Giżycko - Oficjalna strona miasta

26/01/2021

Szkolenie dzieci i młodzieży w łyżwiarstwie szybkim” | Uczniowski Klub Sportowy Giżycko Sekcja Łyżwiarsko-Wrotkarska

21/08/2020

„Szkolenie dzieci i młodzieży w łyżwiarstwie szybkim” (Uczniowski Klub Sportowy Giżycko Sekcja Łyżwiarsko-Wrotkarska): celem zadania jest szkolenie łyżwiarskie dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i średnich na poziomie umożliwiającym rywalizację w zawodach ogólnopolskich, udział w 2-6 edycjach Ogólnopolskich Zawodach Dzieci w łyżwiarstwie szybkim (Warszawa, Lubin, Zakopane, Sanok, Tomaszów Mazowiecki, Elbląg) i innych organizowanych przez PZŁS. Realizacja tego przedsięwzięcia przyczyni się także do wzięcia udziału w 1-4 edycjach Pucharu Polski (Grand Prix) i Mistrzostwach Polski (Młodzik / Junior), a także do integracji dzieci i młodzieży uprawiających łyżwiarstwo szybkie. Ponadto, rozpropagowane zostanie łyżwiarstwo szybkie wśród dzieci i młodzieży naszego miasta oraz nawiązanie do tradycji łyżwiarstwa szybkiego w Giżycku. Treningi łyżwiarskie prowadzone są w Mazurskim Centrum Sportów Lodowych przez trenera II klasy, którego zawodnicy i zawodniczki od lat odnoszą sukcesy sportowe w naszym kraju. Prowadzony trening daje bardzo dobre podstawy dzieciom do dalszego rozwoju. Niezbędnym elementem szkolenia łyżwiarskiego są sprawdziany i starty na torach lodowych w ramach Ogólnopolskich Zawodów Dzieci i innych organizowanych przez Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego. Trenujące dzieci i młodzież w naszym klubie poprzez udział w tych zawodach sprawdzają swoje umiejętności, poprawiają rekordy życiowe i poprawiają swoje miejsca w klasyfikacji na poszczególnych dystansach, wieloboju i klasyfikacji generalnej. Istnieje zatem potrzeba pokrycia kosztów uczestnictwa dzieci i młodzieży, a szczególności kosztów transportu, noclegów i wyżywienia. Do treningu i udziału w zawodach niezbędne są też łyżwy i stroje sportowe. Prowadzone szkolenie daje też możliwość przechodzenia zawodników na tor krótki i odwrotnie, w zależności od indywidualnych predyspozycji.

Miejsce realizacji zadania: Mazurskie Centrum Sportów Lodowych w Giżycku (szkolenie praktyczne: nauka i doskonalenie jazdy na łyżwach długich wśród dzieci i młodzieży), starty i doskonalenie techniki jazdy na torach lodowych wskazanych w terminarzu zawodów Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego, dla poszczególnych grup wiekowych.

Grupa docelowa: dzieci ze szkół podstawowych oraz młodzież ze szkól średnich kontynuująca trening łyżwiarski z terenu miasta Giżycka.

Przekazana kwota dotacji: 6 000 zł.

Autor: Justyna Maciejewska-Kucfir

BIP

BIP

koronawirus2

koronawirus2

Kalendarz wydarzeń

Sty
1
pt
całodniowy Chata Świętego Mikołaja – warszt...
Chata Świętego Mikołaja – warszt...
Sty 1 – Mar 3 całodniowy
Chata Świętego Mikołaja - warsztaty kreatywne
Chata Św. Mikołaja to miejsce, gdzie w przyjemnej, ciepłej atmosferze, będzie można wziąć udział w kreatywnych warsztatach i poczuć magię Świąt. W specjalnie zaaranżowanej świątecznej scenerii spotkać będzie można Św. Mikołaja, który z pewnością nie...
Sty
31
nie
całodniowy Finał WOŚP w Giżycku
Finał WOŚP w Giżycku
Sty 31 całodniowy
Finał WOŚP w Giżycku
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Niedziela 31 stycznia 2020 29 Finał   Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w tym roku po raz 29. Termin wydarzenia przesunięto z 10 stycznia na 31 stycznia 2021 r. W poprzedniej...
13:00  Mecz ligi wojewódzkiej młodziczek
 Mecz ligi wojewódzkiej młodziczek
Sty 31@13:00 – 14:30
 Mecz ligi wojewódzkiej młodziczek
   Mecz ligi wojewódzkiej młodziczek MTS Giżycko vs MKS Truso Elbląg   Niedziela 31 stycznia 2021 r. o godz. 13.00 Hala MOSiR w Giżycku ul. 3-go Maja 21A   Gospodynie wystąpią w strojach zielonych, bramkarka...
Mar
7
nie
całodniowy Kaziuki Wileńskie
Kaziuki Wileńskie
Mar 7 całodniowy
Kaziuki Wileńskie
Giżyckie Centrum Kultury co roku zaprasza na muzyczno-taneczne widowisko w wileńskim klimacie. W tegorocznej edycji Wileńskich Kaziuków również nie zabraknie pięknych melodii polskich oraz rytmicznych tańców ludowych i nowoczesnych w wykonaniu naszych rodaków z Wileńszczyzny....
Mar
8
pon
całodniowy Dzień Kobiet ze SMALL BAND
Dzień Kobiet ze SMALL BAND
Mar 8 całodniowy
Dzień Kobiet ze SMALL BAND
Burmistrz Giżycka zaprasza na Dzień Kobiet 8 marca 2021 | GCK W tym roku w sali widowiskowej Giżyckiego Centrum Kultury  zagra dla wszystkich Pań zespół SMALL BAND       Bezpłatne wejściówki będą dostępne w kasie...
Kwi
9
pt
całodniowy XX. Międzynarodowy Konkurs Akord...
XX. Międzynarodowy Konkurs Akord...
Kwi 9 – Kwi 10 całodniowy
XX. Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy Concertina 2021  Drukuj
Kwi
10
sob
całodniowy CONCERTINA. KONCERT CZESŁAW MOZIL
CONCERTINA. KONCERT CZESŁAW MOZIL
Kwi 10 całodniowy
    [ZMIANA TERMINU] XX Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy Muzyki Popularnej i Rozrywkowej CONCERTINA 2021 9 – 10 kwietnia 2021 r. Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Giżycku   CZESŁAW MOZIL “Muzyczny Stand-Up” 10 kwietnia 2021...
Maj
13
czw
całodniowy Jubileusz Ireny Santor | koncert...
Jubileusz Ireny Santor | koncert...
Maj 13 całodniowy
Jubileusz Ireny Santor | koncert w GCK
      Jubileusz Ireny Santor Koncert odbędzie się 13 maja 2021 w sali widowiskowej GCK (zmiana z 19 września 2020 z powodu stanu epidemii koronawirusa)   Bilety: 100 zł (- 20% z GKM) dostępne...

dog-3071334_1920

Zaadoptuj psa z Bystrego

play-store

play-store

app-store

app-store

windows-store

windows-store

eko miasto

eko miasto

EPUAP

EPUAP

Dziennik ustaw

Dziennik ustaw

Monitor polski

Monitor polski

Newsletter