Giżycko - Oficjalna strona miasta

24/01/2021

Budżet Miasta na 2020 – innowacyjne rozwiązania
dla giżycczan

06/11/2019

 

Zbliża się koniec roku –

czas na podsumowanie 2019 roku

oraz planowanie budżetu na 2020 r.

 

 

W całej Polsce trwają zaawansowane prace nad planami finansowymi samorządów na 2020 r. Giżycki samorząd również ciężko pracuje nad dokumentacją, która będzie wiążąca w podejmowaniu wszelkich przyszłorocznych decyzji dotyczących Miasta.

W planowanych wydatkach na 2020 r. pojawia się między innymi innowacyjne rozwiązanie z branży zdrowotnej – kiosk telemedyczny, będący uzupełnieniem funkcjonującego już od 3 lat systemu teleopieki domowej „PRZYCISKU ŻYCIA” oraz akcji „KOPERTA ŻYCIA”.

Pomysł na wdrożenie tego typu udogodnienia pojawił się już na początku 2018 r, niemniej jego uruchomienie wymagało nakładów, które nie były odpowiednio wcześniej zaplanowane w budżecie.

Temat nie pozostał bez echa, ponieważ cały czas trwały prace nad zebraniem wszelkich informacji pomocnych do podjęcia decyzji o jego wdrożeniu.

Wyjątkowo pomocna okazała się wizyta w naszym mieście partnerskim Grodzisku Mazowieckim, skąd staramy się czerpać dobre praktyki, które mają służyć lokalnej społeczności.

W Grodzisku Mazowieckim kioski telemedyczne już funkcjonują i cieszą się ogromnym powodzeniem. Podczas wizyty mogliśmy osobiście przetestować jak działa tego typu rozwiązanie i dowiedzieć się, jakie koszty wiążą się z utrzymaniem innowacyjnego urządzenia.

Przedstawicielka Urzędu Miejskiego w Giżycku Pani dr Katarzyna Karolska podjęła się wykonania badania i oceny funkcjonalności oraz przydatności nowego rozwiązania. Poniżej zdjęcia z przeprowadzonych badań.

Po wykonaniu bezpłatnych badań w kiosku telemedycznym, utwierdziło się nasze przekonanie o zasadności wprowadzenia rozwiązania dla mieszkańców Giżycka.

Od tego roku trwają rozmowy z przedstawicielami firm zajmującymi się produkcją i dystrybucją kiosków telemedycznych. Szczegółowe informacje uzyskamy podczas spotkania z przedstawicielami kiosków 7 listopada 2019 r.

Kioski telemedyczne to mobilne gabinety do samodzielnej diagnostyki, które wyposażone są w różnego rodzaju urządzenia, dzięki którym pacjent może SAMODZIELNIE i BEZPŁATNIE wykonać badania. Na rynku pojawiły się kioski, które zostały wyposażone np. w stetoskop, cyfrowy EKG, pulsoksymetr, termometr, wagę z analizatorem składu ciała, ciśnieniomierz oraz kamerę do obrazowania gardła, ucha czy skóry. Urządzenie daje również możliwość wideokonsultacji pacjenta z lekarzem, celem omówienia wyników badań. W razie potrzeby, osoba badająca się otrzymuje skierowanie na dalszą diagnostykę lub e-receptę. Cały proces badań trwa ok.10 – 15 min.

W stanach Zjednoczonych i Kanadzie kioski telemedyczne pełnią rolę „pierwszego filtra” i są wsparciem podstawowej opieki medycznej. Nie musimy już czekać w kolejce do lekarzy, aby wykonać podstawową diagnostykę. Dla zapracowanych ludzi jest to bardzo dobre rozwiązanie, ze względu na dostępność urządzenia nawet przez 24 h/dobę.

To, jaki kiosk telemedyczny stanie w Giżycku i w jakie urządzenia zostanie wyposażony, uzależnione będzie od atrakcyjności ofert, konkurencyjnej ceny oraz zaproponowanych urządzeń do diagnostyki.

O szczegółach będziemy informowali Państwa na naszych stronach internetowych oraz portalach społecznościowych. Akcji będzie patronował Burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz.

 

fot. mojegizycko.pl/ K. Karolska

Autor: Katarzyna Zadroga

Zobacz również

BIP

BIP

koronawirus2

koronawirus2

Kalendarz wydarzeń

Sty
1
pt
całodniowy Chata Świętego Mikołaja – warszt...
Chata Świętego Mikołaja – warszt...
Sty 1 – Mar 3 całodniowy
Chata Świętego Mikołaja - warsztaty kreatywne
Chata Św. Mikołaja to miejsce, gdzie w przyjemnej, ciepłej atmosferze, będzie można wziąć udział w kreatywnych warsztatach i poczuć magię...
Sty
31
nie
całodniowy Finał WOŚP w Giżycku
Finał WOŚP w Giżycku
Sty 31 całodniowy
Finał WOŚP w Giżycku
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Niedziela 31 stycznia 2020 29 Finał   Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w tym roku po...
13:00  Mecz ligi wojewódzkiej młodziczek
 Mecz ligi wojewódzkiej młodziczek
Sty 31@13:00 – 14:30
 Mecz ligi wojewódzkiej młodziczek
   Mecz ligi wojewódzkiej młodziczek MTS Giżycko vs MKS Truso Elbląg   Niedziela 31 stycznia 2021 r. o godz. 13.00...
Mar
7
nie
całodniowy Kaziuki Wileńskie
Kaziuki Wileńskie
Mar 7 całodniowy
Kaziuki Wileńskie
Giżyckie Centrum Kultury co roku zaprasza na muzyczno-taneczne widowisko w wileńskim klimacie. W tegorocznej edycji Wileńskich Kaziuków również nie zabraknie...
Mar
8
pon
całodniowy Dzień Kobiet z SMALL BAND
Dzień Kobiet z SMALL BAND
Mar 8 całodniowy
Dzień Kobiet z SMALL BAND
Burmistrz Giżycka zaprasza na Dzień Kobiet 8 marca 2021 | GCK W tym roku w sali widowiskowej Giżyckiego Centrum Kultury ...
Kwi
9
pt
całodniowy XX. Międzynarodowy Konkurs Akord...
XX. Międzynarodowy Konkurs Akord...
Kwi 9 – Kwi 10 całodniowy
XX. Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy Concertina 2021  Drukuj
Kwi
10
sob
całodniowy [ZMIANA TERMINU] CONCERTINA. KON...
[ZMIANA TERMINU] CONCERTINA. KON...
Kwi 10 całodniowy
    [ZMIANA TERMINU] XX Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy Muzyki Popularnej i Rozrywkowej CONCERTINA 2021 9 – 10 kwietnia 2021 r....
Maj
13
czw
całodniowy [ZMIANA TERMINU] Jubileusz Ireny...
[ZMIANA TERMINU] Jubileusz Ireny...
Maj 13 całodniowy
[ZMIANA TERMINU] Jubileusz Ireny Santor | koncert w GCK
      Jubileusz Ireny Santor Koncert odbędzie się 13 maja 2021 w sali widowiskowej GCK (zmiana z 19 września...

dog-3071334_1920

Zaadoptuj psa z Bystrego

play-store

play-store

app-store

app-store

windows-store

windows-store

eko miasto

eko miasto

EPUAP

EPUAP

Dziennik ustaw

Dziennik ustaw

Monitor polski

Monitor polski

Newsletter