Giżycko - Oficjalna strona miasta

26/01/2021

XXVI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Jachtów Kabinowych | fotorelacja

20/08/2019

W niedzielę 18.08.2019 r. zakończyły się w Giżycku XXVI Mistrzostwa Polski Jachtów Kabinowych, Błękitna Wstęga Jeziora Niegocin oraz VI Memoriał Jacka Orlińskiego.

Organizatorzy Klub Turystyki Żeglarskiej „Szkwał” oraz Port Ekomarina Giżycko po raz siódmy gościli uczestników wspomnianych regat w dniach 16-18.08.2019. Zgłosiło się  56 załóg z 185 uczestnikami. W Mistrzostwach Polski startowały klasy: T1, T2, T3 oraz Tango. W Błękitnej Wstędze Jeziora Niegocin  klasy: Open oraz Katamaran. W klasie Delphia 24 i Sigma Active nie zgłosiła się odpowiednia ilość jachtów ( minimum 5), co spowodowało brak klasyfikacji.

W piątek 16.08 po długim oczekiwaniu na wiatr udało się rozegrać jeden wyścig w klasach T1, T2, T3 i dwa w klasach Tango, Open i Katamaran. W sobotę rano mieliśmy ten sam problem z wiatrem, ale udało się rozegrać trzy wyścigi dla wszystkich klas. W niedzielę już planowo wszyscy wyszli na wodę o 10.30 i za chwilę mieliśmy równy wiatr, co pozwoliło na dwa wyścigi dla klas T i trzy dla pozostałych. W sumie w ciągu trzech dni regat udało się rozegrać sześć wyścigów dla klas T i osiem wyścigów dla klas Tango, Open i Katamaran. Nie obyło się bez protestów, w sumie 8, w tym 6 w ostatnim dniu. Planowany na 18.08.2019 r. wyścig o Błękitną Wstęgę Jeziora Niegocin dla klasy  w „Formule Otwartej”, nie odbył się z powodu braku czasu i dużej ilości protestów.

 

Ilość jachtów w poszczególnych klasach i zwycięzcy z załogami:

T1 (10) – Tomasz Feret (Bartosz Mikołajczak))

T2 (7)- Tomasz Kopytko (Magdalena i Antoni Kopytko)

T3 (7)- Michał Brzozowski (Dobiesław Budzianowski, Mikołaj Kmieć)

Tango (16) – Radomił Maciak (Michał Klonowski, Michał Talecki, Filip Szpakowski, Franek Grzymała)

Open (11) –Jakub Malicki (Danuta Tomczak, Mariusz Olszewski)

Katamaran (5) – Janusz Dąbrowski

 

W sobotę 17.08.2019 r. pierwszy wyścig wyłonił również zwycięzców VI Memoriału Jacka Orlińskiego:

T1 – Tomasz Feret

T2 – Piotr Matwiejczuk

T3 – Arkadiusz Sendlewski

Tango –  Kondrat Masłowski

Open – Robert Sobociński

Katamaran – Marcin Własiuk

 

Podobnie jak w poprzednich latach słońce dopisało, natomiast wiatr sprawiał figle. Szkoda tylko, że kolejny raz nie udało się rozegrać wyścigu w formule otwartej ze wspólnego startu.

Lekkie kłopoty z wiatrem na wodzie, nie przeszkodziły w wieczornej integracji przy smacznych frykasach z grilla, przygotowanych przez organizatorów. Dodatkowe emocje wieczorem, to losowanie nagród sponsorskich, którzy jak co roku nie zawiedli i  hojnie nas wsparli. W sobotę wieczorem jak zwykle smaczny „kurczak po giżycku” z grilla i zupa „ kapitańska” przygotowana przez Darka Klimaszewskiego, która cieszyła się dużym powodzeniem, znikając szybko z kotła. Do tego kolejne losowanie nagród sponsorskich, a potem muzyka i integracja do późnych godzin.

W sobotę jak żeglarze ścigali się na wodzie , koleżanki z biura regat zabawiały najmłodszych widzów na lądzie. Były kolorowanki, quizy, puszczanie latawców i inne zabawy, a do tego słodkie nagrody.

Na rozpoczęcie XXVI MPJK przybyli zaproszeni goście: V-ce Marszałek Województwa Warmińsko –Mazurskiego pan Marcin Kuchciński, z-ca Burmistrz Miasta Giżycka Cezary Piórkowski, Starosta Powiatu Giżyckiego Mirosław Dariusz Drzażdżewski, Prezes PPJK a zarazem v-ce prezes PZŻ ds. śródlądowych Jarosław Bazylko oraz przedstawiciele firm sponsorujących regaty tj. Decathlon, Loconi, Moya. Pan v-ce Marszałek, Starosta  i z-ca Burmistrza Giżycka przywitali uczestników regat i nastąpiło oficjalne otwarcie XXVI MPJK.

Na zakończenie regat zostały odczytane wyniki w poszczególnych klasach, a zwycięzcy pierwszych trzech miejsc otrzymali puchary, medale ( fundator Tryumf Sp. z o.o.) i dyplomy. Emocje na tym się nie skończyły, ponieważ po wręczeniu pucharów odbyło się jak co roku indywidualne losowanie nagród sponsorskich, a wśród nich m.in. nagroda główna 4 osobowe kanu z firmy Akwen w Giżycku, sportowe gadżety i kupony wartościowe ( 500, 300 i 200 zł) z Dechatlon, zegarki żeglarskie od Watch Fashion, akumulatory PUH Żeglarz, smakowite sękacze od Mark z Giżycka, zestawy podróżne od Moya oraz wiele innych wartościowych nagród, które były rozlosowane wśród wszystkich uczestników tegorocznych regatach. Pakiet powitalny dla uczestników ( koszulki + paski żeglarskie) wsparły finansowo firmy, Loconi, Pol-Krusz, Investa, Żaglownia T&J Sails Jarosław Wołowicz.

Podsumowania XXVI MPJK dokonał v-ce Prezes PZŻ ds. śródlądowych Jarosław Bazylko.

Regaty sędziowali: SG – Andrzej Nowicki, sekretarz Adriana Konarzewska, członkowie KS Dorota Michalczyk i Wojciech Caban.

Zespół protestowy: Przewodnicząca Dorota Michalczyk, członkowie – Adriana Konarzewska, Jarosław Bazylko i Wojciech Caban.

Komisja techniczna: mierniczy – Wojciech Caban, Jarosław Bazylko

Bezpieczeństwo na wodzie i opieka medyczna: Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Giżycku.

Szczególne podziękowania należą się uroczym i sympatycznym koleżankom z Biura Regat pod kierownictwem Andrzeja Bery oraz całemu personelowi Portu Ekomarina.

Rozpoczęcie i zakończenie regat oraz imprezy towarzyszące, poprowadzili Komandor KTŻ Szkwał – Krzysztof Dziedzic oraz kierownik Portu Ekomarina Giżycko – Dariusz Klimaszewski.

Sponsorzy regat: Urząd Miasta Giżycko, Starostwo Powiatowe Giżycko, Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Tryumf Sp. Z o.o., PPUH Akwen Piotr Gryka, Żaglownia T&J Sails Jarosław Wołowicz, Loconi, Moya sieć stacji paliw, ZPH Mark – sękacze mazurskie, Investa Sp. z o.o., Watch Fashion, Decathlon Olsztyn,  Firma Handllowo Usługowa Pol- Krusz, Ubojnia Drobiu Górni i Synowie,  M-6 Jarosław Sulewski, Tawerna Kajuta, Tawerna Marina, Tawerna Siwa Czapla, Tawerna Hangar, Gertis – szkoła żeglarstwa, AZS Wilkasy, Auto-Handel-Usługi Ryszard Dębicki, Fin-Lex Andrzej Bera, PUH Żeglarz Ewa i Roman Kułdo, Pakrom Jerzy Romejko, Elżbieta i Lech Łapińscy, Kancelaria Doradztwa Prawno-Administracyjnego Czesław Kalinowski, Giżycka Grupa Regatowa,  Wojtek Caban.

Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierali i pomagali w organizacji regat.

Do zobaczenia za rok na  XXVII MPJK.

 

Oficjalne wyniki

 

Autor – Krzysztof Dziedzic

źródło: www.ekomarinagizycko.pl/

fot. mojegizycko.pl/ Fotografia Tomasz Karolski

Autor: Katarzyna Zadroga

Zobacz również

BIP

BIP

koronawirus2

koronawirus2

Kalendarz wydarzeń

Sty
1
pt
całodniowy Chata Świętego Mikołaja – warszt...
Chata Świętego Mikołaja – warszt...
Sty 1 – Mar 3 całodniowy
Chata Świętego Mikołaja - warsztaty kreatywne
Chata Św. Mikołaja to miejsce, gdzie w przyjemnej, ciepłej atmosferze, będzie można wziąć udział w kreatywnych warsztatach i poczuć magię...
Sty
31
nie
całodniowy Finał WOŚP w Giżycku
Finał WOŚP w Giżycku
Sty 31 całodniowy
Finał WOŚP w Giżycku
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Niedziela 31 stycznia 2020 29 Finał   Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w tym roku po...
13:00  Mecz ligi wojewódzkiej młodziczek
 Mecz ligi wojewódzkiej młodziczek
Sty 31@13:00 – 14:30
 Mecz ligi wojewódzkiej młodziczek
   Mecz ligi wojewódzkiej młodziczek MTS Giżycko vs MKS Truso Elbląg   Niedziela 31 stycznia 2021 r. o godz. 13.00...
Mar
7
nie
całodniowy Kaziuki Wileńskie
Kaziuki Wileńskie
Mar 7 całodniowy
Kaziuki Wileńskie
Giżyckie Centrum Kultury co roku zaprasza na muzyczno-taneczne widowisko w wileńskim klimacie. W tegorocznej edycji Wileńskich Kaziuków również nie zabraknie...
Mar
8
pon
całodniowy Dzień Kobiet ze SMALL BAND
Dzień Kobiet ze SMALL BAND
Mar 8 całodniowy
Dzień Kobiet ze SMALL BAND
Burmistrz Giżycka zaprasza na Dzień Kobiet 8 marca 2021 | GCK W tym roku w sali widowiskowej Giżyckiego Centrum Kultury ...
Kwi
9
pt
całodniowy XX. Międzynarodowy Konkurs Akord...
XX. Międzynarodowy Konkurs Akord...
Kwi 9 – Kwi 10 całodniowy
XX. Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy Concertina 2021  Drukuj
Kwi
10
sob
całodniowy CONCERTINA. KONCERT CZESŁAW MOZIL
CONCERTINA. KONCERT CZESŁAW MOZIL
Kwi 10 całodniowy
    [ZMIANA TERMINU] XX Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy Muzyki Popularnej i Rozrywkowej CONCERTINA 2021 9 – 10 kwietnia 2021 r....
Maj
13
czw
całodniowy Jubileusz Ireny Santor | koncert...
Jubileusz Ireny Santor | koncert...
Maj 13 całodniowy
Jubileusz Ireny Santor | koncert w GCK
      Jubileusz Ireny Santor Koncert odbędzie się 13 maja 2021 w sali widowiskowej GCK (zmiana z 19 września...

dog-3071334_1920

Zaadoptuj psa z Bystrego

play-store

play-store

app-store

app-store

windows-store

windows-store

eko miasto

eko miasto

EPUAP

EPUAP

Dziennik ustaw

Dziennik ustaw

Monitor polski

Monitor polski

Newsletter