Giżycko - Oficjalna strona miasta

26/10/2020 , 0°C

Szkolenie dzieci i młodzieży w łyżwiarstwie szybkim” | Uczniowski Klub Sportowy Giżycko Sekcja Łyżwiarsko-Wrotkarska

21/08/2020

„Szkolenie dzieci i młodzieży w łyżwiarstwie szybkim” (Uczniowski Klub Sportowy Giżycko Sekcja Łyżwiarsko-Wrotkarska): celem zadania jest szkolenie łyżwiarskie dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i średnich na poziomie umożliwiającym rywalizację w zawodach ogólnopolskich, udział w 2-6 edycjach Ogólnopolskich Zawodach Dzieci w łyżwiarstwie szybkim (Warszawa, Lubin, Zakopane, Sanok, Tomaszów Mazowiecki, Elbląg) i innych organizowanych przez PZŁS. Realizacja tego przedsięwzięcia przyczyni się także do wzięcia udziału w 1-4 edycjach Pucharu Polski (Grand Prix) i Mistrzostwach Polski (Młodzik / Junior), a także do integracji dzieci i młodzieży uprawiających łyżwiarstwo szybkie. Ponadto, rozpropagowane zostanie łyżwiarstwo szybkie wśród dzieci i młodzieży naszego miasta oraz nawiązanie do tradycji łyżwiarstwa szybkiego w Giżycku. Treningi łyżwiarskie prowadzone są w Mazurskim Centrum Sportów Lodowych przez trenera II klasy, którego zawodnicy i zawodniczki od lat odnoszą sukcesy sportowe w naszym kraju. Prowadzony trening daje bardzo dobre podstawy dzieciom do dalszego rozwoju. Niezbędnym elementem szkolenia łyżwiarskiego są sprawdziany i starty na torach lodowych w ramach Ogólnopolskich Zawodów Dzieci i innych organizowanych przez Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego. Trenujące dzieci i młodzież w naszym klubie poprzez udział w tych zawodach sprawdzają swoje umiejętności, poprawiają rekordy życiowe i poprawiają swoje miejsca w klasyfikacji na poszczególnych dystansach, wieloboju i klasyfikacji generalnej. Istnieje zatem potrzeba pokrycia kosztów uczestnictwa dzieci i młodzieży, a szczególności kosztów transportu, noclegów i wyżywienia. Do treningu i udziału w zawodach niezbędne są też łyżwy i stroje sportowe. Prowadzone szkolenie daje też możliwość przechodzenia zawodników na tor krótki i odwrotnie, w zależności od indywidualnych predyspozycji.

Miejsce realizacji zadania: Mazurskie Centrum Sportów Lodowych w Giżycku (szkolenie praktyczne: nauka i doskonalenie jazdy na łyżwach długich wśród dzieci i młodzieży), starty i doskonalenie techniki jazdy na torach lodowych wskazanych w terminarzu zawodów Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego, dla poszczególnych grup wiekowych.

Grupa docelowa: dzieci ze szkół podstawowych oraz młodzież ze szkól średnich kontynuująca trening łyżwiarski z terenu miasta Giżycka.

Przekazana kwota dotacji: 6 000 zł.

Autor: Justyna Maciejewska-Kucfir

Kalendarz wydarzeń

Paź
1
czw
całodniowy Wystawa malarstwa Grzegorza Dębo...
Wystawa malarstwa Grzegorza Dębo...
Paź 1 – Paź 31 całodniowy
Wystawa malarstwa Grzegorza Dębowskiego
  Wystawa malarstwa Grzegorza Dębowskiego Antresola Stajni z Wozownią Twierdza Boyen, ul. Turystyczna 1   Grzegorz Dębowski swe umiejętności artystyczne „wyssał” z mlekiem matki pracującej we włocławskiej fabryce porcelany. Na początku starał się być karykaturzystą...
całodniowy “Nasza pierwsza wystawa” | Wysta...
“Nasza pierwsza wystawa” | Wysta...
Paź 1 – Paź 31 całodniowy
“Nasza pierwsza wystawa” | Wystawa obrazów młodych artystów
W Twierdzy Boyen można oglądać wystawę prac młodych twórców: Angeliki Ostrowskiej i Jakuba Chmielewskiego. Autorzy zatytułowali zbiór eksponowanych prac – “Nasza pierwsza wystawa”. Prace eksponowane są na antresoli Stajni z Wozownią.  Kilka słów autorów o sobie...
Paź
31
sob
całodniowy Wystawa grafik Pablo Picasso
Wystawa grafik Pablo Picasso
Paź 31 całodniowy
Wystawa grafik Pablo Picasso
    Pablo Picasso „Grafika nieokiełznana” Wernisaż w Hotelu St. Bruno 31.10.2020 (sobota) godz. 11.00 Pablo Ruiz Blasco żył w latach 1881–1973. Jest jednym z najsłynniejszych artystów XX wieku. Był niezwykle charyzmatycznym twórcą, o nietuzinkowym...
Lis
10
wt
całodniowy [ZMIANA TERMINU] Spektakl„Kłamst...
[ZMIANA TERMINU] Spektakl„Kłamst...
Lis 10 całodniowy
        Spektakl w gwiazdorskiej obsadzie „Kłamstwo” reżyseria WOJCIECH MALAJKAT 10 listopada (wtorek) 2020 (ZMIANA TERMINU z powodu COVID-19 z 28 maja)  sala widowiskowa GCK (bilety – planowana sprzedaż w październiku) AKTUALIZACJA – BILETY...
Lis
11
śr
całodniowy Cyklu turniejów Mazuria Cup 2020
Cyklu turniejów Mazuria Cup 2020
Lis 11 2020 – Sty 11 2021 całodniowy
Organizator: Mazuria GiżyckoDrukuj
10:00 Uroczystości z okazji NARODOWEGO...
Uroczystości z okazji NARODOWEGO...
Lis 11@10:00
Uroczystości z okazji NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI 11 listopada Giżycko 11 listopada 2020 (środa) godz. 10.00 Msza Święta w intencji Ojczyzny w Sanktuarium św. Brunona, przemarsz i uroczystości pod pomnikami pamięci narodowej, godz. 12.00 Niepodległa do...
12:00 Niepodległa do Hymnu 2020
Niepodległa do Hymnu 2020
Lis 11@12:00 – 12:10
Niepodległa do Hymnu 2020
  11 listopada 2018 roku, w stulecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości, w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie w samo południe zabrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego”, płynący z setek gardeł i serc. W akcji „Niepodległa...
Lis
18
śr
całodniowy Scena słowa 2020
Scena słowa 2020
Lis 18 całodniowy
Scena słowa 2020 18 listopada Fundacja Teatr IOTADrukuj

eko miasto

eko miasto

Newsletter

play-store

play-store

app-store

app-store

windows-store

windows-store

BIP

BIP

EPUAP

EPUAP

Dziennik ustaw

Dziennik ustaw

Monitor polski

Monitor polski