Giżycko - Oficjalna strona miasta

20/01/2021

Zaprzyjaźnione miasta z życzeniami dla Giżycka

28/05/2020

 

Z okazji Dni Giżycka 2020

spływają do nas życzenia

od miast partnerskich

i zaprzyjaźnionych

 

 

Za wszystkie serdecznie dziękujemy, niech się spełnią! To wspaniale wiedzieć, że Giżycko ma oddanych przyjaciół w wielu zakątkach Polski i Europy. Współpraca z każdym z miast, wymiana doświadczeń i rozmowy o przyszłości, to wyjątkowo cenne doświadczenie. Jesteśmy dumni, że możemy zacieśniać z Wami więzy przyjaźni.

Wierzymy, że Dni Giżycka w przyszłym roku odbędą się w zwyczajnych okolicznościach i normalnej rzeczywistości – będziemy mogli spotkać się w szerokim gronie w naszym mieście przy okazji kolejnej edycji Święta Miast Partnerskich. Już teraz, drodzy przyjaciele zapraszamy Was do Giżycka! Do zobaczenia za rok.

Poniżej życzenia wideo od naszych miast partnerskich i zaprzyjaźnionych miejscowości.

 

Grodzisk Mazowiecki

 

 

Wisła

 

 

Dubno (Ukraina)


Tłumaczenie:
Szanowny Panie Burmistrzu, drodzy giżycczanie, wyrażamy Wam swój szacunek i składamy nasze szczere gratulacje z okazji Dnia Miasta! Panie Burmistrzu, w tym znaczącym dniu życzę Panu dużo zdrowia oraz sukcesów zawodowych, a mieszkańcom partnerskiego miasta Giżycka – spokoju, dobrobytu, harmonii oraz wszelkiej pomyślności. Korzystając z okazji, chciałbym wyrazić szczerą wdzięczność za 20 lat przyjaźni, ciepłe powitania delegacji Dubna w Polsce, za wsparcie w trudnym dla nas czasie i za nieocenione doświadczenie. Drodzy mieszkańcy Giżycka, zapewniam Was o szczerej przyjaźni i wyrażam przekonanie, że współpraca między naszymi partnerskimi miastami będzie z roku na rok coraz silniejsza i zawsze będzie trwała. Dubno gratuluje Giżycku z okazji Dnia Miasta!

 

 

Troki (Litwa)

 

 

Druskieniki (Litwa)

 

 

Kwerfurt (Niemcy)


Tłumaczenie:
Drodzy przyjaciele z Giżycka, drogi Burmistrzu Iwaszkiewicz, drogi Wojciechu,
dotychczasowa epidemia koronawirusa upośledza możliwość międzyludzkich kontaktów i blokuje relacje społeczne. Na przestrzeni wielu lat naszego partnerstwa poczyniliśmy wiele pozytywnych akcentów w relacjach pomiędzy ludźmi różnych narodowości – wspomnę tylko o regularnych kontaktach parafii, wizytach Pfingstburschen (znanych u nas jako „pióropusze”), radnych, tak u Was, jak i u nas, np. z okazji Bauernmarktu. Nową jakością był także udział Waszej młodzieży w ubiegłorocznym 24-godzinnym pływaniu. Wspólny start na otwarcie imprezy naszych obu Przewodniczących Rad Miejskich miał szczególne znaczenie, to był skok o wielkim znaczeniu symbolicznym, który pozostał w pamięci wielu po dziś dzień i obrazuje przyjaźń Giżycka i Kwerfurtu. Podczas tego weekendu w centrum uwagi miała stać wymiana młodzieży naszych miast. Planowana była wizyta uczniów naszego gimnazjum w Giżycku i nawiązanie współpracy z jedną z giżyckich szkół. Te regularne spotkania, zwłaszcza z perspektywy 75. rocznicy zakończenia II wojny światowej, są okazją do podkreślenia naszej przyjacielskiej współpracy, wpisującej się w europejski wymiar pokojowego współistnienia. Nawet wirus nie jest w stanie zakłócić naszej współpracy i tym bardziej powinniśmy pracować nad pogłębieniem współpracy pomiędzy naszymi mieszkańcami. Stąd też bardzo ucieszyło nas Wasze zaproszenie na przyszłoroczne Święto Miast Partnerskich i jednocześnie chcielibyśmy zaprosić Was na przyszłoroczne 24-godzinne pływanie w sierpniu oraz tradycyjny Bauernmarkt we wrześniu! W imieniu własnym, a także Rady Miejskiej przekazuję Wam najserdeczniejsze życzenia. Życzymy Wam przede wszystkim wiele siły, zdrowia, optymizmu oraz  pewności siebie w tych trudnych czasach, a także mamy nadzieję, niezależnie od mało przyjemnych okoliczności, że uda się Wam przeżyć kilka miłych momentów podczas Waszego święta. My kwerfutczycy liczymy na szybkie, ale przede wszystkim osobiste spotkania. Wszystkiego Najlepszego!

 

 

Varena (Litwa)

 

fot. zrzut ekranu z filmu Miasta Wisły
Autor: Katarzyna Zadroga

Zobacz również

BIP

BIP

koronawirus2

koronawirus2

Kalendarz wydarzeń

Sty
1
pt
całodniowy Chata Świętego Mikołaja – warszt...
Chata Świętego Mikołaja – warszt...
Sty 1 – Mar 3 całodniowy
Chata Świętego Mikołaja - warsztaty kreatywne
Chata Św. Mikołaja to miejsce, gdzie w przyjemnej, ciepłej atmosferze, będzie można wziąć udział w kreatywnych warsztatach i poczuć magię...
Sty
31
nie
całodniowy Finał WOŚP w Giżycku
Finał WOŚP w Giżycku
Sty 31 całodniowy
Finał WOŚP w Giżycku
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Niedziela 31 stycznia 2020 29 Finał   Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w tym roku po...
13:00  Mecz ligi wojewódzkiej młodziczek
 Mecz ligi wojewódzkiej młodziczek
Sty 31@13:00 – 14:30
 Mecz ligi wojewódzkiej młodziczek
   Mecz ligi wojewódzkiej młodziczek MTS Giżycko vs MKS Truso Elbląg   Niedziela 31 stycznia 2021 r. o godz. 13.00...
Mar
7
nie
całodniowy Kaziuki Wileńskie
Kaziuki Wileńskie
Mar 7 całodniowy
Kaziuki Wileńskie
Giżyckie Centrum Kultury co roku zaprasza na muzyczno-taneczne widowisko w wileńskim klimacie. W tegorocznej edycji Wileńskich Kaziuków również nie zabraknie...
Mar
8
pon
całodniowy Dzień Kobiet z SMALL BAND
Dzień Kobiet z SMALL BAND
Mar 8 całodniowy
Dzień Kobiet z SMALL BAND
Burmistrz Giżycka zaprasza na Dzień Kobiet 8 marca 2021 | GCK W tym roku w sali widowiskowej Giżyckiego Centrum Kultury ...
Kwi
9
pt
całodniowy XX. Międzynarodowy Konkurs Akord...
XX. Międzynarodowy Konkurs Akord...
Kwi 9 – Kwi 10 całodniowy
XX. Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy Concertina 2021  Drukuj
Kwi
10
sob
całodniowy [ZMIANA TERMINU] CONCERTINA. KON...
[ZMIANA TERMINU] CONCERTINA. KON...
Kwi 10 całodniowy
    [ZMIANA TERMINU] XX Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy Muzyki Popularnej i Rozrywkowej CONCERTINA 2021 9 – 10 kwietnia 2021 r....
Maj
13
czw
całodniowy [ZMIANA TERMINU] Jubileusz Ireny...
[ZMIANA TERMINU] Jubileusz Ireny...
Maj 13 całodniowy
[ZMIANA TERMINU] Jubileusz Ireny Santor | koncert w GCK
      Jubileusz Ireny Santor Koncert odbędzie się 13 maja 2021 w sali widowiskowej GCK (zmiana z 19 września...

dog-3071334_1920

Zaadoptuj psa z Bystrego

play-store

play-store

app-store

app-store

windows-store

windows-store

eko miasto

eko miasto

EPUAP

EPUAP

Dziennik ustaw

Dziennik ustaw

Monitor polski

Monitor polski

Newsletter