Giżycko - Oficjalna strona miasta

26/10/2020 , 0°C

Zaprzyjaźnione miasta z życzeniami dla Giżycka

28/05/2020

 

Z okazji Dni Giżycka 2020

spływają do nas życzenia

od miast partnerskich

i zaprzyjaźnionych

 

 

Za wszystkie serdecznie dziękujemy, niech się spełnią! To wspaniale wiedzieć, że Giżycko ma oddanych przyjaciół w wielu zakątkach Polski i Europy. Współpraca z każdym z miast, wymiana doświadczeń i rozmowy o przyszłości, to wyjątkowo cenne doświadczenie. Jesteśmy dumni, że możemy zacieśniać z Wami więzy przyjaźni.

Wierzymy, że Dni Giżycka w przyszłym roku odbędą się w zwyczajnych okolicznościach i normalnej rzeczywistości – będziemy mogli spotkać się w szerokim gronie w naszym mieście przy okazji kolejnej edycji Święta Miast Partnerskich. Już teraz, drodzy przyjaciele zapraszamy Was do Giżycka! Do zobaczenia za rok.

Poniżej życzenia wideo od naszych miast partnerskich i zaprzyjaźnionych miejscowości.

 

Grodzisk Mazowiecki

 

 

Wisła

 

 

Dubno (Ukraina)


Tłumaczenie:
Szanowny Panie Burmistrzu, drodzy giżycczanie, wyrażamy Wam swój szacunek i składamy nasze szczere gratulacje z okazji Dnia Miasta! Panie Burmistrzu, w tym znaczącym dniu życzę Panu dużo zdrowia oraz sukcesów zawodowych, a mieszkańcom partnerskiego miasta Giżycka – spokoju, dobrobytu, harmonii oraz wszelkiej pomyślności. Korzystając z okazji, chciałbym wyrazić szczerą wdzięczność za 20 lat przyjaźni, ciepłe powitania delegacji Dubna w Polsce, za wsparcie w trudnym dla nas czasie i za nieocenione doświadczenie. Drodzy mieszkańcy Giżycka, zapewniam Was o szczerej przyjaźni i wyrażam przekonanie, że współpraca między naszymi partnerskimi miastami będzie z roku na rok coraz silniejsza i zawsze będzie trwała. Dubno gratuluje Giżycku z okazji Dnia Miasta!

 

 

Troki (Litwa)

 

 

Druskieniki (Litwa)

 

 

Kwerfurt (Niemcy)


Tłumaczenie:
Drodzy przyjaciele z Giżycka, drogi Burmistrzu Iwaszkiewicz, drogi Wojciechu,
dotychczasowa epidemia koronawirusa upośledza możliwość międzyludzkich kontaktów i blokuje relacje społeczne. Na przestrzeni wielu lat naszego partnerstwa poczyniliśmy wiele pozytywnych akcentów w relacjach pomiędzy ludźmi różnych narodowości – wspomnę tylko o regularnych kontaktach parafii, wizytach Pfingstburschen (znanych u nas jako „pióropusze”), radnych, tak u Was, jak i u nas, np. z okazji Bauernmarktu. Nową jakością był także udział Waszej młodzieży w ubiegłorocznym 24-godzinnym pływaniu. Wspólny start na otwarcie imprezy naszych obu Przewodniczących Rad Miejskich miał szczególne znaczenie, to był skok o wielkim znaczeniu symbolicznym, który pozostał w pamięci wielu po dziś dzień i obrazuje przyjaźń Giżycka i Kwerfurtu. Podczas tego weekendu w centrum uwagi miała stać wymiana młodzieży naszych miast. Planowana była wizyta uczniów naszego gimnazjum w Giżycku i nawiązanie współpracy z jedną z giżyckich szkół. Te regularne spotkania, zwłaszcza z perspektywy 75. rocznicy zakończenia II wojny światowej, są okazją do podkreślenia naszej przyjacielskiej współpracy, wpisującej się w europejski wymiar pokojowego współistnienia. Nawet wirus nie jest w stanie zakłócić naszej współpracy i tym bardziej powinniśmy pracować nad pogłębieniem współpracy pomiędzy naszymi mieszkańcami. Stąd też bardzo ucieszyło nas Wasze zaproszenie na przyszłoroczne Święto Miast Partnerskich i jednocześnie chcielibyśmy zaprosić Was na przyszłoroczne 24-godzinne pływanie w sierpniu oraz tradycyjny Bauernmarkt we wrześniu! W imieniu własnym, a także Rady Miejskiej przekazuję Wam najserdeczniejsze życzenia. Życzymy Wam przede wszystkim wiele siły, zdrowia, optymizmu oraz  pewności siebie w tych trudnych czasach, a także mamy nadzieję, niezależnie od mało przyjemnych okoliczności, że uda się Wam przeżyć kilka miłych momentów podczas Waszego święta. My kwerfutczycy liczymy na szybkie, ale przede wszystkim osobiste spotkania. Wszystkiego Najlepszego!

 

 

Varena (Litwa)

 

fot. zrzut ekranu z filmu Miasta Wisły
Autor: Katarzyna Zadroga

Zobacz również

Kalendarz wydarzeń

Paź
1
czw
całodniowy Wystawa malarstwa Grzegorza Dębo...
Wystawa malarstwa Grzegorza Dębo...
Paź 1 – Paź 31 całodniowy
Wystawa malarstwa Grzegorza Dębowskiego
  Wystawa malarstwa Grzegorza Dębowskiego Antresola Stajni z Wozownią Twierdza Boyen, ul. Turystyczna 1   Grzegorz Dębowski swe umiejętności artystyczne...
całodniowy “Nasza pierwsza wystawa” | Wysta...
“Nasza pierwsza wystawa” | Wysta...
Paź 1 – Paź 31 całodniowy
“Nasza pierwsza wystawa” | Wystawa obrazów młodych artystów
W Twierdzy Boyen można oglądać wystawę prac młodych twórców: Angeliki Ostrowskiej i Jakuba Chmielewskiego. Autorzy zatytułowali zbiór eksponowanych prac – “Nasza...
Paź
31
sob
całodniowy Wystawa grafik Pablo Picasso
Wystawa grafik Pablo Picasso
Paź 31 całodniowy
Wystawa grafik Pablo Picasso
    Pablo Picasso „Grafika nieokiełznana” Wernisaż w Hotelu St. Bruno 31.10.2020 (sobota) godz. 11.00 Pablo Ruiz Blasco żył w...
Lis
10
wt
całodniowy [ZMIANA TERMINU] Spektakl„Kłamst...
[ZMIANA TERMINU] Spektakl„Kłamst...
Lis 10 całodniowy
        Spektakl w gwiazdorskiej obsadzie „Kłamstwo” reżyseria WOJCIECH MALAJKAT 10 listopada (wtorek) 2020 (ZMIANA TERMINU z powodu COVID-19...
Lis
11
śr
całodniowy Cyklu turniejów Mazuria Cup 2020
Cyklu turniejów Mazuria Cup 2020
Lis 11 2020 – Sty 11 2021 całodniowy
Organizator: Mazuria GiżyckoDrukuj
10:00 Uroczystości z okazji NARODOWEGO...
Uroczystości z okazji NARODOWEGO...
Lis 11@10:00
Uroczystości z okazji NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI 11 listopada Giżycko 11 listopada 2020 (środa) godz. 10.00 Msza Święta w intencji Ojczyzny...
12:00 Niepodległa do Hymnu 2020
Niepodległa do Hymnu 2020
Lis 11@12:00 – 12:10
Niepodległa do Hymnu 2020
  11 listopada 2018 roku, w stulecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości, w całej Polsce i w wielu miejscach na...
Lis
18
śr
całodniowy Scena słowa 2020
Scena słowa 2020
Lis 18 całodniowy
Scena słowa 2020 18 listopada Fundacja Teatr IOTADrukuj

eko miasto

eko miasto

Newsletter

play-store

play-store

app-store

app-store

windows-store

windows-store

BIP

BIP

EPUAP

EPUAP

Dziennik ustaw

Dziennik ustaw

Monitor polski

Monitor polski