Giżycko - Oficjalna strona miasta

19/01/2021

„Eko-Logika”

24/05/2019

„Eko-Logika” z premierą

pierwszego na Mazurach

automatu do plastiku

 

 

Uruchomienie pierwszego na Mazurach automatu do butelek PET będzie towarzyszyło 11. Mazurskiemu Festynowi Ekologicznemu „Eko-Logika”. Festyn połączony z Miłkowiskim Dniem Rodziny rozpocznie się 1 czerwca o godz. 11.00 na boisku szkolnym w Miłkach.

Tegorocznej „Eko-Logice” towarzyszy hasło „Usuń azbest” oraz intensywna edukacja na ten temat, zwieńczona „Rodzinnym konkursem wiedzy o azbeście” z atrakcyjnymi nagrodami. Otwarte zostanie również „Miasteczko Antyazbestowe”.

Organizatorzy pamiętają też o promocji recyklingu, czemu posłuży pokaz mody recyklingowej w wykonaniu słuchaczek Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Miłkach, stoiska edukacyjne oraz uruchomienie pierwszego na Mazurach automatu na zużyte plastikowe butelki PET. Każdy, kto dostarczy 15 butelek PET, otrzyma sadzonkę rośliny ozdobnej.

Na scenie „Eko-Logiki” rozstrzygnięty zostanie międzygminny konkurs pod hasłem „Azbest – wiem co to jest” (nagrody główne to rowery).  Muzycznych wrażeń dostarczą: „Załoga dr. Bryga”, dziecięce grupy wokalne z Ośrodka Kultury w Miłkach oraz przedszkolaki z ekologicznymi piosenkami. 

Dodatkowe atrakcje to stoiska edukacyjne MZM-GO (azbest, segregacja odpadów, warsztaty trash-art), stoisko edukacyjne ZUOK Spytkowo,  animacje konkursy OK Miłki i GOPS w Miłkach, zabawy sportowe z Zespołem Placówek Oświatowych w Miłkach, stoisko OSP Miłki – pokaz ratownictwa i tor przeszkód, pokaz śmieciarki trzykomorowej firmy Koma sp. z o.o., „dmuchańce” oraz degustacja mazurskiej grochówki.

Tegoroczna „Eko-Logika” jest elementem kampanii edukacyjnej „Usuń azbest” współfinansowanej ze środków Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. Wszelkie materiały edukacyjne na ten temat dofinansowano z Programu Oczyszczania Kraju z Azbestu na lata 2009-2032.

Organizatorem festynu jest Mazurski Związek Międzygminny –  Gospodarka Odpadami we współpracy z Ośrodkiem Kultury w Miłkach, Zespołem Placówek Oświatowych w Miłkach, Ośrodkiem Kultury w Miłkach, Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Miłkach oraz Ochotniczą Strażą Pożarną w Miłkach. „Eko-Logice” patronuje Wójt Gminy Miłki – Barbara Mazurczyk.

 

PLAKAT DO POBRANIA

 

Program „Eko-Logiki”

11.00 Otwarcie festynu. Uruchomienie „Rodzinnego konkursu wiedzy o azbeście” (atrakcyjne nagrody. Otwarcie Miasteczka Antyazbestowego.

11.30 – Pokaz mody recyklingowej – Uniwersytet Trzeciego Wieku w Miłkach.

12.00 – Trzeci Przegląd Piosenki Ekologicznej „EkoSong”

13.00 – Koncert zespołu „Załoga dr. Bryga”

14.00 – Występ dziecięcych grup wokalnych  Ośrodka Kultury w Miłkach

14.30  Rozstrzygnięcie konkursu „Rady na odpady” pod hasłem „Azbest – wiem, co to jest” oraz „Rodzinnego konkursu wiedzy o azbeście”

15.00 – Zakończenie festynu

Dodatkowe atrakcje:

15.00 – Zakończenie festynu

Dodatkowe atrakcje: stoiska edukacyjne MZM-GO (azbest, segregacja odpadów, warsztaty trash-art), animacje OK Miłki, konkursy GOPS w Miłkach, zabawy sportowe z ZPO w Miłkach, stoisko ZUOK Spytkowo, stoisko OSP Miłki – pokaz ratownictwa i tor przeszkód, pokaz śmieciarki trzykomorowej firmy Koma sp. z o.o., degustacja mazurskiej grochówki.

Tegoroczna „Eko-Logika” jest elementem kampanii edukacyjnej „USUŃ AZBEST” realizowanej przez Mazurski Związek Międzygminny – Gospodarka Odpadami. Kampanię dofinansowano z Programu Oczyszczania Kraju z Azbestu na lata 2009 – 2032.

Autor: Katarzyna Zadroga

BIP

BIP

koronawirus2

koronawirus2

Kalendarz wydarzeń

Sty
1
pt
całodniowy Chata Świętego Mikołaja – warszt...
Chata Świętego Mikołaja – warszt...
Sty 1 – Mar 3 całodniowy
Chata Świętego Mikołaja - warsztaty kreatywne
Chata Św. Mikołaja to miejsce, gdzie w przyjemnej, ciepłej atmosferze, będzie można wziąć udział w kreatywnych warsztatach i poczuć magię Świąt. W specjalnie zaaranżowanej świątecznej scenerii spotkać będzie można Św. Mikołaja, który z pewnością nie...
Sty
31
nie
całodniowy Finał WOŚP w Giżycku
Finał WOŚP w Giżycku
Sty 31 całodniowy
Finał WOŚP w Giżycku
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Niedziela 31 stycznia 2020 29 Finał   Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w tym roku po raz 29. Termin wydarzenia przesunięto z 10 stycznia na 31 stycznia 2021 r. W poprzedniej...
Mar
7
nie
całodniowy Kaziuki Wileńskie
Kaziuki Wileńskie
Mar 7 całodniowy
Kaziuki Wileńskie
Giżyckie Centrum Kultury co roku zaprasza na muzyczno-taneczne widowisko w wileńskim klimacie. W tegorocznej edycji Wileńskich Kaziuków również nie zabraknie pięknych melodii polskich oraz rytmicznych tańców ludowych i nowoczesnych w wykonaniu naszych rodaków z Wileńszczyzny....
Mar
8
pon
całodniowy Dzień Kobiet z SMALL BAND
Dzień Kobiet z SMALL BAND
Mar 8 całodniowy
Dzień Kobiet z SMALL BAND
Burmistrz Giżycka zaprasza na Dzień Kobiet 8 marca 2021 | GCK W tym roku w sali widowiskowej Giżyckiego Centrum Kultury  zagra dla wszystkich Pań zespół SMALL BAND       Bezpłatne wejściówki będą dostępne w kasie...
Kwi
9
pt
całodniowy XX. Międzynarodowy Konkurs Akord...
XX. Międzynarodowy Konkurs Akord...
Kwi 9 – Kwi 10 całodniowy
XX. Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy Concertina 2021  Drukuj
Kwi
10
sob
całodniowy [ZMIANA TERMINU] CONCERTINA. KON...
[ZMIANA TERMINU] CONCERTINA. KON...
Kwi 10 całodniowy
    [ZMIANA TERMINU] XX Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy Muzyki Popularnej i Rozrywkowej CONCERTINA 2021 9 – 10 kwietnia 2021 r. Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Giżycku   CZESŁAW MOZIL “Muzyczny Stand-Up” 10 kwietnia 2021...
Maj
13
czw
całodniowy [ZMIANA TERMINU] Jubileusz Ireny...
[ZMIANA TERMINU] Jubileusz Ireny...
Maj 13 całodniowy
[ZMIANA TERMINU] Jubileusz Ireny Santor | koncert w GCK
      Jubileusz Ireny Santor Koncert odbędzie się 13 maja 2021 w sali widowiskowej GCK (zmiana z 19 września 2020 z powodu stanu epidemii koronawirusa)   Bilety: 100 zł (- 20% z GKM) dostępne...
Lip
15
czw
całodniowy MAZURY HIP–HOP FESTIWAL 2021
MAZURY HIP–HOP FESTIWAL 2021
Lip 15 – Lip 17 całodniowy
MAZURY HIP–HOP FESTIWAL 2021
      Impreza przeniesiona na  15-17 lipca 2021 XIX edycja MAZURY HIP–HOP FESTIWAL 16-19 lipca 2020 Twierdza Boyen (bilety) [ODWOŁANE – COVID-19] Drukuj

dog-3071334_1920

Zaadoptuj psa z Bystrego

play-store

play-store

app-store

app-store

windows-store

windows-store

eko miasto

eko miasto

EPUAP

EPUAP

Dziennik ustaw

Dziennik ustaw

Monitor polski

Monitor polski

Newsletter