Giżycko - Oficjalna strona miasta

27/01/2021

Jubileusz 30-lecia piłki ręcznej i pracy trenerskiej Andrzeja Paszkiewicza | FOTORELACJA

07/09/2020

27 sierpnia 2020 roku odbyła się uroczystość z okazji Jubileuszu 30-lecia piłki ręcznej w Giżycku i 30 lat pracy trenerskiej pana Andrzeja Paszkiewicza, z którym giżycki szczypiorniak wszystkim nieodzownie się kojarzy. Gala była zwieńczeniem XVII Warmińsko-Mazurskiego Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców, i zorganizowana została w wielkiej tajemnicy przed jubilatem przez rodzinę i najbliższych.

Zaproszonych było wielu gości, osoby, które współpracowały zawodowo z trenerem Andrzejem Paszkiewiczem, byłe i obecne zawodniczki, w tym utytułowana reprezentantka Polski w piłce ręcznej giżycczanka Karolina Siódmiak.

Na tym wyjątkowym spotkaniu w Giżyckim Centrum Kultury pojawili się m.in.:

· wicemarszałek województwa, wcześniej wieloletnia burmistrz Giżycka Jolanta Piotrowska

· burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz

· wójt Gminy Giżycko Marek Jasudowicz

· Małgorzata Czopińska radna miejska, reprezentująca starostę giżyckiego

· prezes Warmińsko-Mazurskiego Okręgu Związku Piłki Ręcznej Zbigniew Czapla

· zawodniczka pierwszego rocznika Edyta Organek, dziś działająca na rzecz BBL akcji Biegam Bo Lubię

· była zawodniczka trenera Paszkiewicza, reprezentantka Polski w Piłce Ręcznej Karolina Siódmiak

· kilka zawodniczek z poprzednich lat i zawodniczki obecnego składu MTS Giżycko

· współpracownicy trenera, przyjaciele, znajomi i najbliższa rodzina.

Gala przygotowywana była jak już wspominaliśmy w ścisłej tajemnicy przed trenerem, który otrzymał jedynie zaproszenie na koncert jazzowy. I koncert w wykonaniu dwóch giżyckich artystów oczywiście się odbył – Mariusz Sikorski saksofon i Artur Romanek gitara – raz jeszcze bardzo dziękujemy! Ale pan Andrzej nie wiedział, że czeka go coś jeszcze (tu wielkie podziękowania za pomoc pracownikom Biura Promocji i Polityki Społecznej, a przede wszystkim kierownik Biura Małgosi Kulas-Szyrmer za wszelkie wsparcie:)

Jak się okazało w późniejszych rozmowach z jubilatem, o całej sytuacji zorientował się dopiero w momencie wyświetlenia napisu informującego o jubileuszu i zapowiedzi. Niespodzianka się udała!

Spotkanie rozpoczęło się przemówieniami zaproszonych gości, życzeń i gratulacji nie było końca. Oprócz gratulacji dla samego trenera, wiele życzeń i słów uznania płynęło w kierunku jego żony Eulalii Paszkiewicz, która zawsze wspierała swojego męża i zawsze stoi tuż za nim – nazywana jest zresztą drugim trenerem.

Trener Paszkiewicz nie był w stanie ukryć wzruszenia, by nakłonić go do wspomnień, rodzina przygotowała wywiad, który poprowadził najmłodszy syn Krzysztof, student dziennikarstwa i komentator sportowy.

Kolejny z synów Jakub, przedstawił krótki pokaz multimedialny, przedstawiający zdjęcia z 30 lat pracy trenerskiej swojego taty, było przy tym sporo wzruszeń i uśmiechu jednocześnie.


| Okrzyk zawodniczek MTS Giżycko i kilka słów od trenera Andrzeja Paszkiewicza |

Musimy wspomnieć, że pan Andrzej Paszkiewicz jako trener giżyckiej piłki ręcznej i prezes Młodzieżowego Towarzystwa Sportowego uhonorowany został w tym roku przez Zarząd Piłki Ręcznej w Polsce – Odznaką Diamentową „Za Zasługi dla Piłki Ręcznej”. To ogromne wyróżnienie i docenienie wieloletniej działalności na rzecz sportu, w której jak podkreślał pan Andrzej podczas jubileuszu, najważniejsze było zaszczepienie w młodych ludziach prawdziwego ducha sportu, by wyrastali na dobrych ludzi.

Kropką nad „i” był album ze zdjęciami z 30 lat pracy trenerskiej, do którego wstęp stanowił autorski wiersz, dedykowany Trenerowi, a zakończenie stanowiła księgą gości każdy mógł wpisać pamiątkowe życzenia i dedykacje.

Gala przygotowana przez rodzinę był prezentem i formą uznania dla osiągnięć trenera i całego giżyckiego szczypiorniaka. Była to niezwykle wzruszająca impreza, jubilat był bardzo zaskoczony uroczystością, jej przygotowaniem j i obecnością zaproszonych gości.

Dodajmy, że galę poprowadził syn Jan ze swoją żoną Natalią Paszkiewicz, która koordynowała jubileuszowe przygotowania. W tym miejscu składamy podziękowania dyrekcji i pracownikom Giżyckiego Centrum Kultury za współpracę i pomoc w organizacji wydarzenia.

A poniżej mamy przyjemność pokazać Państwu przekazane przez rodzinę archiwalne zdjęcia z zawodów sportowych i zgrupowań z udziałem zawodniczek z Giżycka, zawsze pod bacznym okiem trenera Andrzeja Paszkiewicza, któremu raz jeszcze serdecznie gratulujemy sukcesów i życzymy jeszcze wielu kolejnych!

ARCHIWUM RODZINNE | zdjęcia wybrane z 30 lat pracy trenerskiej

Fotorelacja z uroczystości 27 sierpnia 2020

Opracowane na podstawie relacji Natalii Paszkiewicz

Foto: arch. prywatne

Fotorelacja i wideo z uroczystości: UM Giżycko mojegizycko.pl / M. Kulas-Szyrmer

Autor: Małgorzata Kulas-Szyrmer

BIP

BIP

koronawirus2

koronawirus2

Kalendarz wydarzeń

Sty
1
pt
całodniowy Chata Świętego Mikołaja – warszt...
Chata Świętego Mikołaja – warszt...
Sty 1 – Mar 3 całodniowy
Chata Świętego Mikołaja - warsztaty kreatywne
Chata Św. Mikołaja to miejsce, gdzie w przyjemnej, ciepłej atmosferze, będzie można wziąć udział w kreatywnych warsztatach i poczuć magię Świąt. W specjalnie zaaranżowanej świątecznej scenerii spotkać będzie można Św. Mikołaja, który z pewnością nie...
Sty
31
nie
całodniowy Finał WOŚP w Giżycku
Finał WOŚP w Giżycku
Sty 31 całodniowy
Finał WOŚP w Giżycku
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Niedziela 31 stycznia 2020 29 Finał   Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w tym roku po raz 29. Termin wydarzenia przesunięto z 10 stycznia na 31 stycznia 2021 r. W poprzedniej...
13:00  Mecz ligi wojewódzkiej młodziczek
 Mecz ligi wojewódzkiej młodziczek
Sty 31@13:00 – 14:30
 Mecz ligi wojewódzkiej młodziczek
   Mecz ligi wojewódzkiej młodziczek MTS Giżycko vs MKS Truso Elbląg   Niedziela 31 stycznia 2021 r. o godz. 13.00 Hala MOSiR w Giżycku ul. 3-go Maja 21A   Gospodynie wystąpią w strojach zielonych, bramkarka...
Mar
7
nie
całodniowy Kaziuki Wileńskie
Kaziuki Wileńskie
Mar 7 całodniowy
Kaziuki Wileńskie
Giżyckie Centrum Kultury co roku zaprasza na muzyczno-taneczne widowisko w wileńskim klimacie. W tegorocznej edycji Wileńskich Kaziuków również nie zabraknie pięknych melodii polskich oraz rytmicznych tańców ludowych i nowoczesnych w wykonaniu naszych rodaków z Wileńszczyzny....
Mar
8
pon
całodniowy Dzień Kobiet ze SMALL BAND
Dzień Kobiet ze SMALL BAND
Mar 8 całodniowy
Dzień Kobiet ze SMALL BAND
Burmistrz Giżycka zaprasza na Dzień Kobiet 8 marca 2021 | GCK W tym roku w sali widowiskowej Giżyckiego Centrum Kultury  zagra dla wszystkich Pań zespół SMALL BAND       Bezpłatne wejściówki będą dostępne w kasie...
Kwi
9
pt
całodniowy XX. Międzynarodowy Konkurs Akord...
XX. Międzynarodowy Konkurs Akord...
Kwi 9 – Kwi 10 całodniowy
XX. Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy Concertina 2021  Drukuj
Kwi
10
sob
całodniowy CONCERTINA. KONCERT CZESŁAW MOZIL
CONCERTINA. KONCERT CZESŁAW MOZIL
Kwi 10 całodniowy
    [ZMIANA TERMINU] XX Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy Muzyki Popularnej i Rozrywkowej CONCERTINA 2021 9 – 10 kwietnia 2021 r. Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Giżycku   CZESŁAW MOZIL “Muzyczny Stand-Up” 10 kwietnia 2021...
Maj
13
czw
całodniowy Jubileusz Ireny Santor | koncert...
Jubileusz Ireny Santor | koncert...
Maj 13 całodniowy
Jubileusz Ireny Santor | koncert w GCK
      Jubileusz Ireny Santor Koncert odbędzie się 13 maja 2021 w sali widowiskowej GCK (zmiana z 19 września 2020 z powodu stanu epidemii koronawirusa)   Bilety: 100 zł (- 20% z GKM) dostępne...

dog-3071334_1920

Zaadoptuj psa z Bystrego

play-store

play-store

app-store

app-store

windows-store

windows-store

eko miasto

eko miasto

EPUAP

EPUAP

Dziennik ustaw

Dziennik ustaw

Monitor polski

Monitor polski

Newsletter