Giżycko - Oficjalna strona miasta

28/10/2020 , 0°C

Magdalena Smędzik na podium!

03/02/2020
W trzecim dniu rywalizacji podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w łyżwiarstwie szybkim Magdalena Smędzik w ostatnim czwartym biegu Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych na dystansie 3000 m zajęła 5 miejsce i obroniła 3 miejsce w wieloboju. Nasza zawodniczka na podium biegu na 1000 m mimo potknięcia na ostatniej prostej! Ta ostatnia prosta często jest najtrudniejsza. Gratulujemy zdobycia medalu i jednocześnie pobicia kolejnego rekordu życiowego na dystansie 3000 m!

Zwyciężać to marzenie każdego sportowca, ale sukcesy nie biorą się znikąd. Potrzeba talentu, dobrego trenera, silnych rywali, dobrego sprzętu, infrastruktury i jeszcze dużo, dużo więcej. To jednak nie wystarczy, bo najważniejsza jest ciężka praca, a żeby ciężko pracować trzeba mieć wsparcie najbliższych, którzy pocieszą w trudnej chwili i zachęcą do jeszcze cięższej pracy. 

Magdalena Smędzik jest zawodniczką UKS Giżycko sekcja MOSiR Giżycko, uczennicą Szkoły  Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem. Magda w ostatnich sezonach bardzo szybko dogoniła czołówkę, a dystans 500 m stał się jej koronnym. Choć wszyscy mamy świadomość, że wszystko jeszcze przed nią, a przyszłe sukcesy zależą od ciężkiej pracy i umiejętności przekuwania porażek w sukces, to wystarczy popatrzeć „jak ona na tych łyżwach jeździ” i od razu na sercu robi się cieplej.

Jeszcze mały komentarz do medalowych biegów w kolejności startu:

500m
Od startu walka z silną presją, bo to „najważniejszy” dystans. Błąd na prostej i strata jednej lub dwóch dziesiątych, jednak technika i siła górą nad większą siłą. Jest zwycięstwo! Zwycięzców się nie sądzi , ale gratulacje jak najbardziej zasłużone.

1500 m
To dłuższy dystans, zaczynamy wolniej, pierwsze pełne kółko chyba za wolno, trzeba gonić. Co się działo dalej, to kto jechał ten królewski dystans, to wie jak to boli i że się pada za metą. Jest podium!

1000 m
Znowu ta presja! Początek obiecujący, dobra techniczna jazda, zmęczenie i błędy idą w parze i jeszcze końcówka dużym łukiem, a ból coraz większy. Niestety utrata rytmu i potknięcie, skuteczna obrona przed wywrotką i jest podium. Zwycięstwo uciekło, ale czas myśleć o kolejnych startach. Drobna porażka zawsze sprawia, że kolejne zwycięstwo lepiej smakuje.

Wyniki: https://www.speedskatingnews.info/en/results/?eventresultID=388668

Musimy również wspomnieć o dobrych wynikach zawodników UKS Giżycko na 500 m w Ogólnopolskich Zawodach Dzieci w łyżwiarstwie szybkim na elbląskim torze lodowym (1-2.02.2020).
 
Najlepszy wynik uzyskał Mateusz Sylwestrzak zajmując 5 miejsce na 500 m z czasem 48,88 sek. oraz 6 miejsce w wieloboju łyżwiarskim. Dobry wynik uzyskała Ewelina Tulkiewicz, która zajęła 9 miejsce na 500 m z czasem 53,37 sek. i 12 miejsce w wieloboju. Z pozostałych zawodników na wyróżnienie zasługuje Zofia Mieczkowska i jej 17 miejsce na 500 m oraz Karolina Kwiatkowska z 17 miejscem na 1000 m.
 
Gratulujemy!
 

 

Materiały: UKS Giżycko

Autor: Małgorzata Kulas-Szyrmer

Kalendarz wydarzeń

Paź
1
czw
całodniowy Wystawa malarstwa Grzegorza Dębo...
Wystawa malarstwa Grzegorza Dębo...
Paź 1 – Paź 31 całodniowy
Wystawa malarstwa Grzegorza Dębowskiego
  Wystawa malarstwa Grzegorza Dębowskiego Antresola Stajni z Wozownią Twierdza Boyen, ul. Turystyczna 1   Grzegorz Dębowski swe umiejętności artystyczne „wyssał” z mlekiem matki pracującej we włocławskiej fabryce porcelany. Na początku starał się być karykaturzystą...
całodniowy “Nasza pierwsza wystawa” | Wysta...
“Nasza pierwsza wystawa” | Wysta...
Paź 1 – Paź 31 całodniowy
“Nasza pierwsza wystawa” | Wystawa obrazów młodych artystów
W Twierdzy Boyen można oglądać wystawę prac młodych twórców: Angeliki Ostrowskiej i Jakuba Chmielewskiego. Autorzy zatytułowali zbiór eksponowanych prac – “Nasza pierwsza wystawa”. Prace eksponowane są na antresoli Stajni z Wozownią.  Kilka słów autorów o sobie...
Paź
31
sob
całodniowy Wystawa grafik Pablo Picasso
Wystawa grafik Pablo Picasso
Paź 31 całodniowy
Wystawa grafik Pablo Picasso
    Pablo Picasso „Grafika nieokiełznana” Wernisaż w Hotelu St. Bruno 31.10.2020 (sobota) godz. 11.00 Pablo Ruiz Blasco żył w latach 1881–1973. Jest jednym z najsłynniejszych artystów XX wieku. Był niezwykle charyzmatycznym twórcą, o nietuzinkowym...
Lis
10
wt
całodniowy [ZMIANA TERMINU] Spektakl„Kłamst...
[ZMIANA TERMINU] Spektakl„Kłamst...
Lis 10 całodniowy
        Spektakl w gwiazdorskiej obsadzie „Kłamstwo” reżyseria WOJCIECH MALAJKAT 10 listopada (wtorek) 2020 (ZMIANA TERMINU z powodu COVID-19 z 28 maja)  sala widowiskowa GCK (bilety – planowana sprzedaż w październiku) AKTUALIZACJA – BILETY...
Lis
11
śr
całodniowy Cyklu turniejów Mazuria Cup 2020
Cyklu turniejów Mazuria Cup 2020
Lis 11 2020 – Sty 11 2021 całodniowy
Organizator: Mazuria GiżyckoDrukuj
całodniowy NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 1...
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 1...
Lis 11 całodniowy
  OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI 11 listopada Giżycko 11 listopada 2020 (środa)  Drukuj
12:00 Niepodległa do Hymnu 2020
Niepodległa do Hymnu 2020
Lis 11@12:00 – 12:10
Niepodległa do Hymnu 2020
  11 listopada 2018 roku, w stulecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości, w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie w samo południe zabrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego”, płynący z setek gardeł i serc. W akcji „Niepodległa...
Lis
18
śr
całodniowy Scena słowa 2020
Scena słowa 2020
Lis 18 całodniowy
Scena słowa 2020 18 listopada Fundacja Teatr IOTADrukuj
Lis
25
śr
całodniowy Dzień Pluszowego Misia
Dzień Pluszowego Misia
Lis 25 całodniowy
Dzień Pluszowego Misia  25 listopada 2020 (środa) organizacja: MBPDrukuj

eko miasto

eko miasto

Newsletter

play-store

play-store

app-store

app-store

windows-store

windows-store

BIP

BIP

EPUAP

EPUAP

Dziennik ustaw

Dziennik ustaw

Monitor polski

Monitor polski