Giżycko - Oficjalna strona miasta

14/05/2021

Budżet Miasta na 2020 – innowacyjne rozwiązania
dla giżycczan

06/11/2019

 

Zbliża się koniec roku –

czas na podsumowanie 2019 roku

oraz planowanie budżetu na 2020 r.

 

 

W całej Polsce trwają zaawansowane prace nad planami finansowymi samorządów na 2020 r. Giżycki samorząd również ciężko pracuje nad dokumentacją, która będzie wiążąca w podejmowaniu wszelkich przyszłorocznych decyzji dotyczących Miasta.

W planowanych wydatkach na 2020 r. pojawia się między innymi innowacyjne rozwiązanie z branży zdrowotnej – kiosk telemedyczny, będący uzupełnieniem funkcjonującego już od 3 lat systemu teleopieki domowej „PRZYCISKU ŻYCIA” oraz akcji „KOPERTA ŻYCIA”.

Pomysł na wdrożenie tego typu udogodnienia pojawił się już na początku 2018 r, niemniej jego uruchomienie wymagało nakładów, które nie były odpowiednio wcześniej zaplanowane w budżecie.

Temat nie pozostał bez echa, ponieważ cały czas trwały prace nad zebraniem wszelkich informacji pomocnych do podjęcia decyzji o jego wdrożeniu.

Wyjątkowo pomocna okazała się wizyta w naszym mieście partnerskim Grodzisku Mazowieckim, skąd staramy się czerpać dobre praktyki, które mają służyć lokalnej społeczności.

W Grodzisku Mazowieckim kioski telemedyczne już funkcjonują i cieszą się ogromnym powodzeniem. Podczas wizyty mogliśmy osobiście przetestować jak działa tego typu rozwiązanie i dowiedzieć się, jakie koszty wiążą się z utrzymaniem innowacyjnego urządzenia.

Przedstawicielka Urzędu Miejskiego w Giżycku Pani dr Katarzyna Karolska podjęła się wykonania badania i oceny funkcjonalności oraz przydatności nowego rozwiązania. Poniżej zdjęcia z przeprowadzonych badań.

Po wykonaniu bezpłatnych badań w kiosku telemedycznym, utwierdziło się nasze przekonanie o zasadności wprowadzenia rozwiązania dla mieszkańców Giżycka.

Od tego roku trwają rozmowy z przedstawicielami firm zajmującymi się produkcją i dystrybucją kiosków telemedycznych. Szczegółowe informacje uzyskamy podczas spotkania z przedstawicielami kiosków 7 listopada 2019 r.

Kioski telemedyczne to mobilne gabinety do samodzielnej diagnostyki, które wyposażone są w różnego rodzaju urządzenia, dzięki którym pacjent może SAMODZIELNIE i BEZPŁATNIE wykonać badania. Na rynku pojawiły się kioski, które zostały wyposażone np. w stetoskop, cyfrowy EKG, pulsoksymetr, termometr, wagę z analizatorem składu ciała, ciśnieniomierz oraz kamerę do obrazowania gardła, ucha czy skóry. Urządzenie daje również możliwość wideokonsultacji pacjenta z lekarzem, celem omówienia wyników badań. W razie potrzeby, osoba badająca się otrzymuje skierowanie na dalszą diagnostykę lub e-receptę. Cały proces badań trwa ok.10 – 15 min.

W stanach Zjednoczonych i Kanadzie kioski telemedyczne pełnią rolę „pierwszego filtra” i są wsparciem podstawowej opieki medycznej. Nie musimy już czekać w kolejce do lekarzy, aby wykonać podstawową diagnostykę. Dla zapracowanych ludzi jest to bardzo dobre rozwiązanie, ze względu na dostępność urządzenia nawet przez 24 h/dobę.

To, jaki kiosk telemedyczny stanie w Giżycku i w jakie urządzenia zostanie wyposażony, uzależnione będzie od atrakcyjności ofert, konkurencyjnej ceny oraz zaproponowanych urządzeń do diagnostyki.

O szczegółach będziemy informowali Państwa na naszych stronach internetowych oraz portalach społecznościowych. Akcji będzie patronował Burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz.

 

fot. mojegizycko.pl/ K. Karolska

Autor: Katarzyna Zadroga

Zobacz również

logo-NSP-1

logo-NSP-1

BIP

BIP

koronawirus2

koronawirus2

Kalendarz wydarzeń

Maj
15
sob
całodniowy Noc Muzeów
Noc Muzeów
Maj 15 całodniowy
Noc Muzeów
NOC MUZEÓW w Twierdzy Boyen Sobota 15 maja Twierdza Boyen, giżycka XIX-wieczna fortyfikacja zaprasza gorąco do uczestnictwa w Nocy Muzeów...
09:00 Sprzątanie Mazur 2021
Sprzątanie Mazur 2021
Maj 15@09:00 – 13:00
Sprzątanie Mazur 2021
Sprzątanie Mazur 2021 Sobota 15 maja o godz. 9.00 Plac im.  Andrzeja „Balona” Tarasiewicza, ul. Nadbrzeżna  Drukuj
Maj
22
sob
całodniowy Jubileusz Ireny Santor | koncert...
Jubileusz Ireny Santor | koncert...
Maj 22 całodniowy
Jubileusz Ireny Santor | koncert w GCK [ODWOŁANE]
      Jubileusz Ireny Santor [ODWOŁANE] Koncert odbędzie się 22 maja 2021 w sali widowiskowej GCK (zmiana z 19...
całodniowy Wiosenny Turniej Tenisa Stołoweg...
Wiosenny Turniej Tenisa Stołoweg...
Maj 22 całodniowy
Wiosenny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Giżycko   Sobota 22 maja  PWWDrukuj
całodniowy XIII Integracyjne Regaty Żeglarskie
XIII Integracyjne Regaty Żeglarskie
Maj 22 – Maj 23 całodniowy
XIII Integracyjne Regaty Żeglarskie Mazurskiej Szkoły Żeglarstwa, jez. Kisajno „Oczy Mazur” MCŻiTW (MSŻ)Drukuj
10:00 Mistrzostw Województwa skrzatów...
Mistrzostw Województwa skrzatów...
Maj 22@10:00 – 14:00
  Mistrzostw Województwa  skrzatów i żaków w tenisie stołowym Sobota 22 maja o godz. 10.00 Hala sportowa SP 1 Giżycko ,...
Maj
25
wt
całodniowy DNI GIŻYCKA 2021
DNI GIŻYCKA 2021
Maj 25 – Maj 30 całodniowy
  DNI GIŻYCKA 2021 25-30 maja (wtorek – niedziela)   Zapraszamy na Dni Giżycka! Sytuacja pandemiczna nie pokrzyżowała nam wszystkich planów,...
Maj
28
pt
całodniowy Drużynowe Mistrzostwa Polski kl....
Drużynowe Mistrzostwa Polski kl....
Maj 28 – Maj 30 całodniowy
Drużynowe Mistrzostwa Polski kl.II i Eliminacje do OOM kl.II w gimnastyce artystycznej
  Drużynowe Mistrzostwa Polski kl.II i Eliminacje do OOM kl.II w gimnastyce artystycznej 28-30 maja 2021 r. | COS OPO Wydarzenie...
Maj
29
sob
12:00 Wielkie Gotowanie dla Pawła
Wielkie Gotowanie dla Pawła
Maj 29@12:00 – 19:00
W programie Live cooking po przewodnictwem Ambasadorów Akcji „Pomagamy Pawłowi w walce z nowotworem” oraz zaproszonymi gośćmi MasterChef, Top Chef,...

dog-3071334_1920

Zaadoptuj psa z Bystrego

play-store

play-store

app-store

app-store

windows-store

windows-store

eko miasto

eko miasto

EPUAP

EPUAP

Dziennik ustaw

Dziennik ustaw

Monitor polski

Monitor polski

Newsletter