Giżycko - Oficjalna strona miasta

19/01/2021

NAGRODY BURMISTRZA GIŻYCKA W DZIEDZINIE SPORTU ZA ROK 2019 | Kategoria ŻEGLARSTWO

01/12/2020
Prezentujemy laureatów dorocznych nagród burmistrza w dziedzinie SPORTU za rok 2019. Z powodu epidemii nie odbędzie się uroczysta gala, którą co roku organizowaliśmy. Nagrody zostaną wręczone indywidualnie oraz na ręce przedstawicieli giżyckich klubów sportowych i stowarzyszeń.
 
Pragnę złożyć wszystkim serdeczne podziękowania za wspólne budowanie i reprezentowanie Giżycka, a także gratuluję sukcesów, z których jestem niezmiernie dumny – winszuje laureatom Burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz. 

W cyklu publikacji prezentujemy sylwetki nagrodzonych sportowców. W dzisiejszym artykule poznacie laureatów kategorii ŻEGLARSTWO.


TRENERZY

Bogdan Dziekański | 1 000 zł

wyniki podopiecznych: 1 m  Mistrzostwa Polski w Sprincie – M. Gigielewicz, 7 m  Międzynarodowe Mistrzostwa PSKO –M. Gigielewicz, 58 m Mistrzostwa Świata – M. Gigielewicz, 12 m Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – A. Potejko, 15 m Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – M. Skórnóg 

Grigorii Mikhalev | 1 000 zł
wyniki podopiecznych: 4 m  Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Kl. Optymist Gr. B – W. Grala, 1 m  Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Kl. Optymist do l. 9 – W. Grala, 7 m  Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Kl. Optymist do l. 11 – W. Grala, 1 m  Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Kl. Optymist do l. 11 – W. Grala, 15 m  Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Kl. Optymist do l. 11 – H. Borkowska, 11 m  Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Kl. Optymist do l. 11 – W. Grala, 6 m  Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Kl. Optymist do l. 9 – M. Ciechanowicz 

Mirosław Ambroch | 1 000 zł
wyniki podopiecznych: 1 m Mistrzostwa Polski  Juniorów   – Windsurfing Zimowy – M. Warzocha, 1 m Mistrzostwa Europy  U20  – Windsurfing Zimowy – J.  Cituk, 2 m Mistrzostwa Polski  Juniorów  – Windsurfing Zimowy – J. Cituk, 1 m Mistrzostwa Polski w Windsurfingu Zimowym.  kat. Młodzik Dz. – M.  Cituk, 1 m Mistrzostwa Polski  Juniorów, kat. Kobiet – Windsurfing Zimowy – M.  Urban, 2 m Mistrzostwa Polski  w Windsurfingu Zimowym.  kat. Młodzik Chł. – K.  Karbownik, Mistrzyni Polski w Windsurfingu Zimowym. kat. Młodzik Dz. – H. Cejko.

Paweł Burczyński | 1 000 zł
wyniki podopiecznych: 3 m Mistrzostwa Europy Juniorów kat. K – N. Burczyńska, 1 m Mistrzostwa Polski Juniorów DN kat. K – N. Burczyńska, 4 m Finał Pucharu Polski – N. Burczyńska, 11 m Finał Pucharu Polski – J. Kluk, 13 m Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – J. Kluk, 13 m Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – N. Burczyńska 

TRENERZY I ZAWODNICY

Barbara Ramotowska | 1 500 zł

II m. Mistrzostwa Polski klasy 470 – kl. kobiet, Górki Zachodnie 2019,

wyniki podopiecznych: 3 m Mistrzostwa Świata Ice-Optimist  – M. Gigielewicz, 2 m Mistrzostwa Europy Ice-Optimist  – M. Gigielewicz, 1 m Mistrzostwa Polski Ice-Optimist  – M. Gigielewicz, 3 m Mistrzostwa Polski Ice-Optimist kat. Chł. – P. Chełkowski, 6 m Mistrzostwa Europy Ice-Optimist  Dz. – M. Konarzewska, 9 m Mistrzostwa Świata Ice-Optimist Dz. – M. Konarzewska, 1 m Mistrzostwa Polski Ice-Optimist Dz. – M. Konarzewska, 2 m Mistrzostwa Polski Ice-Optimist Dz. J. Fabisiak, 6 m Mistrzostwa Europy Ice-Optimist  Dz. – J. Fabisiak, 9 m Mistrzostwa Europy Ice-Optimist  Dz. – J. Fabisiak, 3 m Mistrzostwa Polski Ice-Optimist  Dz. – A. Potejko, 2 m Mistrzostwa Europy Ice-Optimist  Dz. – A. Potejko, 7 m Mistrzostwa Świata Ice-Optimist Dz. – A. Potejko 

Cezary Borkowski | 1 500 zł

II m. Mistrzostwa Polski klasy 470 – kl. kobiet, Górki Zachodnie 2019,

wyniki podopiecznych: 2 m Mistrzostwa Polski w Sprincie Laser Standard – W. Klimaszewski, 1 m Mistrzostwa Polski w Sprincie Laser Radial K – J. Rogalska, 5 m Mistrzostwa Polski Juniorów w kl. Laser Radial K. – J. Rogalska, 4 m Mistrzostwa Polski Seniorów w kl. Laser Radial K. – J. Rogalska, 14 m  Mistrzostwa Europy w kl. Laser Radial K. – J. Rogalska, 17 m  Mistrzostwa Świata w kl. Laser Radial K. – J. Rogalska, 5 m Mistrzostwa Polski w kl. Laser Radial  – T. Trajnowicz, 7 m. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w kl. Laser 4,7 – St. Konarzewski 

 

ZAWODNICY

Andrzej Kucieński | 1 000 zł
Ekstraklasa Polskiej Ligi Żeglarskiej Klubowe Mistrzostwo Polski 2019 

Amelia Potejko | 1000 zł
III miejsce Mistrzostw Polski ICE-Optimist dziewcząt (27-28.01.2019), II miejsce Mistrzostw Europy ICE-Optimist dziewcząt (08.02.2019), VII miejsce Mistrzostw Świata ICE-Optimist dziewcząt (06-07.02.2019)

Hanna Cejko | 1 000 zł
I m. Mistrzostwa Polski Młodzików kl. Windsurfing Zimowy (4.0) dziewcząt, Giżycko

Joanna Fabisiak | 1 000 zł
II miejsce Mistrzostw Polski ICE-Optimist dziewcząt (27-28.01.2019), IX miejsce Mistrzostw Europy ICE-Optimist dziewcząt (08.02.2019), VI miejsce Mistrzostw Świata ICE-Optimist dziewcząt (06-07.02.2019) 

Jędrzej Cituk | 1 000 zł
II m. Mistrzostwa Polski Juniorów kl. Windsurfing Zimowy, Giżycko 2019, I m. Mistrzostwa Europy kl. Windsurfing Zimowy U20, Estonia 2019 

Jan Fursewicz | 1 000 zł
Ekstraklasa Polskiej Ligi Żeglarskiej Klubowe Mistrzostwo Polski 2019 

Julia Rogalska | 1 000 zł
I miejsce Mistrzostw Polski w Sprincie w klasie Laser Radial (Gdańsk) 

Kacper Karbownik | 1 000 zł
I miejsce w Regatach Leszka Pawlika Pamięci (28-29.09.2019), II m. Mistrzostwa Polski Młodzików kl. Windsurfing Zimowy (5.8) chłopców, Giżycko 2019 

Łukasz Kacprowski | 1 000 zł
Ekstraklasa Polskiej Ligi Żeglarskiej Klubowe Mistrzostwo Polski 2019 

Mateusz Gigielewicz | 1 000 zł
I miejsce Mistrzostw Polski ICE-Optimist (27-28.01.2019), II miejsce Mistrzostw Europy ICE-Optimist (08.02.2019), III miejsce Mistrzostw Świata ICE-Optimist (06-07.02.2019), I miejsce Mistrzostw Polski w Sprincie w klasie Optimist (24-26.07.2019), I miejsce w Mistrzostwach Woj. Warm.-Mazurskiego (21-22.09.2019)

Maria Konarzewska | 1 000 zł
I miejsce Mistrzostw Polski ICE-Optimist dziewcząt (27-28.01.2019), VI miejsce Mistrzostw Europy ICE-Optimist dziewcząt (08.02.2019), IX miejsce Mistrzostw Świata ICE-Optimist dziewcząt (06-07.02.2019) 

Mikołaj Nowakowski | 1 000 zł
Ekstraklasa Polskiej Ligi Żeglarskiej Klubowe Mistrzostwo Polski 2019 

Marek Stańczyk | 1 000 zł
Ekstraklasa Polskiej Ligi Żeglarskiej Klubowe Mistrzostwo Polski 2019

Maciej Sudnik | 1 000 zł
III m. Mistrzostwa Polski Młodzików kl. Windsurfing Zimowy (5.8) chłopców, Giżycko 2019

Maria Urban | 1 000 zł
I m. Mistrzostwa Polski kl. Windsurfing Zimowy kobiet, Giżycko 2019

Michał Warzocha | 1 000 zł
I m. Mistrzostwa Polski Juniorów kl. Windsurfing Zimowy, Giżycko 2019

Marcin  Panaś | 1 000 zł
4 m  Mistrzostwa Europy Juniorów w kl. DN – W.  Klimaszewski, 1 m Mistrzostwa Polski Juniorów w kl. DN – W.  Klimaszewski, 5 m Mistrzostwa Polski Juniorów  w kl. DN – J. Kamiński, 10 m Mistrzostwa Polski Juniorów  w kl. DN – S. Konarzewski 

Natalia Burczyńska | 1 000 zł
I m. Mistrzostwa Polski Juniorów DN kobiet, Giżycko 2019, III m. Mistrzostwa Europy Juniorów DN kobiet, Siemianówka 2019 

Wojciech Klimaszewski | 1 000 zł
I miejsce Mistrzostw Polski Juniorów w klasie DN (27-28.02.2019), VII miejsce Mistrzostw Świata Juniorów w klasie DN (6-7.02.2019), VIII miejsce Mistrzostw Europy Juniorów w klasie DN (8.02.2019), II miejsce Mistrzostw Polski w Sprincie w klasie Laser Standard (29-30.07.2019), I miejsce w Pucharze Polskiego Związku Żeglarskiego (10-12.05.2019)

Maja Cituk | 1 000 zł
I m. Mistrzostwa Polski Młodzików kl. Windsurfing Zimowy (5.8) dziewcząt, Giżycko, I m. Mistrzostwa Polski Młodzików Techno 293 (5.8) dziewcząt, Szczecin/j. Dąbie

WYRÓŻNIENIA

Nikodem Górski
12. miejsce w Nauticus Cup (21-22.09.2019) 

Mikołaj Strupiński
X miejsce Mistrzostw Świata ICE-Optimist (06-07.02.2019)

Amelia Dziąba
IV miejsce w Pucharze Polskiego Związku Żeglarskiego w klasie Laser Radial (10-12.05.2019), II miejsce w Mistrzostwach Woj. Warmińsko-Mazurskiego (21-22.09.2019)

Antonina Dziekańska
XV miejsce w XVIII Regatach Żeglarskich o Puchar Starosty Ełckiego (24-25.08.2019), X miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików (7-8.09.2019)

Adam Szalewicz
23. miejsce w XVIII Regatach Żeglarskich o Puchar Starosty Ełckiego (24-25.08.2019)

Aleksander Zajączkowski
26. miejsce w XVIII Regatach Żeglarskich o Puchar Starosty Ełckiego (24-25.08.2019), 39. miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików (7-8.09.2019)

Dominika Grala
II miejsce w Mistrzostwach Woj. Warmińsko-Mazurskiego – kl. dziewcząt w klasie 420 (11-12.10.2019)

Ewa Fabisiak
VIII. miejsce w XVIII Regatach Żeglarskich o Puchar Starosty Ełckiego (24-25.08.2019), III miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików (26-28.07.2019)

Franciszek Niesiobędzki
XIII miejsce w regatach Puchar Żubra (14-15.06.2019), IX miejsce w Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego (11-12.10.2019)

Gabriela Jakończuk
XVII miejsce w Pucharze Warszawy (8-9.05.2019), XV miejsce w Pucharze Polski Centralnej (10-11.05.2019)

Hanna Borkowska
VIII miejsce w Regatach Puchar  Żubra (22-23.06.2019), VII miejsce w Regatach Żeglarskich o Puchar Starosty Ełckiego (24-25.08.2019)

Hubert Maczyszyn
20. miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w klasie Laser Radial (5-8.09.2019)

Ivan Mikhalev
I miejsce w Optimist TEAM CUP (13-14.07.2019), I miejsce w Mistrzostwach Obwodu Kaliningradzkiego (24-25.08.2019)

Ida Wojtas
15.  miejsce w Mistrzostwach Bazy Mrągowo (12-13.10.2019)

Jan Fuk
V miejsce w Mistrzostwach Woj. Warm.-Mazurskiego (21-22.09.2019)

Jan Gierzyński
X miejsce Mistrzostw Polski w Sprintach w klasie 420 U17 (10-11.07.2019), VI miejsce Mistrzostw Europy Wschodniej w klasie 420 (19-22.09.2019)

Jan Melzer
XI miejsce w regatach Puchar Żubra (14-15.06.2019), XIII miejsce w Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego (11-12.10.2019)

Jeremi Wojtas
VI miejsce Leszka Pawlika Pamięci Regaty (28-29.09.2019), VII miejsce w Mistrzostwach Woj. Warmińsko-Mazurskiego (12.10.2019)

Konrad Dziąba
VIII miejsce w Mistrzostwach Woj. Warmińsko-Mazurskiego (21-22.09.2019)

Kamil Endler-Kozłowski
VIII miejsce w Mistrzostwach Woj. Warmińsko-Mazurskiego (12.10.2019)

 

Jakub Kamiński
V miejsce Mistrzostw Polski w klasie DN (27-28.01.2019), IV miejsce Mistrzostw Polski w Sprintach w klasie 420 U17 (10-11.07.2019), I miejsce  Mistrzostw Woj. Warmińsko-Mazurskiego w klasie 420 (11-12.10.2019)

Jakub Kluk
V miejsce w Mistrzostwach Woj. Warm.-Mazurskiego (21-22.09.2019)

Karol Kostrzewa
XV miejsce w Regatach Żeglarskich o Puchar Starosty Ełckiego (24-25.08.2019)

Konstanty Sawicki
V miejsce w Mistrzostwach Polski w Sprincie w klasie Laser Standard (Gdynia)

Kamil Stemplewski
XV miejsce w Pucharze Warszawy (8-9.05.2019)

Lena Cituk
VI miejsce w Pucharze Żubra (15-16.06.2019)

Marta Chomik
III miejsce w Mistrzostwach Woj. Warmińsko-Mazurskiego w klasie 420 dziewcząt (11-12.10.2019), III miejsce w Mistrzostwach Europy Wschodniej – dziewcząt (19-22.09.2019)

Maja Horoszkiewicz
27. miejsce w XVIII Regatach Żeglarskich o Puchar Starosty Ełckiego (24-25.08.2019), 17. miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików (7-8.09.2019)

Mikołaj Merkler
IV miejsce Mistrzostw Polski w Sprintach w klasie 420 U17 (10-11.07.2019), I miejsce  Mistrzostw Woj. Warmińsko-Mazurskiego w klasie 420 (11-12.10.2019)

Mateusz Siedlecki
VII miejsce Mistrzostw Polski w Sprincie w klasie Laser Standard (29-30.07.2019)

Magdalena Skórnóg
II miejsce Mistrzostw Woj. Warmińsko-Mazurskiego w kat. dziewcząt (22-23.09.2019), V miejsce Mistrzostw Polski ICE-Optimist dziewcząt (27-28.01.2019), VII miejsce Mistrzostw Europy ICE-Optimist dziewcząt (08.02.2019), VIII miejsce Mistrzostw Świata ICE-Optimist dziewcząt (06-07.02.2019)

Maja Szwejk
IX miejsce w XVIII Regatach Żeglarskich o Puchar Starosty Ełckiego (24-25.09.2019)

Miłosz Wyszyński
XI miejsce w Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego (21-22.09.2019), XI miejsce w XVIII Regatach Żeglarskich o Puchar Starosty Ełckiego (24-25.08.2019)

Michał Ciechanowicz
12 miejsce w XVIII Regatach Żeglarskich o Puchar Starosty Ełckiego (24-25.08.2019)

Michał Sudnik
III miejsce w Leszka Pawlika Pamięci Regaty (28-29.09.2019)

Miłosz Ciechanowicz
6. miejsce w Mistrzostwach PSKO do lat 9 w Tarnobrzegu (26-27.07.2019), 5. miejsce w XVIII Regatach Żeglarskich o Puchar Starosty Ełckiego (24-25.08.2019)

Nikodem Machejko
XIX miejsce w XVIII Regatach Żeglarskich o Puchar Starosty Ełckiego (24-25.08.2019)

Oskar Maguda
XII miejsce w Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego (11-12.10.2019)

Patryk Chełkowski
IV miejsce Mistrzostw Polski w klasie Ice-Optimist  (27-28.01.2019), V miejsce w Pucharze Dziwnowa w klasie Optimist (16-19.05.2019)

Piotr Kostrzewa
VI miejsce w Regatach Żeglarskich o Puchar Starosty Ełckiego (24-25.08.2019), IX miejsce w Drużynowych Mistrzostwach PSKO (5-6.10.2019)

Paweł Kuszewski
IX miejsce Mistrzostw Polski w Sprintach w klasie 420 U17 (10-11.07.2019), VIII miejsce Mistrzostw Woj. Warmińsko-Mazurskiego w klasie 420 (11-12.10.2019)

Rafał Pogorzelski
V miejsce w Mistrzostwach Woj. Warmińsko-Mazurskiego w klasie 420 (11-12.10.2019)

Stanisław Klimaszewski
I miejsce w Pucharze Polski Centralnej (30.04-2.05.2019), II miejsce w Pucharze Polskiego Związku Żeglarskiego (1-12.05.2019)

Stanisław Konarzewski
X miejsce Mistrzostw Polski w klasie DN  (27-28.02.2019), III miejsce w Pucharze Polskiego Związku Żeglarskiego w klasie Laser Radial (10-12.05.2019), I miejsce w NORD CUP w klasie Laser Radial (2-4.07.2019)

Tomasz Trajnowicz
III miejsce w regatach North Cup (2-4.07.2019), V miejsce w Pucharze Polskiego Związku Żeglarskiego (1-12.05.2019)

Weronika Grala
I miejsce w Mistrzostwach Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist do lat 9 (26-28.09.2019), I miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików (7-8.09.2019)

Weronika Piotrowicz
20. miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików (7-8.09.2019)

Zofia Kuszewska
XV miejsce w Mistrzostwach PSKO do lat 9 (24-25.08.2019), XIII miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików (26-28.07.2019)

ZARZĄDZENIE NR 480/2020 BURMISTRZA MIASTA GIŻYCKA Z DNIA 26 LISTOPADA 2020 R. W SPRAWIE PRZYZNANIA DOROCZNYCH NAGRÓD SPORTOWCOM, TRENEROM ORAZ DZIAŁACZOM SPORTOWYM.

ZARZĄDZENIE NR 483/2020 BURMISTRZA MIASTA GIŻYCKA Z DNIA 30 LISTOPADA 2020 R. W SPRAWIE ZMIANY ZARZĄDZENIA NR 480/2020 W SPRAWIE PRZYZNANIA DOROCZNYCH NAGRÓD SPORTOWCOM, TRENEROM ORAZ DZIAŁACZOM SPORTOWYM.

Fot. Giżycka Grupa Regatowa

Autor: Justyna Maciejewska-Kucfir

BIP

BIP

koronawirus2

koronawirus2

Kalendarz wydarzeń

Sty
1
pt
całodniowy Chata Świętego Mikołaja – warszt...
Chata Świętego Mikołaja – warszt...
Sty 1 – Mar 3 całodniowy
Chata Świętego Mikołaja - warsztaty kreatywne
Chata Św. Mikołaja to miejsce, gdzie w przyjemnej, ciepłej atmosferze, będzie można wziąć udział w kreatywnych warsztatach i poczuć magię Świąt. W specjalnie zaaranżowanej świątecznej scenerii spotkać będzie można Św. Mikołaja, który z pewnością nie...
Sty
31
nie
całodniowy Finał WOŚP w Giżycku
Finał WOŚP w Giżycku
Sty 31 całodniowy
Finał WOŚP w Giżycku
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Niedziela 31 stycznia 2020 29 Finał   Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w tym roku po raz 29. Termin wydarzenia przesunięto z 10 stycznia na 31 stycznia 2021 r. W poprzedniej...
Mar
7
nie
całodniowy Kaziuki Wileńskie
Kaziuki Wileńskie
Mar 7 całodniowy
Kaziuki Wileńskie
Giżyckie Centrum Kultury co roku zaprasza na muzyczno-taneczne widowisko w wileńskim klimacie. W tegorocznej edycji Wileńskich Kaziuków również nie zabraknie pięknych melodii polskich oraz rytmicznych tańców ludowych i nowoczesnych w wykonaniu naszych rodaków z Wileńszczyzny....
Mar
8
pon
całodniowy Dzień Kobiet z SMALL BAND
Dzień Kobiet z SMALL BAND
Mar 8 całodniowy
Dzień Kobiet z SMALL BAND
Burmistrz Giżycka zaprasza na Dzień Kobiet 8 marca 2021 | GCK W tym roku w sali widowiskowej Giżyckiego Centrum Kultury  zagra dla wszystkich Pań zespół SMALL BAND       Bezpłatne wejściówki będą dostępne w kasie...
Kwi
9
pt
całodniowy XX. Międzynarodowy Konkurs Akord...
XX. Międzynarodowy Konkurs Akord...
Kwi 9 – Kwi 10 całodniowy
XX. Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy Concertina 2021  Drukuj
Kwi
10
sob
całodniowy [ZMIANA TERMINU] CONCERTINA. KON...
[ZMIANA TERMINU] CONCERTINA. KON...
Kwi 10 całodniowy
    [ZMIANA TERMINU] XX Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy Muzyki Popularnej i Rozrywkowej CONCERTINA 2021 9 – 10 kwietnia 2021 r. Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Giżycku   CZESŁAW MOZIL “Muzyczny Stand-Up” 10 kwietnia 2021...
Maj
13
czw
całodniowy [ZMIANA TERMINU] Jubileusz Ireny...
[ZMIANA TERMINU] Jubileusz Ireny...
Maj 13 całodniowy
[ZMIANA TERMINU] Jubileusz Ireny Santor | koncert w GCK
      Jubileusz Ireny Santor Koncert odbędzie się 13 maja 2021 w sali widowiskowej GCK (zmiana z 19 września 2020 z powodu stanu epidemii koronawirusa)   Bilety: 100 zł (- 20% z GKM) dostępne...
Lip
15
czw
całodniowy MAZURY HIP–HOP FESTIWAL 2021
MAZURY HIP–HOP FESTIWAL 2021
Lip 15 – Lip 17 całodniowy
MAZURY HIP–HOP FESTIWAL 2021
      Impreza przeniesiona na  15-17 lipca 2021 XIX edycja MAZURY HIP–HOP FESTIWAL 16-19 lipca 2020 Twierdza Boyen (bilety) [ODWOŁANE – COVID-19] Drukuj

dog-3071334_1920

Zaadoptuj psa z Bystrego

play-store

play-store

app-store

app-store

windows-store

windows-store

eko miasto

eko miasto

EPUAP

EPUAP

Dziennik ustaw

Dziennik ustaw

Monitor polski

Monitor polski

Newsletter