Giżycko - Oficjalna strona miasta

21/10/2020 , 0°C

27 MAJA 2020 | 30. rocznica wyborów samorządowych

27/05/2020

27 maja 2020

30. rocznica wyborów samorządowych

 Dzień Samorządu Terytorialnego

Dzień Pracownika Samorządowego

 

27 maja 2020 roku upamiętniamy 30. rocznicę pierwszych w pełni wolnych i demokratycznych wyborów samorządowych. To dobra okazja by dostrzec i docenić wysiłek i trud jaki wkładają w codzienną pracę wszyscy, którzy współtworzą samorząd i pracują dla dobra lokalnej społeczności.

Wszystkim pracownikom samorządowym składamy najserdeczniejsze życzenia pomyślności, wytrwałości i satysfakcji z realizowanych zadań. 

 

 


Związek Miast Polskich – zaproszenie do wspólnego świętowania obchodów 30-lecia wyborów samorządowych

30 lat temu mieszkańcy miast i miasteczek oraz małych społeczności na wsiach po raz pierwszy od kilkudziesięciu lat decydowali w całkowicie wolny i nieskrępowany sposób o przyszłości Polski. Z perspektywy 30 lat widzimy, jak ważny był to moment. Przez te trzy dekady Polacy z mniejszych i większych miejscowości, w każdym regionie kraju wybierali lokalne władze i decydowali o kierunku rozwoju swoich małych ojczyzn. Polskie samorządy i ich mieszkańcy zdali swój egzamin celująco, polskie regiony i miejscowości przeżyły w tym czasie niesamowity rozkwit.

30. rocznica odrodzenia polskiej samorządności to dobra okazja, aby uczcić to, co nam się przez ten czas udało, a także porozmawiać o tym, co moglibyśmy zrobić lepiej w przyszłości. To także dobry moment, aby wspólnie zastanowić się, jak reagować na coraz silniejsze centralistyczne tendencje rządu i coraz częstsze przypadki obciążania samorządów kosztami zadań, które są im narzucane z góry.

Namawiamy i zachęcamy do tego miasta mimo, że jubileusz przyjdzie nam wszystkim obchodzić w sytuacji panującej pandemii, z którą łączą się liczne ograniczenia.

Na początku roku informowaliśmy nasze miasta o planowanym na maj wielkim święcie polskiej samorządności. Także miasta planowały na ten czas radosne wydarzenia, w tym pikniki, koncerty, ale też eksperckie debaty. Większości z tych wydarzeń w obecnej sytuacji nie da się zorganizować, ale Związek namawia miasta do świętowania, bycia razem i pamiętania o tych ważnych trzech dekadach.

Przekazujemy miastom logotyp ogólnopolskich obchodów 30-lecia polskiej samorządności. Logotyp można spersonalizować nazwą swojego miasta i wykorzystywać na miejskich nośnikach, w mediach społecznościowych czy stronach internetowych.

 

 

 

W związku z 30. rocznicą wyborów samorządowych i Dniem Samorządu Terytorialnego 27 maja 2020 roku apelujemy o udekorowanie miast.

Niech we wszystkich miastach Polski tego wielkiego Dnia powiewają flagi państwowe i miejskie!

Chcemy, aby na wszystkich miejskich budynkach, np. urzędach, szkołach i innych jednostkach, a także na pojazdach transportu miejskiego pojawiły się barwy narodowe i lokalne flagi.

Zachęcamy też do umieszczania logo 30-lecia obchodów na nośnikach internetowych oraz do okolicznościowego podświetlenia na biało-czerwono charakterystycznych budowli w swojej miejscowości.

Zaprośmy również mieszkańców naszych miast do radosnego świętowania i wywieszania flag w oknach, na balkonach i przy domach.

 

Związek Miast Polskich

Autor: Justyna Maciejewska-Kucfir

Zobacz również

Kalendarz wydarzeń

Paź
1
czw
całodniowy Wystawa malarstwa Grzegorza Dębo...
Wystawa malarstwa Grzegorza Dębo...
Paź 1 – Paź 31 całodniowy
Wystawa malarstwa Grzegorza Dębowskiego
  Wystawa malarstwa Grzegorza Dębowskiego Antresola Stajni z Wozownią Twierdza Boyen, ul. Turystyczna 1   Grzegorz Dębowski swe umiejętności artystyczne...
całodniowy “Nasza pierwsza wystawa” | Wysta...
“Nasza pierwsza wystawa” | Wysta...
Paź 1 – Paź 31 całodniowy
“Nasza pierwsza wystawa” | Wystawa obrazów młodych artystów
W Twierdzy Boyen można oglądać wystawę prac młodych twórców: Angeliki Ostrowskiej i Jakuba Chmielewskiego. Autorzy zatytułowali zbiór eksponowanych prac – “Nasza...
Paź
24
sob
całodniowy Galeria Mazurskiego Portretu. Mo...
Galeria Mazurskiego Portretu. Mo...
Paź 24 całodniowy
Galeria Mazurskiego Portretu. Moi i Twoi Sąsiedzi
„Galeria Mazurskiego Portretu. Moi i Twoi Sąsiedzi” 24 października Parafia Ewangelicko-Augsburska w Giżycku, pl. Grunwaldzki 6 11-500 Giżycko 142 portrety przedstawiające 207...
10:00 Posezonowe Sprzątanie Mazur
Posezonowe Sprzątanie Mazur
Paź 24@10:00 – 11:00
Posezonowe Sprzątanie Mazur
Posezonowe Sprzątanie Mazur 24 października 2020 Start o godz. 10.00 | Wzgórze Św. Brunona   Fundacja Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich...
Paź
31
sob
całodniowy Wystawa grafik Pablo Picasso
Wystawa grafik Pablo Picasso
Paź 31 całodniowy
Wystawa grafik Pablo Picasso
    Pablo Picasso „Grafika nieokiełznana” Wernisaż w Hotelu St. Bruno 31.10.2020 (sobota) godz. 11.00 Pablo Ruiz Blasco żył w...
Lis
10
wt
całodniowy [ZMIANA TERMINU] Spektakl„Kłamst...
[ZMIANA TERMINU] Spektakl„Kłamst...
Lis 10 całodniowy
        Spektakl w gwiazdorskiej obsadzie „Kłamstwo” reżyseria WOJCIECH MALAJKAT 10 listopada (wtorek) 2020 (ZMIANA TERMINU z powodu COVID-19...
Lis
11
śr
całodniowy Cyklu turniejów Mazuria Cup 2020
Cyklu turniejów Mazuria Cup 2020
Lis 11 2020 – Sty 11 2021 całodniowy
Organizator: Mazuria GiżyckoDrukuj
10:00 Uroczystości z okazji NARODOWEGO...
Uroczystości z okazji NARODOWEGO...
Lis 11@10:00
Uroczystości z okazji NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI 11 listopada Giżycko 11 listopada 2020 (środa) godz. 10.00 Msza Święta w intencji Ojczyzny...
12:00 Niepodległa do Hymnu 2020
Niepodległa do Hymnu 2020
Lis 11@12:00 – 12:10
Niepodległa do Hymnu 2020
  11 listopada 2018 roku, w stulecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości, w całej Polsce i w wielu miejscach na...

eko miasto

eko miasto

Newsletter

play-store

play-store

app-store

app-store

windows-store

windows-store

BIP

BIP

EPUAP

EPUAP

Dziennik ustaw

Dziennik ustaw

Monitor polski

Monitor polski