Giżycko - Oficjalna strona miasta

30/10/2020 , 0°C

XV Festiwal Sportów Wodnych Osób Niepełnosprawnych | relacja

11/07/2019

 

XV  Festiwal Sportów Wodnych Osób Niepełnosprawnych

Memoriał Eugeniusza Wilczyńskiego

 

Od 28 do 30 czerwca w Międzynarodowym Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej w Giżycku po raz kolejny rozegrano największą w Polsce imprezę żeglarską dla osób niepełnosprawnych. Głównym organizatorem była Mazurska Szkoła Żeglarstwa, a współorganizatorem Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych.

Sternikami jachtów byli w większości zawodnicy ukończonych dzień wcześniej XXV Mistrzostw Polski Żeglarzy z Niepełnosprawnością. Wszyscy sternicy pracowali na zasadzie wolontariatu.

Przez cały czas trwania festiwalu była piękna, żeglarska pogoda. Było dużo słońca, nie zabrakło wiatru i nie padało dzięki czemu zrealizowano cały zakładany program.

Przez pierwsze dwa dni Festiwalu trwały zajęcia na różnorodnych jachtach. Trzeciego dnia rozegrano regaty – Memoriał Eugeniusza Wilczyńskiego.

Zwycięzcy otrzymali puchary i dyplomy oraz losowali nagrody książkowe. Nagrody wręczał Burmistrz Giżycka – Wojciech, Karol Iwaszkiewicz.  

Festiwal był dofinansowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

     

Wyniki regat:

Dezety: 

1.‘’Pierwsza Szklanka’’– Tomasz Dorbach, Krzysztof Stępiński, Beata Mazur, Ewa Kowańska-Mazur, Marian Bartosiewicz, Jadwiga Bartosiewicz, Janina Teodorczyk, Stanisława Malinowska, Stanisława Starzec, Janina Federowicz, Zofia Sobczak, Katarzyna Szczęsna, Weronika Szczęsna

 

  1. ‘’Balanga’’- Krzysztof Płoszyński, Jerzy Merchel, Andrzej Rutkowski, Teresa Nikoniuk, Robert Rak, Iwona Palińska, Adam Grzelak, Janina Lisiecka, Kazimierz Redzik, Danuta Sterynowicz, Zbigniew Zakrzewski, Halina Obuchowicz, Małgorzata Regińska-Filipczyk, Marek Susłow
  2. ‘’Hulaj Dusza’’– Leszek Król, Małgorzata Wieraszka, Barbara Szulc, Janina Zwolińska-Jędrzejewska, Marianna Gaweł, Halina Krzeszewska, Janina Skowerańda, Barbara Tomaszewska, Aleksandra Kępa, Alina Kępa, Małgorzata Pietras, Łukasz Szostak
  3. ’’W Tango’’– Andrzej Skotnicki, Przemysław Górecki, Magda Górecka, Ewa Cymerman, Mariola Leszczuk, Andrzej Skubniewski, Anna Gadomska, Hanna Dybowska, Sylwester Kobyliński, Agnieszka Kozłowska, Elwira Kozłowska, Renata Dobrowolska, Marek Dobrowolski
  4. ’’W Rejs’’– Krzysztof Pawlik, Anna Głowacka, Joanna Jurgielewicz, Małgorzata Kołacka, Marcin Szczeciński, Sławomir Wróbel, Anita Kosakiewicz, Gabriela Nowakowska, Andrzej Gajewski, Andrzej Dylkowski, Mirosława Królasik
  5. ’Bar Młodzieży’’– Feliks Basłyk, Szczepan Szypulski, Krzysztof Heinrich, Irena Kaczmarczyk, Renata Żebrowska, Krystyna Kowalczyk, Krystyna Pogorzelska, Helena Kolipost, Krystian Symkowski

 

Sasanka:

  1. Michał Rutkowski, Iwona Grochulska, Rozalia Tomaszewska, Robert Piotrowski
  2. Grzegorz Włochowicz, Agata Grzybowska, Mariusz Leśko, Tomek Michalak, Jarek Solecki
  3. Marek Kubacki, Bożena Jesionek, Agnieszka Gortat, Marcin Gąsiorowski
  4. Marek Moltko, Stanisław Jaśkiewicz, Marcin Haryński, Krzysztof Rosiński
  5. Rafał Szklarz, Arleta Pantel, Robert Łapa, Robert Rochniak
  6. Elżbieta Gelios, Joanna Winnicka, Teresa Polowczyk, Bolesław Kujtkowski

 

Tango:

  1. Arkadiusz Chomicki, Tadeusz Sykuła, Marian Zadrożny, Dariusz Ciołek, Łukasz Wyrębek, Jolanta Bojar
  2. Waldemar Dużak, Krzysztof Hennig, Elżbieta Markiewicz-Hennig, Czesław Krawczyk, Jan Żurawski, Bernard Żurawski
  3. Sebastian Kwiatkowski, Cezary Piechowicz, Jacek Jakubczyk, Mieczysław Wągrowski, Adam Zaniewicz
  4. Kazimierz Kulik, Dorota Derewęda, Anna Bąkowska, Jadwiga Klepczarek, Henryka Ściborowska, Andrzej Grochowski
  5. Waldemar Skolimowski, Karol Błoński, Monika Błońska, Paweł Wysocki, Marek Kazimierczyk

 

fot. i tekst M.Winiarczyk

Autor: Katarzyna Zadroga

Zobacz również

Kalendarz wydarzeń

Paź
1
czw
całodniowy Wystawa malarstwa Grzegorza Dębo...
Wystawa malarstwa Grzegorza Dębo...
Paź 1 – Paź 31 całodniowy
Wystawa malarstwa Grzegorza Dębowskiego
  Wystawa malarstwa Grzegorza Dębowskiego Antresola Stajni z Wozownią Twierdza Boyen, ul. Turystyczna 1   Grzegorz Dębowski swe umiejętności artystyczne...
całodniowy “Nasza pierwsza wystawa” | Wysta...
“Nasza pierwsza wystawa” | Wysta...
Paź 1 – Paź 31 całodniowy
“Nasza pierwsza wystawa” | Wystawa obrazów młodych artystów
W Twierdzy Boyen można oglądać wystawę prac młodych twórców: Angeliki Ostrowskiej i Jakuba Chmielewskiego. Autorzy zatytułowali zbiór eksponowanych prac – “Nasza...
Paź
31
sob
całodniowy Wystawa grafik Pablo Picasso
Wystawa grafik Pablo Picasso
Paź 31 całodniowy
Wystawa grafik Pablo Picasso
    Pablo Picasso „Grafika nieokiełznana” Wernisaż w Hotelu St. Bruno 31.10.2020 (sobota) godz. 11.00 Pablo Ruiz Blasco żył w...
Lis
10
wt
całodniowy [ZMIANA TERMINU] Spektakl„Kłamst...
[ZMIANA TERMINU] Spektakl„Kłamst...
Lis 10 całodniowy
        Spektakl w gwiazdorskiej obsadzie „Kłamstwo” reżyseria WOJCIECH MALAJKAT 10 listopada (wtorek) 2020 (ZMIANA TERMINU z powodu COVID-19...
Lis
11
śr
całodniowy Cyklu turniejów Mazuria Cup 2020
Cyklu turniejów Mazuria Cup 2020
Lis 11 2020 – Sty 11 2021 całodniowy
Organizator: Mazuria GiżyckoDrukuj
całodniowy NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 1...
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 1...
Lis 11 całodniowy
  OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI 11 listopada Giżycko 11 listopada 2020 (środa)  Drukuj
12:00 Niepodległa do Hymnu 2020
Niepodległa do Hymnu 2020
Lis 11@12:00 – 12:10
Niepodległa do Hymnu 2020
  11 listopada 2018 roku, w stulecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości, w całej Polsce i w wielu miejscach na...
Lis
18
śr
całodniowy Scena słowa 2020
Scena słowa 2020
Lis 18 całodniowy
Scena słowa 2020 18 listopada Fundacja Teatr IOTADrukuj
Lis
25
śr
całodniowy Dzień Pluszowego Misia
Dzień Pluszowego Misia
Lis 25 całodniowy
Dzień Pluszowego Misia  25 listopada 2020 (środa) organizacja: MBPDrukuj

eko miasto

eko miasto

Newsletter

play-store

play-store

app-store

app-store

windows-store

windows-store

BIP

BIP

EPUAP

EPUAP

Dziennik ustaw

Dziennik ustaw

Monitor polski

Monitor polski