Giżycko - Oficjalna strona miasta

24/01/2021

MAZURY AIRSHOW 2019 PROGRAM | ON-LINE AirShow TV i Radio 89,1 MHz

29/07/2019

Już w ten weekend

MAZURY AIRSHOW 2019

START godz. 11.00

 

GIŻYCKO

3-4 sierpnia 2019 (sobota – niedziela)

plaża miejska, jez. Niegocin

Dodatkowe punkty obserwacyjne: giżyckie molo, Port Ekomarina Giżycko, Wzgórze św. Brunona

Bloki pokazowe:
sobota 3 sierpnia I blok 12.00-14.00 i II blok 16.00-18.00
niedziela 4 sierpnia finałowy blok 11.00-14.00
(Oficjalne otwarcie i zakończenie imprezy w tym roku na scenie w Porcie Ekomarina, nie na plaży. Szczegółowy program poniżej)

WSTĘP WOLNY

Pokazy komentują Tadeusz Sznuk i Witold Sokół

Dzięki AirShow Radio na częstotliwości 89,1 MHz, komentarz specjalistów będzie słyszany w promieniu 30 km od Giżycka, w radiach i smartfonach, we wszystkich miejscach wokół jeziora Niegocin i oczywiście na samym jeziorze. Program Radia AIRSHOW emitowany już od 25 lipca nie ogranicza się tylko do komentarza z pokazów, znajdą się tam także m.in. informacje istotne dla widzów Mazury AirShow, czy rozmowy z uczestnikami pokazów.

Nie możesz być z nami? Oglądaj pokazy ONLINE!
MAZURY AIRSHOW 2019 na żywo, prosto z Giżycka „Mazury AirShow TV” (Studio TV MAS)
transmisja pokazów w Internecie

 

Pokazom Mazury AirShow towarzyszyć będzie zbiórka charytatywna
pod patronatem burmistrza Giżycka Wojciecha Karola Iwaszkiewicza na rzecz Filipa Czerniawskiego.
(Do września musimy zebrać kwotę ponad 80.000 zł na operację! O Filipie można przeczytać w artykule: mojegizycko.pl/wesprzyjmy-filipa)

 

GIŻYCKO – przydatne informacje, zmiany w ruchu, parkingi 3-4 sierpnia zobacz…

Zapraszamy na 21. edycję największych cywilnych pokazów lotniczych w Polsce – Mazury AirShow 2019 w Giżycku! To wyjątkowe wydarzenie lotnicze! Powietrzne akrobacje w wykonaniu samolotów odrzutowych, samolotów zabytkowych, śmigłowców, wodnosamolotów. Mazury AirShow to impreza dla całych rodzin, gwarantująca wielką wakacyjną przygodę dla małych i dużych miłośników awiacji. 

Mazurskie pokazy lotnicze mają długą, ciekawą historię. Od 1999 roku pokazy odbywały się pod nazwą Festyn Lotniczy Mazury, gromadząc liczną publiczność rozmiłowaną w podniebnych ewolucjach na lotnisku organizatora (Aeroklub Krainy Jezior) w Wilamowie koło Kętrzyna. W 2009 roku organizatorzy zapragnęli zainteresować lotnictwem szerszą publiczność i przenieśli część pokazów nad jezioro Niegocin w okolice plaży miejskiej i portu Giżycko. Ogromne zainteresowanie i zachwyt widzów potwierdziły, że ta właśnie lokalizacja jest najlepsza dla imprezy i dlatego kolejne edycje odbywają się właśnie w tym miejscu. Scenerią tegorocznej imprezy tradycyjnie będzie jezioro Niegocin, a miejscami widokowymi będą: plaża miejska, brzegi wokół jeziora, giżyckie molo, Port Ekomarina, a także samo jezioro, na którym znajdować się będą jednostki pływające (statki, jachty, łodzie, wodnosamoloty itp.). W tym roku wzorem roku ubiegłego, zorganizowany będzie również punkt obserwacyjny – na Wzgórzu św. Brunona (zapewniona transmisja komentarza, parkingi).

Każdego roku pokazy gromadzą kilkuset uczestników i kilkadziesiąt tysięcy obserwatorów. W ostatnich latach obserwatorami mazurskich pokazów było 150-200 tys. osób, co głównie jest uzależnione od warunków meteorologicznych.

Rok 2019 jest jedenastym rokiem organizacji Mazury AirShow, ale już 21. rokiem mazurskich pokazów lotniczych. Na Mazury AirShow zapraszamy szybowników, motolotniarzy, spadochroniarzy, pilotów – właścicieli licznych prywatnych samolotów. Program imprezy obejmuje pokazy lotnicze, skoki spadochronowe, imprezy towarzyskie oraz wielki kiermasz dla entuzjastów awiacji.

Mazury AirShow to największe cywilne pokazy lotnicze w Polsce i zawsze realizowane w formie „non profit” . W 2013 roku wyróżnione w konkursie „Najlepszy Produkt i Usługa Warmii i Mazur” statuetką w kategorii wydarzenie, a w roku 2014 wyróżnione przez Marszałka Województwa certyfikatem marki regionalnej „Produkt Warmia Mazury”. Podczas Centralnych Uroczystości Obchodów 100-lecia Lotnictwa Polskiego, 28 sierpnia 2018 roku w Warszawie, Kapituła składająca się przedstawicieli Krajowej Rady Lotnictwa i redakcji czasopisma Skrzydlata Polska oceniła rangę i znaczenie „Mazury AirShow” przyznając prestiżowe wyróżnienie „BŁĘKITNE SKRZYDŁA”.

Mazury AirShow 2019 to:

  • jedyne tego typu pokazy lotnicze w Polsce nad i na wodzie – nad jeziorem Niegocin,
  • jedyna znana nam na świecie tego typu formuła imprezy odbywająca się jednocześnie w kilku miejscach (lotnisko w Kętrzynie, przestrzeń powietrzna nad jeziorem Niegocin oraz plaża, port w Giżycku),
  • pokazy lotnicze z udziałem m.in. samolotów akrobacyjnych, samolotów odrzutowych, samolotów zabytkowych, śmigłowców, wodnosamolotów,
  • wydarzenia towarzyszące takie jak ekspozycja sprzętu lotniczego, loty zapoznawcze nad Mazurami, otwarte spotkania z ekspertami,
  • licznie zgromadzona publiczność, międzynarodowe załogi, ok. 80-100 statków powietrznych,
  • specjalny program Zlotu dla załóg samolotowych, obejmujący m.in. zamknięte imprezy, wycieczki i spotkania,
  • szerokie wsparcie medialne telewizji, radia i prasy ogólnopolskiej i regionalnej oraz mediów branżowych – lotniczych, turystycznych etc.

Mazury AirShow w liczbach

1231

statków powietrznych
odwiedziło dotychczas Mazury AirShow

 

9330

minut
przebywały one w czasie pokazów w powietrzu 

1,2

mln widzów

oglądało do dziś samolotowe pokazy Mazury AirShow

 

Organizatorzy Mazury AirShow  od kilku lat zapewniają również funkcjonowanie Radia AirShow i TV AirShow.

 

„Od 20 lat organizując pokazy, marzę o tym, aby każdy z mieszkańców regionu, ale i wielu życzliwie wspierających nas sympatyków Mazur, miało poczucie identyfikacji własnego sukcesu, z tego, co razem osiągnęliśmy. Zapraszam do współdziałania! Każdy gest będzie zauważony i doceniony! Razem będzie jeszcze efektywniej, również z poczuciem własnej satysfakcji. Zachęcam do współpracy! A wszystkich widzów zapraszam na  jedyne w sowim rodzaju, największe cywilne pokazy lotnicze!”

Stanisław Tołwiński prezes Aeroklubu Krainy Jezior
Pomysłodawca, inicjator i główny organizator Mazury AirShow

 

Program Ramowy Pokazów

 

3 sierpnia 2019 sobota Giżycko – plaża miejska nad jez. Niegocin

10.00-19.00
– Dzień otwarty lotniska Kętrzyn Wilamowo
– Wystawa statyczna samolotów na lotnisku Kętrzyn Wilamowo
– Akcja informacyjna o Siłach Zbrojnych RP  i NSR – Wilamowo/Giżycko
– Loty promocyjno-zapoznawcze w ramach akcji Mazury z samolotu
(z lotniska Kętrzyn Wilamowo oraz wodnosamolotem z Giżycka)

11.00-11.30  Oficjalne otwarcie „Mazury AirShow 2019” (Scena MAS w Porcie Ekomarina Giżycko, w tym roku nie na plaży)

11.30-12.00 Akcent muzyczny  (Scena MAS 2019)

12.00-14.00 I blok pokazów lotniczych

14.00-16.00 Program zaplanowany na lotnisku Kętrzyn Wilamowo

16.00-18.00 II blok pokazów lotniczych

18.00-20.00 Program zaplanowany na lotnisku Kętrzyn Wilamowo

20.00-22.00 „Ship-Party” integracyjne spotkanie załóg lotniczych – wyłącznie dla osób indywidualnie zaproszonych

22.00-22.10 Pokaz sztucznych ogni z zakotwiczonej barki na jez. Niegocin

 

4 sierpnia niedziela Giżycko – plaża miejska nad jez. Niegocin

10.00-18.00
– Dzień otwarty lotniska Kętrzyn Wilamowo
– Wystawa statyczna samolotów na lotnisku Kętrzyn Wilamowo
– Akcja informacyjna o Siłach Zbrojnych RP  i NSR – Wilamowo/Giżycko
– Loty promocyjno-zapoznawcze w ramach akcji Mazury z samolotu
(z lotniska Kętrzyn Wilamowo oraz wodnosamolotem z Giżycka)

11.00-14.00 Finałowy blok pokazów lotniczych

14.00-14.30 Akcent muzyczny (Scena MAS 2019 – Port Ekomarina Giżycko)

14.30-15.00 Uroczyste zakończenie Mazury AirShow 2019 (Scena MAS 2019 – Port Ekomarina Giżycko)

18.00 Zakończenie lotów promocyjno-zapoznawczych

 

Tadeusz Sznuk narratorem Mazury AirShow 2019

Tadeusz Sznuk – dziennikarz radiowy i telewizyjny, prezenter, twórca programu Sygnały Dnia w Programie Pierwszym Polskiego Radia, niezapomniany głos Lata z Radiem, prowadzący Studio 2 w TVP, Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu czy emitowany od ponad 20 lat (dokładnie od 6 czerwca 1994 r.) teleturniej Jeden z Dziesięciu. Laureat między innymi Złotego MikrofonuMistrza MikrofonuDiamentowego Mikrofonu a także zdobywca Telekamer w kategorii Osobowość telewizyjna. Pilot.

 

ATRAKCJE POWIETRZNE

TS-8 Bies 

AH-64 Apache – tylko na Mazury AirShow

Lockheed C-130 „Herkules”

Grasshopper – po raz pierwszy na MAS

Jak 18

MiniFox’y – po raz pierwszy na MAS w formacji 2 samolotów

Van’s RV-12 – pierwszy raz na MAS

Ultralekki AK1-3 – pierwszy raz na MAS

Wodnosamolot Piper PA-18-150

Presidential Team ANBO – litewski zespół akrobacyjny

Podniebni goście pokazów – szczegóły, opisy na stronie AirShow…

 

Lokalizacja imprezy – strefa dynamicznych pokazów nad jez. Niegocin w Giżycku więcej informacji

ATRAKCJE NAZIEMNE

Mazury AirShow to impreza dla całych rodzin, gwarantująca wielką wakacyjną przygodę dla małych i dużych miłośników awiacji. Z myślą o przebywających na Mazurach turystach realizowany jest program, który ma zachęcić do korzystania z atrakcji towarzyszących pokazom lotniczym, między innymi: loty promocyjno – zapoznawcze i wystawa statyczna samolotów. Z lotniska Kętrzyn Wilamowo wszyscy chętni mogą odbyć podniebną wycieczkę nad Krainą Wielkich Jezior Mazurskich. Loty widokowe odbywają się przez cały czas trwania imprezy.

Lotnisko Kętrzyn Wilamowo, z którego startują samoloty biorące udział w pokazach w Giżycku, będzie w dniach 3-4 sierpnia otwarte dla publiczności. Każdy będzie mógł z bliska zobaczyć samoloty akrobacyjne, sprzęt lotniczy oraz porozmawiać z pilotami. 

Mazury AirShow 2019 towarzyszy szereg równoległych atrakcji m. in. mobilne miasteczko „Lata z Radiem”, bezpłatne przesiewowe badania słuchu w ramach Programu „Po pierwsze zdrowie”oraz nocny pokaz sztucznych ogni na giżyckim molo (3 sierpnia ok. 22.00).

 

MEDIA

Mazury AirShow należy do imprez, na które dziennikarze przyjeżdżają z przyjemnością i łączą pracę z odpoczynkiem. Stałym widokiem podczas pokazów jest zamknięta strefa dla mediów, zapełniona wozami transmisyjnymi, kamerami i pracownikami ekip telewizyjnych. W tym roku gościć będziemy największe telewizyjne i radiowe stacje publiczne i prywatne, a także przedstawicieli zagranicznych redakcji m. in. z Rosji. Na czas pokazów, uruchomione będzie AirShow Radio na częstotliwości 89,1 MHz. Dzięki temu rozwiązaniu komentarz Tadeusz Sznuka i Witolda Sokoła będzie dostępny w radiach i na smartfonach we wszystkich miejscach wokół jeziora Niegocin, i oczywiście na samym jeziorze.W tym roku nie zabraknie również Mazury AirShow TV transmisja online!

 

WSPÓŁPRACA – WOLONTARIUSZE, MIESZKAŃCY, PRZEDSIĘBIORCY

W przygotowanie i organizację „Mazury AirShow” – największej imprezy w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich może włączyć się każdy, wolontariusze, bez których przedsięwzięcie z pewnością nie mogłoby się odbyć z tak wielkim rozmachem, media oraz wszyscy, którzy kochają dziennikarstwo i lotnictwo, o którym mówią, piszą, dokumentują i pokazują, przychylni partnerzy i patroni z całej Polski, ale także sami mieszkańcy, giżycczanie, lokalne firmy i przedsiębiorcy, handlowcy prowadzący działalność w rejonie komasacji publiczności – obserwatorów naszych pokazów lotniczych nad jez. Niegocin. Osoby zainteresowane współpracą zachęcamy do kontaktowania się bezpośrednio z organizatorem – Aeroklubem Krainy Jezior www.lotniskoketrzyn.pl.

 

Pokazy Mazury AirShow 2019 realizowane są przy wsparciu

Miasta Giżycka i Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

 

Wszelkie informacje na temat planowanych pokazów i atrakacji
na stronie Mazury AirShow mazuryairshow.pl oraz www.lotniskoketrzyn.pl

 

Zapytania, propozycje współpracy można kierować na adres: akj@lotniskoketrzyn.pl lub biuro@lotniskoketrzyn.pl

Zainteresowani wystawcy (stoiska) – kontakt: Administrator Lotniska Wilamowo (EPKE) Anna Piórkowska 
tel. +48 503 172 816 biuro@lotniskoketrzyn.pl

Organizator: AEROKLUB KRAINY JEZIOR
Miejsce: Giżycko/ Kętrzyn
E-mail: kontakt dla mediów, partnerów, pilotów, wolontariuszy
www: www.lotniskoketrzyn.pl mazuryairshow.pl

 

Foto: Mazury AirShow 2016, 2017, 2018 arch. UM Giżycko mojegizycko.pl / Tomasz Karolski

Warto zobaczyć fotorelacje z ostatnich edycji imprezy: MAS 2018, MAS 2017, MAS 2016

 

Autor: Małgorzata Kulas-Szyrmer

Zobacz również

BIP

BIP

koronawirus2

koronawirus2

Kalendarz wydarzeń

Sty
1
pt
całodniowy Chata Świętego Mikołaja – warszt...
Chata Świętego Mikołaja – warszt...
Sty 1 – Mar 3 całodniowy
Chata Świętego Mikołaja - warsztaty kreatywne
Chata Św. Mikołaja to miejsce, gdzie w przyjemnej, ciepłej atmosferze, będzie można wziąć udział w kreatywnych warsztatach i poczuć magię...
Sty
31
nie
całodniowy Finał WOŚP w Giżycku
Finał WOŚP w Giżycku
Sty 31 całodniowy
Finał WOŚP w Giżycku
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Niedziela 31 stycznia 2020 29 Finał   Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w tym roku po...
13:00  Mecz ligi wojewódzkiej młodziczek
 Mecz ligi wojewódzkiej młodziczek
Sty 31@13:00 – 14:30
 Mecz ligi wojewódzkiej młodziczek
   Mecz ligi wojewódzkiej młodziczek MTS Giżycko vs MKS Truso Elbląg   Niedziela 31 stycznia 2021 r. o godz. 13.00...
Mar
7
nie
całodniowy Kaziuki Wileńskie
Kaziuki Wileńskie
Mar 7 całodniowy
Kaziuki Wileńskie
Giżyckie Centrum Kultury co roku zaprasza na muzyczno-taneczne widowisko w wileńskim klimacie. W tegorocznej edycji Wileńskich Kaziuków również nie zabraknie...
Mar
8
pon
całodniowy Dzień Kobiet z SMALL BAND
Dzień Kobiet z SMALL BAND
Mar 8 całodniowy
Dzień Kobiet z SMALL BAND
Burmistrz Giżycka zaprasza na Dzień Kobiet 8 marca 2021 | GCK W tym roku w sali widowiskowej Giżyckiego Centrum Kultury ...
Kwi
9
pt
całodniowy XX. Międzynarodowy Konkurs Akord...
XX. Międzynarodowy Konkurs Akord...
Kwi 9 – Kwi 10 całodniowy
XX. Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy Concertina 2021  Drukuj
Kwi
10
sob
całodniowy [ZMIANA TERMINU] CONCERTINA. KON...
[ZMIANA TERMINU] CONCERTINA. KON...
Kwi 10 całodniowy
    [ZMIANA TERMINU] XX Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy Muzyki Popularnej i Rozrywkowej CONCERTINA 2021 9 – 10 kwietnia 2021 r....
Maj
13
czw
całodniowy [ZMIANA TERMINU] Jubileusz Ireny...
[ZMIANA TERMINU] Jubileusz Ireny...
Maj 13 całodniowy
[ZMIANA TERMINU] Jubileusz Ireny Santor | koncert w GCK
      Jubileusz Ireny Santor Koncert odbędzie się 13 maja 2021 w sali widowiskowej GCK (zmiana z 19 września...

dog-3071334_1920

Zaadoptuj psa z Bystrego

play-store

play-store

app-store

app-store

windows-store

windows-store

eko miasto

eko miasto

EPUAP

EPUAP

Dziennik ustaw

Dziennik ustaw

Monitor polski

Monitor polski

Newsletter