Giżycko - Oficjalna strona miasta

26/01/2021

Relacja z wyścigów rowerowych Milko Mazury MTB 2019 w Giżycku

22/05/2019

Piotr Kryński z Volkswagen Samochody Użytkowe Mtb Team zwycięzcą Bitwy o Twierdzę Boyen


Trasa Bitwy o Twierdzę Boyen to charakterystyczna dla Giżycka runda o długości ok.  10 kilometrów z profilem trasy rodem z rasowego cross country.  Sekcje techniczne w postaci ciekawych singletracków poprowadzonych po wzgórzach św. Brunona po opadach deszczu dały mocno w kość wszystkim startującym. Zawodnicy mieli kolejno do pokonania na dystansie PRO – 41,6 km, Expert – 31,2 km oraz Hobby – 20, 8 km.
Na dystansie Pro zwyciężył Piotr Kryński z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, który 4 rundy przejechał z czasem 02:02:28. Tuż za nim wjechał Andrey Dianov z Aeon Scott Team. Trzecie miejsce zajął Marcin Mróz z Mtb Ełk- Prostki.
W kategorii Expert triumfował Michał Wróblewski – Szprycha Giżycko, na drugim uplasował się Grzegorz Maleszka z Renault Team a na trzecim Krzysztof Kindrasz -Szprycha Giżycko (01:34:55).

W kategorie kobiet zwycięża Ewelina Bojdzińska z Velcredo, tuż za nią linię mety przekracza Marta Raszkiewicz z Centrum Rowerowe Olsztyn Team. Ostatnie miejsce na podium zajmuje Magda Chmielewska  z Centrum Rowerowe Olsztyn Team.

Pierwszy na metę w kategorii Hobby wjechał Dawid Bojarczak z Agr Podlasie, za nim Bartosz Zięba z Kramer S.A.. Trzecie miejsce przypadło Paweł Lenkiewicz  z 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana. W kobietach zwycięża Gabriela Janowicz z MDK UKS Przyjaźń, drugie miejsce wywalczyła Małgorzata Zembrzuska z Kramer S.A., podium zamyka Urszula Judycka z Kramer S.A.

W ramach Bitwy o Twierdzę Boyen odbyły się wyścigi Nickelodeon Race i Strider Cup Mazury MTB. Zmagania najmłodszych są zawsze bardzo emocjonujące.

Nickelodeon Race 1 wygrał Olaf  Półkośnik  z  Pie3cki Team, na drugim miejscu uplasował się Marcel Rudziński  z Twister Team a na trzecim Aleksander  Gąsiewski  z MTB Ełk – Prostki. W kategorii dziewczynek prym wiodła Michalina Grędzińska, następnie Wiktoria  Bełbot i Julia Brodowska.

 
W wyścigu Nickelodeon Race 2 zwyciężył Wiktor Jakubiak z MSR Mrągowo, drugie miejsce przypadło Maksymilianowi Orłowskiemu ze Szkółki Kolarskiej Glob – Metal Mrągowo, trzecie miejsce zajął Wiktor Kajetaniak z tego samego teamu. W kategorii dziewczynki pierwsze miejsce przypadło Mai Kateszczenko z MTB Ełk – Prostki, drugie miejsce Patrycja Żebrowska z MTB Ostróda Team, podium zamyka Nikola Justynowicz.
 
 

Wyścigi Nickelodeon Race 3 wygrał Maciej  Parzych z MSR Mrągowo, drugi był Michał Polewaczyk ze Szkółki Kolarskiej Glob – Metal Mrągowo, a trzeci Kamil Gutowski z MTB Ełk – Prostki.  W kategorii dziewczynek pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Gruszczewska, drugie Karolina Sowa a trzecie Oliwia Giak z  LOTTO Bike Team Olsztyn.

Wyścig Strider Racing Mazury MTB jak zawsze cieszyły się ogromnym powodzeniem zarówno wśród małych zawodników, jak i kibiców, którzy licznie kibicowali.

Fanów mazurskiego ścigania zapraszamy na czwarty etap Milko Mazury MTB do Szczytna, gdzie 2 czerwca odbędzie się wyścig Krzyżacka Historia.Mazury MTB to jedno z wielu wydarzeń organizowanych w ramach wspólnej akcji „Rowerowe Mazury”. Kampanię promującą rowerowy potencjał Mazur współtworzy m.in. Giżycko, Mrągowo, Mikołajki i koordynator Mazury MTB stowarzyszenie Luz Grupa.

Wszystkie informacje o Milko Mazury MTB oraz rejestracja zawodników na stronie www.mazurymtb.pl.

 

 

Informacje: Biuro Mazury MTB

Fot. organizator Mazury MTB / Mateusz Klimek

 

Autor: Małgorzata Kulas-Szyrmer

Zobacz również

BIP

BIP

koronawirus2

koronawirus2

Kalendarz wydarzeń

Sty
1
pt
całodniowy Chata Świętego Mikołaja – warszt...
Chata Świętego Mikołaja – warszt...
Sty 1 – Mar 3 całodniowy
Chata Świętego Mikołaja - warsztaty kreatywne
Chata Św. Mikołaja to miejsce, gdzie w przyjemnej, ciepłej atmosferze, będzie można wziąć udział w kreatywnych warsztatach i poczuć magię...
Sty
31
nie
całodniowy Finał WOŚP w Giżycku
Finał WOŚP w Giżycku
Sty 31 całodniowy
Finał WOŚP w Giżycku
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Niedziela 31 stycznia 2020 29 Finał   Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w tym roku po...
13:00  Mecz ligi wojewódzkiej młodziczek
 Mecz ligi wojewódzkiej młodziczek
Sty 31@13:00 – 14:30
 Mecz ligi wojewódzkiej młodziczek
   Mecz ligi wojewódzkiej młodziczek MTS Giżycko vs MKS Truso Elbląg   Niedziela 31 stycznia 2021 r. o godz. 13.00...
Mar
7
nie
całodniowy Kaziuki Wileńskie
Kaziuki Wileńskie
Mar 7 całodniowy
Kaziuki Wileńskie
Giżyckie Centrum Kultury co roku zaprasza na muzyczno-taneczne widowisko w wileńskim klimacie. W tegorocznej edycji Wileńskich Kaziuków również nie zabraknie...
Mar
8
pon
całodniowy Dzień Kobiet ze SMALL BAND
Dzień Kobiet ze SMALL BAND
Mar 8 całodniowy
Dzień Kobiet ze SMALL BAND
Burmistrz Giżycka zaprasza na Dzień Kobiet 8 marca 2021 | GCK W tym roku w sali widowiskowej Giżyckiego Centrum Kultury ...
Kwi
9
pt
całodniowy XX. Międzynarodowy Konkurs Akord...
XX. Międzynarodowy Konkurs Akord...
Kwi 9 – Kwi 10 całodniowy
XX. Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy Concertina 2021  Drukuj
Kwi
10
sob
całodniowy CONCERTINA. KONCERT CZESŁAW MOZIL
CONCERTINA. KONCERT CZESŁAW MOZIL
Kwi 10 całodniowy
    [ZMIANA TERMINU] XX Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy Muzyki Popularnej i Rozrywkowej CONCERTINA 2021 9 – 10 kwietnia 2021 r....
Maj
13
czw
całodniowy Jubileusz Ireny Santor | koncert...
Jubileusz Ireny Santor | koncert...
Maj 13 całodniowy
Jubileusz Ireny Santor | koncert w GCK
      Jubileusz Ireny Santor Koncert odbędzie się 13 maja 2021 w sali widowiskowej GCK (zmiana z 19 września...

dog-3071334_1920

Zaadoptuj psa z Bystrego

play-store

play-store

app-store

app-store

windows-store

windows-store

eko miasto

eko miasto

EPUAP

EPUAP

Dziennik ustaw

Dziennik ustaw

Monitor polski

Monitor polski

Newsletter