Giżycko - Oficjalna strona miasta

19/01/2021

27 MAJA 2020 | 30. rocznica wyborów samorządowych

27/05/2020

27 maja 2020

30. rocznica wyborów samorządowych

 Dzień Samorządu Terytorialnego

Dzień Pracownika Samorządowego

 

27 maja 2020 roku upamiętniamy 30. rocznicę pierwszych w pełni wolnych i demokratycznych wyborów samorządowych. To dobra okazja by dostrzec i docenić wysiłek i trud jaki wkładają w codzienną pracę wszyscy, którzy współtworzą samorząd i pracują dla dobra lokalnej społeczności.

Wszystkim pracownikom samorządowym składamy najserdeczniejsze życzenia pomyślności, wytrwałości i satysfakcji z realizowanych zadań. 

 

 


Związek Miast Polskich – zaproszenie do wspólnego świętowania obchodów 30-lecia wyborów samorządowych

30 lat temu mieszkańcy miast i miasteczek oraz małych społeczności na wsiach po raz pierwszy od kilkudziesięciu lat decydowali w całkowicie wolny i nieskrępowany sposób o przyszłości Polski. Z perspektywy 30 lat widzimy, jak ważny był to moment. Przez te trzy dekady Polacy z mniejszych i większych miejscowości, w każdym regionie kraju wybierali lokalne władze i decydowali o kierunku rozwoju swoich małych ojczyzn. Polskie samorządy i ich mieszkańcy zdali swój egzamin celująco, polskie regiony i miejscowości przeżyły w tym czasie niesamowity rozkwit.

30. rocznica odrodzenia polskiej samorządności to dobra okazja, aby uczcić to, co nam się przez ten czas udało, a także porozmawiać o tym, co moglibyśmy zrobić lepiej w przyszłości. To także dobry moment, aby wspólnie zastanowić się, jak reagować na coraz silniejsze centralistyczne tendencje rządu i coraz częstsze przypadki obciążania samorządów kosztami zadań, które są im narzucane z góry.

Namawiamy i zachęcamy do tego miasta mimo, że jubileusz przyjdzie nam wszystkim obchodzić w sytuacji panującej pandemii, z którą łączą się liczne ograniczenia.

Na początku roku informowaliśmy nasze miasta o planowanym na maj wielkim święcie polskiej samorządności. Także miasta planowały na ten czas radosne wydarzenia, w tym pikniki, koncerty, ale też eksperckie debaty. Większości z tych wydarzeń w obecnej sytuacji nie da się zorganizować, ale Związek namawia miasta do świętowania, bycia razem i pamiętania o tych ważnych trzech dekadach.

Przekazujemy miastom logotyp ogólnopolskich obchodów 30-lecia polskiej samorządności. Logotyp można spersonalizować nazwą swojego miasta i wykorzystywać na miejskich nośnikach, w mediach społecznościowych czy stronach internetowych.

 

 

 

W związku z 30. rocznicą wyborów samorządowych i Dniem Samorządu Terytorialnego 27 maja 2020 roku apelujemy o udekorowanie miast.

Niech we wszystkich miastach Polski tego wielkiego Dnia powiewają flagi państwowe i miejskie!

Chcemy, aby na wszystkich miejskich budynkach, np. urzędach, szkołach i innych jednostkach, a także na pojazdach transportu miejskiego pojawiły się barwy narodowe i lokalne flagi.

Zachęcamy też do umieszczania logo 30-lecia obchodów na nośnikach internetowych oraz do okolicznościowego podświetlenia na biało-czerwono charakterystycznych budowli w swojej miejscowości.

Zaprośmy również mieszkańców naszych miast do radosnego świętowania i wywieszania flag w oknach, na balkonach i przy domach.

 

Związek Miast Polskich

Autor: Justyna Maciejewska-Kucfir

Zobacz również

BIP

BIP

koronawirus2

koronawirus2

Kalendarz wydarzeń

Sty
1
pt
całodniowy Chata Świętego Mikołaja – warszt...
Chata Świętego Mikołaja – warszt...
Sty 1 – Mar 3 całodniowy
Chata Świętego Mikołaja - warsztaty kreatywne
Chata Św. Mikołaja to miejsce, gdzie w przyjemnej, ciepłej atmosferze, będzie można wziąć udział w kreatywnych warsztatach i poczuć magię...
Sty
31
nie
całodniowy Finał WOŚP w Giżycku
Finał WOŚP w Giżycku
Sty 31 całodniowy
Finał WOŚP w Giżycku
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Niedziela 31 stycznia 2020 29 Finał   Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w tym roku po...
Mar
7
nie
całodniowy Kaziuki Wileńskie
Kaziuki Wileńskie
Mar 7 całodniowy
Kaziuki Wileńskie
Giżyckie Centrum Kultury co roku zaprasza na muzyczno-taneczne widowisko w wileńskim klimacie. W tegorocznej edycji Wileńskich Kaziuków również nie zabraknie...
Mar
8
pon
całodniowy Dzień Kobiet z SMALL BAND
Dzień Kobiet z SMALL BAND
Mar 8 całodniowy
Dzień Kobiet z SMALL BAND
Burmistrz Giżycka zaprasza na Dzień Kobiet 8 marca 2021 | GCK W tym roku w sali widowiskowej Giżyckiego Centrum Kultury ...
Kwi
9
pt
całodniowy XX. Międzynarodowy Konkurs Akord...
XX. Międzynarodowy Konkurs Akord...
Kwi 9 – Kwi 10 całodniowy
XX. Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy Concertina 2021  Drukuj
Kwi
10
sob
całodniowy [ZMIANA TERMINU] CONCERTINA. KON...
[ZMIANA TERMINU] CONCERTINA. KON...
Kwi 10 całodniowy
    [ZMIANA TERMINU] XX Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy Muzyki Popularnej i Rozrywkowej CONCERTINA 2021 9 – 10 kwietnia 2021 r....
Maj
13
czw
całodniowy [ZMIANA TERMINU] Jubileusz Ireny...
[ZMIANA TERMINU] Jubileusz Ireny...
Maj 13 całodniowy
[ZMIANA TERMINU] Jubileusz Ireny Santor | koncert w GCK
      Jubileusz Ireny Santor Koncert odbędzie się 13 maja 2021 w sali widowiskowej GCK (zmiana z 19 września...
Lip
15
czw
całodniowy MAZURY HIP–HOP FESTIWAL 2021
MAZURY HIP–HOP FESTIWAL 2021
Lip 15 – Lip 17 całodniowy
MAZURY HIP–HOP FESTIWAL 2021
      Impreza przeniesiona na  15-17 lipca 2021 XIX edycja MAZURY HIP–HOP FESTIWAL 16-19 lipca 2020 Twierdza Boyen (bilety)...

dog-3071334_1920

Zaadoptuj psa z Bystrego

play-store

play-store

app-store

app-store

windows-store

windows-store

eko miasto

eko miasto

EPUAP

EPUAP

Dziennik ustaw

Dziennik ustaw

Monitor polski

Monitor polski

Newsletter