Giżycko - Oficjalna strona miasta

14/05/2021

Relacja z wyścigów rowerowych Milko Mazury MTB 2019 w Giżycku

22/05/2019

Piotr Kryński z Volkswagen Samochody Użytkowe Mtb Team zwycięzcą Bitwy o Twierdzę Boyen


Trasa Bitwy o Twierdzę Boyen to charakterystyczna dla Giżycka runda o długości ok.  10 kilometrów z profilem trasy rodem z rasowego cross country.  Sekcje techniczne w postaci ciekawych singletracków poprowadzonych po wzgórzach św. Brunona po opadach deszczu dały mocno w kość wszystkim startującym. Zawodnicy mieli kolejno do pokonania na dystansie PRO – 41,6 km, Expert – 31,2 km oraz Hobby – 20, 8 km.
Na dystansie Pro zwyciężył Piotr Kryński z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, który 4 rundy przejechał z czasem 02:02:28. Tuż za nim wjechał Andrey Dianov z Aeon Scott Team. Trzecie miejsce zajął Marcin Mróz z Mtb Ełk- Prostki.
W kategorii Expert triumfował Michał Wróblewski – Szprycha Giżycko, na drugim uplasował się Grzegorz Maleszka z Renault Team a na trzecim Krzysztof Kindrasz -Szprycha Giżycko (01:34:55).

W kategorie kobiet zwycięża Ewelina Bojdzińska z Velcredo, tuż za nią linię mety przekracza Marta Raszkiewicz z Centrum Rowerowe Olsztyn Team. Ostatnie miejsce na podium zajmuje Magda Chmielewska  z Centrum Rowerowe Olsztyn Team.

Pierwszy na metę w kategorii Hobby wjechał Dawid Bojarczak z Agr Podlasie, za nim Bartosz Zięba z Kramer S.A.. Trzecie miejsce przypadło Paweł Lenkiewicz  z 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana. W kobietach zwycięża Gabriela Janowicz z MDK UKS Przyjaźń, drugie miejsce wywalczyła Małgorzata Zembrzuska z Kramer S.A., podium zamyka Urszula Judycka z Kramer S.A.

W ramach Bitwy o Twierdzę Boyen odbyły się wyścigi Nickelodeon Race i Strider Cup Mazury MTB. Zmagania najmłodszych są zawsze bardzo emocjonujące.

Nickelodeon Race 1 wygrał Olaf  Półkośnik  z  Pie3cki Team, na drugim miejscu uplasował się Marcel Rudziński  z Twister Team a na trzecim Aleksander  Gąsiewski  z MTB Ełk – Prostki. W kategorii dziewczynek prym wiodła Michalina Grędzińska, następnie Wiktoria  Bełbot i Julia Brodowska.

 
W wyścigu Nickelodeon Race 2 zwyciężył Wiktor Jakubiak z MSR Mrągowo, drugie miejsce przypadło Maksymilianowi Orłowskiemu ze Szkółki Kolarskiej Glob – Metal Mrągowo, trzecie miejsce zajął Wiktor Kajetaniak z tego samego teamu. W kategorii dziewczynki pierwsze miejsce przypadło Mai Kateszczenko z MTB Ełk – Prostki, drugie miejsce Patrycja Żebrowska z MTB Ostróda Team, podium zamyka Nikola Justynowicz.
 
 

Wyścigi Nickelodeon Race 3 wygrał Maciej  Parzych z MSR Mrągowo, drugi był Michał Polewaczyk ze Szkółki Kolarskiej Glob – Metal Mrągowo, a trzeci Kamil Gutowski z MTB Ełk – Prostki.  W kategorii dziewczynek pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Gruszczewska, drugie Karolina Sowa a trzecie Oliwia Giak z  LOTTO Bike Team Olsztyn.

Wyścig Strider Racing Mazury MTB jak zawsze cieszyły się ogromnym powodzeniem zarówno wśród małych zawodników, jak i kibiców, którzy licznie kibicowali.

Fanów mazurskiego ścigania zapraszamy na czwarty etap Milko Mazury MTB do Szczytna, gdzie 2 czerwca odbędzie się wyścig Krzyżacka Historia.Mazury MTB to jedno z wielu wydarzeń organizowanych w ramach wspólnej akcji „Rowerowe Mazury”. Kampanię promującą rowerowy potencjał Mazur współtworzy m.in. Giżycko, Mrągowo, Mikołajki i koordynator Mazury MTB stowarzyszenie Luz Grupa.

Wszystkie informacje o Milko Mazury MTB oraz rejestracja zawodników na stronie www.mazurymtb.pl.

 

 

Informacje: Biuro Mazury MTB

Fot. organizator Mazury MTB / Mateusz Klimek

 

Autor: Małgorzata Kulas-Szyrmer

Zobacz również

logo-NSP-1

logo-NSP-1

BIP

BIP

koronawirus2

koronawirus2

Kalendarz wydarzeń

Maj
15
sob
całodniowy Noc Muzeów
Noc Muzeów
Maj 15 całodniowy
Noc Muzeów
NOC MUZEÓW w Twierdzy Boyen Sobota 15 maja Twierdza Boyen, giżycka XIX-wieczna fortyfikacja zaprasza gorąco do uczestnictwa w Nocy Muzeów...
09:00 Sprzątanie Mazur 2021
Sprzątanie Mazur 2021
Maj 15@09:00 – 13:00
Sprzątanie Mazur 2021
Sprzątanie Mazur 2021 Sobota 15 maja o godz. 9.00 Plac im.  Andrzeja „Balona” Tarasiewicza, ul. Nadbrzeżna  Drukuj
Maj
22
sob
całodniowy Jubileusz Ireny Santor | koncert...
Jubileusz Ireny Santor | koncert...
Maj 22 całodniowy
Jubileusz Ireny Santor | koncert w GCK [ODWOŁANE]
      Jubileusz Ireny Santor [ODWOŁANE] Koncert odbędzie się 22 maja 2021 w sali widowiskowej GCK (zmiana z 19...
całodniowy Wiosenny Turniej Tenisa Stołoweg...
Wiosenny Turniej Tenisa Stołoweg...
Maj 22 całodniowy
Wiosenny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Giżycko   Sobota 22 maja  PWWDrukuj
całodniowy XIII Integracyjne Regaty Żeglarskie
XIII Integracyjne Regaty Żeglarskie
Maj 22 – Maj 23 całodniowy
XIII Integracyjne Regaty Żeglarskie Mazurskiej Szkoły Żeglarstwa, jez. Kisajno „Oczy Mazur” MCŻiTW (MSŻ)Drukuj
10:00 Mistrzostw Województwa skrzatów...
Mistrzostw Województwa skrzatów...
Maj 22@10:00 – 14:00
  Mistrzostw Województwa  skrzatów i żaków w tenisie stołowym Sobota 22 maja o godz. 10.00 Hala sportowa SP 1 Giżycko ,...
Maj
25
wt
całodniowy DNI GIŻYCKA 2021
DNI GIŻYCKA 2021
Maj 25 – Maj 30 całodniowy
  DNI GIŻYCKA 2021 25-30 maja (wtorek – niedziela)   Zapraszamy na Dni Giżycka! Sytuacja pandemiczna nie pokrzyżowała nam wszystkich planów,...
Maj
28
pt
całodniowy Drużynowe Mistrzostwa Polski kl....
Drużynowe Mistrzostwa Polski kl....
Maj 28 – Maj 30 całodniowy
Drużynowe Mistrzostwa Polski kl.II i Eliminacje do OOM kl.II w gimnastyce artystycznej
  Drużynowe Mistrzostwa Polski kl.II i Eliminacje do OOM kl.II w gimnastyce artystycznej 28-30 maja 2021 r. | COS OPO Wydarzenie...
Maj
29
sob
12:00 Wielkie Gotowanie dla Pawła
Wielkie Gotowanie dla Pawła
Maj 29@12:00 – 19:00
W programie Live cooking po przewodnictwem Ambasadorów Akcji „Pomagamy Pawłowi w walce z nowotworem” oraz zaproszonymi gośćmi MasterChef, Top Chef,...

dog-3071334_1920

Zaadoptuj psa z Bystrego

play-store

play-store

app-store

app-store

windows-store

windows-store

eko miasto

eko miasto

EPUAP

EPUAP

Dziennik ustaw

Dziennik ustaw

Monitor polski

Monitor polski

Newsletter