Giżycko - Oficjalna strona miasta

30/10/2020 , 0°C

Skrzypaczka Zosia Sobocińska zwyciężczynią Grand Prize Virtuozo Salzburg 2020

16/09/2020

To kolejny sukces Zosi Sobocińskiej. Młoda, utalentowana skrzypaczka otrzymała I MIEJSCE na MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE GRAND PRIZE VIRTUOSO  COMPETITION w Salzburgu.  

Salzburg to miasto narodzin i twórczości wielu wybitnych postaci takich jak Wolfgang Amadeusz  Mozart – kompozytor, Herbert Von Karajan – dyrygent, Christian Doppler – fizyk.

13-letnia Zosia uczy się na skrzypcach u pani Agnieszki Fromm, która jest świetnym pedagogiem. Na Koncert Finałowy do Salzburga, skrzypaczka wybrała się z rodzicami Ewą i Zbigniewem Sobocińskimi oraz ze swoim akompaniatorem Arkadiuszem Krawielem znakomitym pianistą, nauczycielem Szkoły Muzycznej w Giżycku.

Koncert odbył się 30 sierpnia 2020 roku w Wiener Saal Mozarteum, pięknej  sali koncertowej z dużymi tradycjami, do której przyjechali najlepsi młodzi muzycy z całego świata między innymi z Francji, Szwajcarii, Bułgarii, Włoch, Grecji, Serbii, Wielkiej Brytanii, Wietnamu i Chin.

Uczennica Szkoły Podstawowej nr 7 i absolwentka PSM I st.  w Giżycku godnie reprezentowała swój region na prestiżowym, międzynarodowym konkursie.

 

Zobaczcie występ Zosi i jej podróż do Salzburga również:)

Zosia Sobocińska absolwentka klasy skrzypiec u pani Agnieszki Fromm w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Giżycku jest również laureatką prestiżowego, międzynarodowego konkursu młodych talentów „Golden Classical Music Awards International Competition”, w którym zdobyła II miejsce i wyjątkową nagrodę – możliwość koncertu w Stanach Zjednoczonych w nowojorskiej Carnegie Hall, jednej z najbardziej prestiżowych sal koncertowych świata. To nagroda dla najlepszych młodych muzyków, którzy zaprezentowali się w tegorocznym otwartym międzynarodowym konkursie muzycznym. Konkurs odkrywa młodych artystów o wyjątkowej osobowości, a przyznane nagrody mają im pomóc w rozpoczęciu międzynarodowej kariery. 

Zosia od najmłodszych lat wykazuje duże zainteresowanie muzyką. Już w przedszkolu jako 3-latka miała swój debiut, zaśpiewała na Jasełkach kolędę „Jezus Malusieńki”. Od 7 roku życia gra na skrzypcach w Państwowej Szkole Muzycznej 1 st. w Giżycku pod kierunkiem p. Agnieszki  Fromm. W wieku 8 lat otrzymała pierwsze wyróżnienia na X Konkursie  Skrzypcowym w Grajewie, Olsztynku i  Olsztynie. W Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku zdobyła 3 miejsce w  Konkursie ,,Mali dziś wielcy jutro”, a w maju 2019 – 1 miejsce w konkursie skrzypcowym w Mławie. W  międzyczasie  uczestniczyła w konkursach szkolnych i  regionalnych. W roku szkolnym 2016/2017 wyróżniona została dyplomem „Uczeń roku” w swojej szkole muzycznej.

W grudniu 2019 r. została Laureatką II nagrody w prestiżowym Międzynarodowym Konkursie Młodych Instrumentalistów Grand Prize Virtuozo  Competition  w  Brukseli. 22 grudnia w Studio Recital Hall Centre for Fine  Arts wzięła udział w Koncercie Laureatów.

Przełomowy okazał się styczeń 2020 r., kiedy Zosia Sobocińska otrzymała 2 nagrodę w jednym z renomowanych konkursów na świecie Golden Classical Music Awards w Carnegie Hall w Nowym Jorku. 1 listopada 2020 o godz. 11.30 w Carnegie Hall weźmie udział w Koncercie Laureatów. Będzie  tam reprezentować swoją rodzinną miejscowość Pieczonki, Gminę i Miasto Giżycko, Państwową Szkołę Muzyczną w Giżycku oraz Polskę.

Gratulujemy Zosi, jej rodzicom, nauczycielom i dyrekcji Państwowej Szkoły Muzycznej w Giżycku!

 

Opracowanie na podstawie materiałów: PSM I st. w Giżycku

Foto i informacje: arch. Zosia Sobocińska

 

Autor: Małgorzata Kulas-Szyrmer

Kalendarz wydarzeń

Paź
1
czw
całodniowy Wystawa malarstwa Grzegorza Dębo...
Wystawa malarstwa Grzegorza Dębo...
Paź 1 – Paź 31 całodniowy
Wystawa malarstwa Grzegorza Dębowskiego
  Wystawa malarstwa Grzegorza Dębowskiego Antresola Stajni z Wozownią Twierdza Boyen, ul. Turystyczna 1   Grzegorz Dębowski swe umiejętności artystyczne „wyssał” z mlekiem matki pracującej we włocławskiej fabryce porcelany. Na początku starał się być karykaturzystą...
całodniowy “Nasza pierwsza wystawa” | Wysta...
“Nasza pierwsza wystawa” | Wysta...
Paź 1 – Paź 31 całodniowy
“Nasza pierwsza wystawa” | Wystawa obrazów młodych artystów
W Twierdzy Boyen można oglądać wystawę prac młodych twórców: Angeliki Ostrowskiej i Jakuba Chmielewskiego. Autorzy zatytułowali zbiór eksponowanych prac – “Nasza pierwsza wystawa”. Prace eksponowane są na antresoli Stajni z Wozownią.  Kilka słów autorów o sobie...
Paź
31
sob
całodniowy Wystawa grafik Pablo Picasso
Wystawa grafik Pablo Picasso
Paź 31 całodniowy
Wystawa grafik Pablo Picasso
    Pablo Picasso „Grafika nieokiełznana” Wernisaż w Hotelu St. Bruno 31.10.2020 (sobota) godz. 11.00 Pablo Ruiz Blasco żył w latach 1881–1973. Jest jednym z najsłynniejszych artystów XX wieku. Był niezwykle charyzmatycznym twórcą, o nietuzinkowym...
Lis
10
wt
całodniowy [ZMIANA TERMINU] Spektakl„Kłamst...
[ZMIANA TERMINU] Spektakl„Kłamst...
Lis 10 całodniowy
        Spektakl w gwiazdorskiej obsadzie „Kłamstwo” reżyseria WOJCIECH MALAJKAT 10 listopada (wtorek) 2020 (ZMIANA TERMINU z powodu COVID-19 z 28 maja)  sala widowiskowa GCK (bilety – planowana sprzedaż w październiku) AKTUALIZACJA – BILETY...
Lis
11
śr
całodniowy Cyklu turniejów Mazuria Cup 2020
Cyklu turniejów Mazuria Cup 2020
Lis 11 2020 – Sty 11 2021 całodniowy
Organizator: Mazuria GiżyckoDrukuj
całodniowy NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 1...
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 1...
Lis 11 całodniowy
  OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI 11 listopada Giżycko 11 listopada 2020 (środa)  Drukuj
12:00 Niepodległa do Hymnu 2020
Niepodległa do Hymnu 2020
Lis 11@12:00 – 12:10
Niepodległa do Hymnu 2020
  11 listopada 2018 roku, w stulecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości, w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie w samo południe zabrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego”, płynący z setek gardeł i serc. W akcji „Niepodległa...
Lis
18
śr
całodniowy Scena słowa 2020
Scena słowa 2020
Lis 18 całodniowy
Scena słowa 2020 18 listopada Fundacja Teatr IOTADrukuj
Lis
25
śr
całodniowy Dzień Pluszowego Misia
Dzień Pluszowego Misia
Lis 25 całodniowy
Dzień Pluszowego Misia  25 listopada 2020 (środa) organizacja: MBPDrukuj

eko miasto

eko miasto

Newsletter

play-store

play-store

app-store

app-store

windows-store

windows-store

BIP

BIP

EPUAP

EPUAP

Dziennik ustaw

Dziennik ustaw

Monitor polski

Monitor polski