Giżycko - Oficjalna strona miasta

25/10/2020 , 0°C

Budżet Miasta na 2020 – innowacyjne rozwiązania
dla giżycczan

06/11/2019

 

Zbliża się koniec roku –

czas na podsumowanie 2019 roku

oraz planowanie budżetu na 2020 r.

 

 

W całej Polsce trwają zaawansowane prace nad planami finansowymi samorządów na 2020 r. Giżycki samorząd również ciężko pracuje nad dokumentacją, która będzie wiążąca w podejmowaniu wszelkich przyszłorocznych decyzji dotyczących Miasta.

W planowanych wydatkach na 2020 r. pojawia się między innymi innowacyjne rozwiązanie z branży zdrowotnej – kiosk telemedyczny, będący uzupełnieniem funkcjonującego już od 3 lat systemu teleopieki domowej „PRZYCISKU ŻYCIA” oraz akcji „KOPERTA ŻYCIA”.

Pomysł na wdrożenie tego typu udogodnienia pojawił się już na początku 2018 r, niemniej jego uruchomienie wymagało nakładów, które nie były odpowiednio wcześniej zaplanowane w budżecie.

Temat nie pozostał bez echa, ponieważ cały czas trwały prace nad zebraniem wszelkich informacji pomocnych do podjęcia decyzji o jego wdrożeniu.

Wyjątkowo pomocna okazała się wizyta w naszym mieście partnerskim Grodzisku Mazowieckim, skąd staramy się czerpać dobre praktyki, które mają służyć lokalnej społeczności.

W Grodzisku Mazowieckim kioski telemedyczne już funkcjonują i cieszą się ogromnym powodzeniem. Podczas wizyty mogliśmy osobiście przetestować jak działa tego typu rozwiązanie i dowiedzieć się, jakie koszty wiążą się z utrzymaniem innowacyjnego urządzenia.

Przedstawicielka Urzędu Miejskiego w Giżycku Pani dr Katarzyna Karolska podjęła się wykonania badania i oceny funkcjonalności oraz przydatności nowego rozwiązania. Poniżej zdjęcia z przeprowadzonych badań.

Po wykonaniu bezpłatnych badań w kiosku telemedycznym, utwierdziło się nasze przekonanie o zasadności wprowadzenia rozwiązania dla mieszkańców Giżycka.

Od tego roku trwają rozmowy z przedstawicielami firm zajmującymi się produkcją i dystrybucją kiosków telemedycznych. Szczegółowe informacje uzyskamy podczas spotkania z przedstawicielami kiosków 7 listopada 2019 r.

Kioski telemedyczne to mobilne gabinety do samodzielnej diagnostyki, które wyposażone są w różnego rodzaju urządzenia, dzięki którym pacjent może SAMODZIELNIE i BEZPŁATNIE wykonać badania. Na rynku pojawiły się kioski, które zostały wyposażone np. w stetoskop, cyfrowy EKG, pulsoksymetr, termometr, wagę z analizatorem składu ciała, ciśnieniomierz oraz kamerę do obrazowania gardła, ucha czy skóry. Urządzenie daje również możliwość wideokonsultacji pacjenta z lekarzem, celem omówienia wyników badań. W razie potrzeby, osoba badająca się otrzymuje skierowanie na dalszą diagnostykę lub e-receptę. Cały proces badań trwa ok.10 – 15 min.

W stanach Zjednoczonych i Kanadzie kioski telemedyczne pełnią rolę „pierwszego filtra” i są wsparciem podstawowej opieki medycznej. Nie musimy już czekać w kolejce do lekarzy, aby wykonać podstawową diagnostykę. Dla zapracowanych ludzi jest to bardzo dobre rozwiązanie, ze względu na dostępność urządzenia nawet przez 24 h/dobę.

To, jaki kiosk telemedyczny stanie w Giżycku i w jakie urządzenia zostanie wyposażony, uzależnione będzie od atrakcyjności ofert, konkurencyjnej ceny oraz zaproponowanych urządzeń do diagnostyki.

O szczegółach będziemy informowali Państwa na naszych stronach internetowych oraz portalach społecznościowych. Akcji będzie patronował Burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz.

 

fot. mojegizycko.pl/ K. Karolska

Autor: Katarzyna Zadroga

Zobacz również

Kalendarz wydarzeń

Paź
1
czw
całodniowy Wystawa malarstwa Grzegorza Dębo...
Wystawa malarstwa Grzegorza Dębo...
Paź 1 – Paź 31 całodniowy
Wystawa malarstwa Grzegorza Dębowskiego
  Wystawa malarstwa Grzegorza Dębowskiego Antresola Stajni z Wozownią Twierdza Boyen, ul. Turystyczna 1   Grzegorz Dębowski swe umiejętności artystyczne...
całodniowy “Nasza pierwsza wystawa” | Wysta...
“Nasza pierwsza wystawa” | Wysta...
Paź 1 – Paź 31 całodniowy
“Nasza pierwsza wystawa” | Wystawa obrazów młodych artystów
W Twierdzy Boyen można oglądać wystawę prac młodych twórców: Angeliki Ostrowskiej i Jakuba Chmielewskiego. Autorzy zatytułowali zbiór eksponowanych prac – “Nasza...
Paź
31
sob
całodniowy Wystawa grafik Pablo Picasso
Wystawa grafik Pablo Picasso
Paź 31 całodniowy
Wystawa grafik Pablo Picasso
    Pablo Picasso „Grafika nieokiełznana” Wernisaż w Hotelu St. Bruno 31.10.2020 (sobota) godz. 11.00 Pablo Ruiz Blasco żył w...
Lis
10
wt
całodniowy [ZMIANA TERMINU] Spektakl„Kłamst...
[ZMIANA TERMINU] Spektakl„Kłamst...
Lis 10 całodniowy
        Spektakl w gwiazdorskiej obsadzie „Kłamstwo” reżyseria WOJCIECH MALAJKAT 10 listopada (wtorek) 2020 (ZMIANA TERMINU z powodu COVID-19...
Lis
11
śr
całodniowy Cyklu turniejów Mazuria Cup 2020
Cyklu turniejów Mazuria Cup 2020
Lis 11 2020 – Sty 11 2021 całodniowy
Organizator: Mazuria GiżyckoDrukuj
10:00 Uroczystości z okazji NARODOWEGO...
Uroczystości z okazji NARODOWEGO...
Lis 11@10:00
Uroczystości z okazji NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI 11 listopada Giżycko 11 listopada 2020 (środa) godz. 10.00 Msza Święta w intencji Ojczyzny...
12:00 Niepodległa do Hymnu 2020
Niepodległa do Hymnu 2020
Lis 11@12:00 – 12:10
Niepodległa do Hymnu 2020
  11 listopada 2018 roku, w stulecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości, w całej Polsce i w wielu miejscach na...
Lis
18
śr
całodniowy Scena słowa 2020
Scena słowa 2020
Lis 18 całodniowy
Scena słowa 2020 18 listopada Fundacja Teatr IOTADrukuj

eko miasto

eko miasto

Newsletter

play-store

play-store

app-store

app-store

windows-store

windows-store

BIP

BIP

EPUAP

EPUAP

Dziennik ustaw

Dziennik ustaw

Monitor polski

Monitor polski