Giżycko - Oficjalna strona miasta

27/01/2021

Wystartowała X edycja projektu „Planeta Energii”

28/10/2020

X edycja „Planety Energii”

 

Po raz dziesiąty wystartował program edukacyjny „Planeta Energii”. W ciagu kilku dni od ogłoszenia limit szkoleń on-line w ramach projektu Edukacja zdalna z energią został osiągnięty. Organizatorzy zachęcają jednak do zapisania się na listę rezerwową. Dzięki zapisaniu się na listę rezerwową zostaną Państwo powiadomieni w przypadku podwyższenia tego limitu lub organizacji drugiej edycji projektu.

W ogólnopolskim konkursie dla nauczycieli i uczniów najmłodszych klas szkół podstawowych, wiedzę o ekologii i energii elektrycznej zdobyło już kilkaset tysięcy dzieci. W tym roku, w związku trudną sytuacją epidemiczną wywołaną rozprzestrzenianiem się COVID-19 wielu nauczycieli stanęło przed nowymi wyzwaniami dydaktycznymi i pedagogicznymi. „Edukacja zdalna z energią” oraz „Planeta Energii”  to skuteczne narzędzia pomocne w kształceniu on-line oraz formie hybrydowej.

 

Tegoroczna odsłona wydarzenia organizowanego przez Energę z Grupy Orlen będzie wyjątkowa, gdyż łączy się z akcją „Edukacja zdalna z energią”. Dzięki programowi nauczyciele zyskają cenną wiedzę i skuteczne narzędzia do kształcenia on-line lub w formie hybrydowej.

„Planeta Energii” to przykład ciekawie opowiedzianych historii, które są przekazywane dzieciom w atrakcyjny i nieszablonowy sposób. To cykl animacji i interaktywnych ćwiczeń, w których bohaterami są sympatyczni mieszkańcy Krainy Energii oraz Krainy Odpadów. Uczniowie wspólnie z ambasadorem akcji, dr. Tomaszem Rożkiem, wyruszają na misję ratunkową, podczas której poprzez zabawę odkrywają pojęcia związane z prądem, energią i ekologią. Energa wspiera kwestię bezpieczeństwa najmłodszych i nauczania prawidłowego korzystania z urządzeń elektrycznych, z którymi na co dzień mają styczność chociażby w domach.

Dbajmy o nasze otoczenie

Istotną częścią tegorocznej edycji „Planety Energii” jest także kształtowanie świadomości na temat racjonalnego gospodarowania odpadami. W Polsce przeciętny Kowalski, tylko w 2019 roku, „wyprodukował” ich 332 kg. Dzięki nowym lekcjom o Krainie Odpadów młode pokolenie zyska wiedzę na temat tego, jak ważne jest zapobieganie nadmiernemu powstawaniu odpadów i ich prawidłowa segregacja.

s-831-x.jpg

Edukacja zdalna z energią

Kolejne edycje Planety Energii” pokazały, że nauczyciele bardzo chętnie korzystają z dodatkowych materiałów dydaktycznych. Ze względu na rozprzestrzenianie się COVID-19 wielu z nich stanęło przed nowymi wyzwaniami dydaktycznymi i pedagogicznymi. Energa, wspólnie z firmą Librus  liderem na polskim rynku dzienników elektronicznych, oferuje szkołom podstawowym 200 bezpłatnych szkoleń on-line. Partnerami technologicznymi zostali Google, Microsoft i Cisco. Doświadczeni trenerzy przeszkolą nauczycieli z oprogramowania służącego m.in. do prowadzenia wideolekcji i pokażą im szereg dobrych praktyk w zakresie organizacji i nauczania podczas edukacji zdalnej i hybrydowej.

– Projekt „Edukacja zdalna z energią” to realna pomoc, która przełoży się w pozytywny sposób na relacje między nauczycielami a uczniami, większą satysfakcję z nauki i pracy, a także lepsze przyswajanie trudnego materiału i rosnącą samodzielność dzieci – mówi Alina Skorb-Gała, kierownik wydziału ESG Energi SA.

Kampania społeczna Edukacja zdalna z energią” trwa do 31 grudnia 2020 r. lub do osiągnięcia limitu szkoleń (decyduje kolejność zgłoszeń). Rejestracji można dokonać wyłącznie za pomocą formularza zgłoszeniowego na stronie  www.edukacjazdalnazenergia.pl.

s-804-x.jpg

Konkurs z nagrodami 

Planeta Energii skierowana jest do zerówek oraz uczniów z klas 1-4 szkół podstawowych. Konkurs przewidziany jest zarówno dla całych klas jak i indywidualnych osób. Zasady są bardzo proste. Każde dziecko, które ukończy zadania z misji nr 2 „Kraina Odpadów”, może przesłać elektronicznie na adres  konkurs@planetaenergii.pl pracę artystyczną o ograniczaniu produkcji odpadów. Aby zgłosić szkołę do konkursu, należy zarejestrować się na platformie internetowej, przesłać sprawozdanie dotyczące realizacji lekcji o Planecie Energii i projekt pracy dodatkowej obrazujący tematykę „Krainy Odpadów”. Zgłoszenia konkursowe można wysyłać do 14 grudnia 2020 roku. 

Wszystkie szkoły uczestniczące w „Planecie Energii” mogą liczyć na zestaw gadżetów i dyplomy. Trzy najlepsze klasy otrzymają bon o wartości 10 tys. zł. Jury przyzna również 10 wyróżnień o wartości 2 tys. zł na cele edukacyjne. Nauczyciele wszystkich wyróżnionych klas otrzymają zaproszenie do udziału w Akademii Planety Energii, dwudniowego warsztatu dla nauczycieli, który poprowadzi dr Tomasz Rożek. W konkursie dla dzieci komisja wyłoni 50 zwycięzców, do których trafi książka z dedykacją dr. Tomasza Rożka, imienny dyplom ukończenia Misji Planety Energii i dodatkowe upominki o łącznej wartości do 200 zł.

Zawsze aktualne wiadomości na temat Energi z Grupy ORLEN znajdziecie  na Twitterze, a także  na Facebooku


Grupa Kapitałowa ORLEN, do której należy Energa, jest największą firmą w Europie Środkowo-Wschodniej, notowaną w prestiżowych, światowych zestawieniach Fortune Global 500, czy Platts TOP250. Prowadzi działalność na 6 rynkach macierzystych – w Polsce, Czechach, Niemczech, na Litwie, Słowacji i w Kanadzie. Koncern dysponuje nowoczesnymi, zintegrowanymi aktywami zdolnymi do przerobu ponad 35 mln ton różnych gatunków ropy rocznie, a sprzedaż detaliczną prowadzi z wykorzystaniem największej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej sieci ponad 2800 stacji paliw. Oferta Grupy ORLEN to ponad 50 najwyższej jakości produktów petrochemicznych i rafineryjnych. Nasze produkty docierają na 6 kontynentów do ponad 110 krajów.
PKN ORLEN jest również liczącym się graczem na rynku energii w Polsce, dysponującym mocami na poziomie 3,3 GWe, z czego 1,38 GWe zainstalowane jest w aktywach wytwórczych Energi. W obszarze wydobycia Koncern dysponuje własną bazą zasobów ropy i gazu (2P), które na koniec 2019 roku wyniosły 197,3 mln boe. PKN ORLEN jest wiodącym podmiotem, który zrealizuje proces tworzenia jednej firmy o zdywersyfikowanych przychodach i silnej pozycji na rynku europejskim. W kwietniu 2020 roku przejął Grupę Energa, w lipcu br. otrzymał od Komisji Europejskiej warunkową zgodę na przejęcie Grupy LOTOS oraz zainicjował proces przejęcia kapitałowego PGNiG.
39 proc. mocy zainstalowanej w aktywach wytwórczych Energi pochodzi z OZE. Wpisuje się to w strategię energetyczną Grupy ORLEN, ukierunkowaną ściśle na nisko- i zeroemisyjne źródła energii. Silnym i stabilnym sektorem działalności Energi jest też dystrybucja. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości 191 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju. W I półroczu 2020 roku Energa dostarczyła do odbiorców 10,7 TWh energii elektrycznej.

Tekst i zdjęcia: Zespół Prasowy Planety Energii

Autor: Justyna Maciejewska-Kucfir

BIP

BIP

koronawirus2

koronawirus2

Kalendarz wydarzeń

Sty
1
pt
całodniowy Chata Świętego Mikołaja – warszt...
Chata Świętego Mikołaja – warszt...
Sty 1 – Mar 3 całodniowy
Chata Świętego Mikołaja - warsztaty kreatywne
Chata Św. Mikołaja to miejsce, gdzie w przyjemnej, ciepłej atmosferze, będzie można wziąć udział w kreatywnych warsztatach i poczuć magię Świąt. W specjalnie zaaranżowanej świątecznej scenerii spotkać będzie można Św. Mikołaja, który z pewnością nie...
Sty
31
nie
całodniowy Finał WOŚP w Giżycku
Finał WOŚP w Giżycku
Sty 31 całodniowy
Finał WOŚP w Giżycku
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Niedziela 31 stycznia 2020 29 Finał   Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w tym roku po raz 29. Termin wydarzenia przesunięto z 10 stycznia na 31 stycznia 2021 r. W poprzedniej...
13:00  Mecz ligi wojewódzkiej młodziczek
 Mecz ligi wojewódzkiej młodziczek
Sty 31@13:00 – 14:30
 Mecz ligi wojewódzkiej młodziczek
   Mecz ligi wojewódzkiej młodziczek MTS Giżycko vs MKS Truso Elbląg   Niedziela 31 stycznia 2021 r. o godz. 13.00 Hala MOSiR w Giżycku ul. 3-go Maja 21A   Gospodynie wystąpią w strojach zielonych, bramkarka...
Mar
7
nie
całodniowy Kaziuki Wileńskie
Kaziuki Wileńskie
Mar 7 całodniowy
Kaziuki Wileńskie
Giżyckie Centrum Kultury co roku zaprasza na muzyczno-taneczne widowisko w wileńskim klimacie. W tegorocznej edycji Wileńskich Kaziuków również nie zabraknie pięknych melodii polskich oraz rytmicznych tańców ludowych i nowoczesnych w wykonaniu naszych rodaków z Wileńszczyzny....
Mar
8
pon
całodniowy Dzień Kobiet ze SMALL BAND
Dzień Kobiet ze SMALL BAND
Mar 8 całodniowy
Dzień Kobiet ze SMALL BAND
Burmistrz Giżycka zaprasza na Dzień Kobiet 8 marca 2021 | GCK W tym roku w sali widowiskowej Giżyckiego Centrum Kultury  zagra dla wszystkich Pań zespół SMALL BAND       Bezpłatne wejściówki będą dostępne w kasie...
Kwi
9
pt
całodniowy XX. Międzynarodowy Konkurs Akord...
XX. Międzynarodowy Konkurs Akord...
Kwi 9 – Kwi 10 całodniowy
XX. Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy Concertina 2021  Drukuj
Kwi
10
sob
całodniowy CONCERTINA. KONCERT CZESŁAW MOZIL
CONCERTINA. KONCERT CZESŁAW MOZIL
Kwi 10 całodniowy
    [ZMIANA TERMINU] XX Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy Muzyki Popularnej i Rozrywkowej CONCERTINA 2021 9 – 10 kwietnia 2021 r. Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Giżycku   CZESŁAW MOZIL “Muzyczny Stand-Up” 10 kwietnia 2021...
Maj
13
czw
całodniowy Jubileusz Ireny Santor | koncert...
Jubileusz Ireny Santor | koncert...
Maj 13 całodniowy
Jubileusz Ireny Santor | koncert w GCK
      Jubileusz Ireny Santor Koncert odbędzie się 13 maja 2021 w sali widowiskowej GCK (zmiana z 19 września 2020 z powodu stanu epidemii koronawirusa)   Bilety: 100 zł (- 20% z GKM) dostępne...

dog-3071334_1920

Zaadoptuj psa z Bystrego

play-store

play-store

app-store

app-store

windows-store

windows-store

eko miasto

eko miasto

EPUAP

EPUAP

Dziennik ustaw

Dziennik ustaw

Monitor polski

Monitor polski

Newsletter