Giżycko - Oficjalna strona miasta

29/10/2020 , 0°C

Jubileusz 30-lecia piłki ręcznej i pracy trenerskiej Andrzeja Paszkiewicza | FOTORELACJA

07/09/2020

27 sierpnia 2020 roku odbyła się uroczystość z okazji Jubileuszu 30-lecia piłki ręcznej w Giżycku i 30 lat pracy trenerskiej pana Andrzeja Paszkiewicza, z którym giżycki szczypiorniak wszystkim nieodzownie się kojarzy. Gala była zwieńczeniem XVII Warmińsko-Mazurskiego Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców, i zorganizowana została w wielkiej tajemnicy przed jubilatem przez rodzinę i najbliższych.

Zaproszonych było wielu gości, osoby, które współpracowały zawodowo z trenerem Andrzejem Paszkiewiczem, byłe i obecne zawodniczki, w tym utytułowana reprezentantka Polski w piłce ręcznej giżycczanka Karolina Siódmiak.

Na tym wyjątkowym spotkaniu w Giżyckim Centrum Kultury pojawili się m.in.:

· wicemarszałek województwa, wcześniej wieloletnia burmistrz Giżycka Jolanta Piotrowska

· burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz

· wójt Gminy Giżycko Marek Jasudowicz

· Małgorzata Czopińska radna miejska, reprezentująca starostę giżyckiego

· prezes Warmińsko-Mazurskiego Okręgu Związku Piłki Ręcznej Zbigniew Czapla

· zawodniczka pierwszego rocznika Edyta Organek, dziś działająca na rzecz BBL akcji Biegam Bo Lubię

· była zawodniczka trenera Paszkiewicza, reprezentantka Polski w Piłce Ręcznej Karolina Siódmiak

· kilka zawodniczek z poprzednich lat i zawodniczki obecnego składu MTS Giżycko

· współpracownicy trenera, przyjaciele, znajomi i najbliższa rodzina.

Gala przygotowywana była jak już wspominaliśmy w ścisłej tajemnicy przed trenerem, który otrzymał jedynie zaproszenie na koncert jazzowy. I koncert w wykonaniu dwóch giżyckich artystów oczywiście się odbył – Mariusz Sikorski saksofon i Artur Romanek gitara – raz jeszcze bardzo dziękujemy! Ale pan Andrzej nie wiedział, że czeka go coś jeszcze (tu wielkie podziękowania za pomoc pracownikom Biura Promocji i Polityki Społecznej, a przede wszystkim kierownik Biura Małgosi Kulas-Szyrmer za wszelkie wsparcie:)

Jak się okazało w późniejszych rozmowach z jubilatem, o całej sytuacji zorientował się dopiero w momencie wyświetlenia napisu informującego o jubileuszu i zapowiedzi. Niespodzianka się udała!

Spotkanie rozpoczęło się przemówieniami zaproszonych gości, życzeń i gratulacji nie było końca. Oprócz gratulacji dla samego trenera, wiele życzeń i słów uznania płynęło w kierunku jego żony Eulalii Paszkiewicz, która zawsze wspierała swojego męża i zawsze stoi tuż za nim – nazywana jest zresztą drugim trenerem.

Trener Paszkiewicz nie był w stanie ukryć wzruszenia, by nakłonić go do wspomnień, rodzina przygotowała wywiad, który poprowadził najmłodszy syn Krzysztof, student dziennikarstwa i komentator sportowy.

Kolejny z synów Jakub, przedstawił krótki pokaz multimedialny, przedstawiający zdjęcia z 30 lat pracy trenerskiej swojego taty, było przy tym sporo wzruszeń i uśmiechu jednocześnie.


| Okrzyk zawodniczek MTS Giżycko i kilka słów od trenera Andrzeja Paszkiewicza |

Musimy wspomnieć, że pan Andrzej Paszkiewicz jako trener giżyckiej piłki ręcznej i prezes Młodzieżowego Towarzystwa Sportowego uhonorowany został w tym roku przez Zarząd Piłki Ręcznej w Polsce – Odznaką Diamentową „Za Zasługi dla Piłki Ręcznej”. To ogromne wyróżnienie i docenienie wieloletniej działalności na rzecz sportu, w której jak podkreślał pan Andrzej podczas jubileuszu, najważniejsze było zaszczepienie w młodych ludziach prawdziwego ducha sportu, by wyrastali na dobrych ludzi.

Kropką nad „i” był album ze zdjęciami z 30 lat pracy trenerskiej, do którego wstęp stanowił autorski wiersz, dedykowany Trenerowi, a zakończenie stanowiła księgą gości każdy mógł wpisać pamiątkowe życzenia i dedykacje.

Gala przygotowana przez rodzinę był prezentem i formą uznania dla osiągnięć trenera i całego giżyckiego szczypiorniaka. Była to niezwykle wzruszająca impreza, jubilat był bardzo zaskoczony uroczystością, jej przygotowaniem j i obecnością zaproszonych gości.

Dodajmy, że galę poprowadził syn Jan ze swoją żoną Natalią Paszkiewicz, która koordynowała jubileuszowe przygotowania. W tym miejscu składamy podziękowania dyrekcji i pracownikom Giżyckiego Centrum Kultury za współpracę i pomoc w organizacji wydarzenia.

A poniżej mamy przyjemność pokazać Państwu przekazane przez rodzinę archiwalne zdjęcia z zawodów sportowych i zgrupowań z udziałem zawodniczek z Giżycka, zawsze pod bacznym okiem trenera Andrzeja Paszkiewicza, któremu raz jeszcze serdecznie gratulujemy sukcesów i życzymy jeszcze wielu kolejnych!

ARCHIWUM RODZINNE | zdjęcia wybrane z 30 lat pracy trenerskiej

Fotorelacja z uroczystości 27 sierpnia 2020

Opracowane na podstawie relacji Natalii Paszkiewicz

Foto: arch. prywatne

Fotorelacja i wideo z uroczystości: UM Giżycko mojegizycko.pl / M. Kulas-Szyrmer

Autor: Małgorzata Kulas-Szyrmer

Kalendarz wydarzeń

Paź
1
czw
całodniowy Wystawa malarstwa Grzegorza Dębo...
Wystawa malarstwa Grzegorza Dębo...
Paź 1 – Paź 31 całodniowy
Wystawa malarstwa Grzegorza Dębowskiego
  Wystawa malarstwa Grzegorza Dębowskiego Antresola Stajni z Wozownią Twierdza Boyen, ul. Turystyczna 1   Grzegorz Dębowski swe umiejętności artystyczne „wyssał” z mlekiem matki pracującej we włocławskiej fabryce porcelany. Na początku starał się być karykaturzystą...
całodniowy “Nasza pierwsza wystawa” | Wysta...
“Nasza pierwsza wystawa” | Wysta...
Paź 1 – Paź 31 całodniowy
“Nasza pierwsza wystawa” | Wystawa obrazów młodych artystów
W Twierdzy Boyen można oglądać wystawę prac młodych twórców: Angeliki Ostrowskiej i Jakuba Chmielewskiego. Autorzy zatytułowali zbiór eksponowanych prac – “Nasza pierwsza wystawa”. Prace eksponowane są na antresoli Stajni z Wozownią.  Kilka słów autorów o sobie...
Paź
31
sob
całodniowy Wystawa grafik Pablo Picasso
Wystawa grafik Pablo Picasso
Paź 31 całodniowy
Wystawa grafik Pablo Picasso
    Pablo Picasso „Grafika nieokiełznana” Wernisaż w Hotelu St. Bruno 31.10.2020 (sobota) godz. 11.00 Pablo Ruiz Blasco żył w latach 1881–1973. Jest jednym z najsłynniejszych artystów XX wieku. Był niezwykle charyzmatycznym twórcą, o nietuzinkowym...
Lis
10
wt
całodniowy [ZMIANA TERMINU] Spektakl„Kłamst...
[ZMIANA TERMINU] Spektakl„Kłamst...
Lis 10 całodniowy
        Spektakl w gwiazdorskiej obsadzie „Kłamstwo” reżyseria WOJCIECH MALAJKAT 10 listopada (wtorek) 2020 (ZMIANA TERMINU z powodu COVID-19 z 28 maja)  sala widowiskowa GCK (bilety – planowana sprzedaż w październiku) AKTUALIZACJA – BILETY...
Lis
11
śr
całodniowy Cyklu turniejów Mazuria Cup 2020
Cyklu turniejów Mazuria Cup 2020
Lis 11 2020 – Sty 11 2021 całodniowy
Organizator: Mazuria GiżyckoDrukuj
całodniowy NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 1...
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 1...
Lis 11 całodniowy
  OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI 11 listopada Giżycko 11 listopada 2020 (środa)  Drukuj
12:00 Niepodległa do Hymnu 2020
Niepodległa do Hymnu 2020
Lis 11@12:00 – 12:10
Niepodległa do Hymnu 2020
  11 listopada 2018 roku, w stulecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości, w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie w samo południe zabrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego”, płynący z setek gardeł i serc. W akcji „Niepodległa...
Lis
18
śr
całodniowy Scena słowa 2020
Scena słowa 2020
Lis 18 całodniowy
Scena słowa 2020 18 listopada Fundacja Teatr IOTADrukuj
Lis
25
śr
całodniowy Dzień Pluszowego Misia
Dzień Pluszowego Misia
Lis 25 całodniowy
Dzień Pluszowego Misia  25 listopada 2020 (środa) organizacja: MBPDrukuj

eko miasto

eko miasto

Newsletter

play-store

play-store

app-store

app-store

windows-store

windows-store

BIP

BIP

EPUAP

EPUAP

Dziennik ustaw

Dziennik ustaw

Monitor polski

Monitor polski