Giżycko - Oficjalna strona miasta

26/01/2021

Dni Giżycka 22-26 maja

16/05/2019

Przygotujcie się na masę wrażeń i emocji!

Tegoroczne DNI GIŻYCKA to wernisaże, wydarzenia sportowe, wystawy, konkursy, a przede wszystkim Święto Miast Partnerskich z koncertem zespołu TULIA i sobotni KONCERT GWIAZD, wystąpi Liber & InoRos, a także Sylwia Grzeszczak.

 

 

 

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM DNI GIŻYCKA 22-26 MAJA 2019:

 

22 maja:

17:00 – Prezentacje Artystyczne GCK – Wernisaż Dziecięcej Grupy Plastycznej z GCK – Warsztat Zbrojmistrza w Twierdzy Boyen, ul. Turystyczna 1 – Wejściówki do odebrania w sekretariacie GCK od 20 maja.

 

18:30 – Prezentacje Artystyczne GCK – Premiery Grup Teatralnych – Sala widowiskowa GCK, ul. Konarskiego 8 – Wejściówki do odebrania w sekretariacie GCK od 20 maja.

 

23 maja:

17:00 – IV Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Kobiet i Mężczyzn „Mazury Cup 2019”  – COS OPO Giżycko, ul. Moniuszki 22 – Turniej potrwa od 23 do 26 maja

 

Informacje Organizatora: „IV Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn i Kobiet „MAZURY CUP 2019″ jest kontynuacją turniejów, w których brały udział zespoły m.in. z Wilna, Dyneburga, Rygi, Grodna, Mińska, Brześcia, Lwowa, Kędzierzyna Koźla, Białegostoku, Gdańska, Olsztyna, Kętrzyna, Mrągowa, Rynu i Giżycka. W ubiegłorocznej edycji wzięło udział ponad 200 uczestników (10 zespołów żeńskich i 16 męskich). W tym roku turniej zostanie rozegrany w dwóch kategoriach męskiej OPEN i MASTERS 40+ oraz jednej żeńskiej OPEN. Szacowana liczba zawodników 200 osób.
Zmagania sportowe (turniej główny) rozpoczną się już 24 maja (piątek) o godz. 10:00 i potrwają do dnia 25 maja (sobota) do godz. 18:00.W czwartek przewidziany jest mini turniej integracyjny 3 siatkarskich. Dla uczestników przewidziany jest rejs po mazurskich jeziorach oraz ognisko integracyjne. Natomiast na zakończenie imprezy przewidziany jest bankiet integracyjny dla wszystkich uczestników. Szczegółowy harmonogram już wkrótce.
Zgłoszenie należy przesłać do dnia 15.04.2019 do godz. 15:00. Liczba miejsc ograniczona.
Więcej szczegółów pod nr tel. 794 510 260 lub pod adresem e-mail: masuria.volley@gmail.com”

 

18:30 – Prezentacje Artystyczne GCK – Koncert zespołu „Z wiatrem” oraz występy

Grup tanecznych: Fantazja Mini, Fantazja, Kids Breaker’s, Harmider Crew, Na Wyższym Lewelu – Sala widowiskowa GCK, ul. Konarskiego 8 – Wejściówki do odebrania w sekretariacie GCK od 20 maja.

 

24 maja:

W dniach 24-25 maja przeprowadzana będzie zbiórka charytatywna pod patronatem Burmistrza Giżycka Wojciecha Karola Iwaszkiewicza na rzecz Filipa Czerniawskiego.

 

Od 24 do 25 maja na Plaży Miejskiej przeprowadzana będzie akcja „TEST NA HCV – PROSTY KROK DO ZDROWIA!”, czyli możliwość wykonania bezpłatnego testu w kierunku rozpoznania wirusowego zapalenia wątroby typu C.

Informacje Organizatora: Firma Abbvie od kilku lat organizuje w całej Polsce kampanie społeczne, które mają na celu bezpłatne testowanie w kierunku wirusowego zapalenia wątroby typu C. Wirusowe zapalenie wątroby typu C uznawane jest za jedno z największych światowych zagrożeń epidemiologicznych. Wieloletni, często bezobjawowy przebieg zakażenia może prowadzić do zagrażających życiu powikłań jak marskość wątroby, czy rak wątrobowokomórkowy. Ponad 80% Polaków znalazło się w sytuacji, w której mogło zakazić się wirusem zapalenia wątroby typu C (toczenie preparatów krwiopochodnych, zabiegi medyczne z naruszeniem ciągłości tkanek, zabiegi stomatologiczne, kosmetologiczne, fryzjerskie). Szacuje się, że w Polsce zakażonych jest około 150 tysięcy osób, niestety tylko co 5 osoba jest tego świadoma. Jak alarmują dane statystyczne, w Polsce, więcej osób umiera z powodu raka wątrobowokomórkowego, niż jest on rozpoznawany w fazie możliwości skutecznej interwencji terapeutycznej. Celem kampanii jest wyszukanie tych osób i skierowanie do placówek w województwie, gdzie mogą otrzymać odpowiednie leczenie.

 

16:00 – Juwenalia Emeryckie Obchody Światowego Dnia Inwalidy – LOK w Giżycku, ul. Św. Brunona 4

16:00 – Święto Miast Partnerskich „Na styku kultur” – Plaża Miejska

 

W programie:

            16:00 – Oficjalne otwarcie „Na styku kultur”

            16:15 – Prezentacje Miast Partnerskich: Dubno (Ukraina), Grodzisk Mazowiecki

            17:00 – Koncert zespołu TULIA

            18:00 – Międzynarodowe czytanie bajki „Kopciuszek”

            18:15 – Prezentacje Miast Partnerskich: „Kapela z Oniszkis” z Trok (Litwa), Załoga Dr. Bryga z Giżycka, „Kapela Wisła” z Wisły

Podczas wydarzenia będą prezentowane stoiska Miast Partnerskich.

 

17:30 – Strażacka Msza Święta w ramach Powiatowego Dnia Strażaka – Kościół p.w. Św. Kazimierza Królewicza, ul. Tadeusza Kościuszki 12

19:00 – Koncert Szkoły Muzycznej z Herford – Kościół Ewangelicko-Augsburski w Giżycku, plac Grunwaldzki 6

 

Informacje Organizatora: 38-osobowy chór i orkiestra Szkoły Muzycznej w Herford (Niemcy). W programie chóru pod dyrekcją Andreasa Bocka znajdą się:  

Michael Haydn: „Omnes de Saba venient”

Bob Chilcott: „Irish Blessing”

Spirituals

Vince Clarke: „Only You”

Monteverdi: „Quante son stell in ciel”

Elton John: „Can you feel the love tonight”

Johannes Brahms: „Abschiedslied”

Lorenz Maierhofer: „Have a nice day”

Szwedzka pieść ludowa: „Vem kan segla”

 

Orkiestrą kieruje Johannes Tiemann, a w jej programie będzie:

G.F.Händel: Marsch z „Flavius”

Henry Purcell: Rondeau z „The Faery Queen”

Schumann: „Neujahrslied”

Solo: Camille Saint-Saens: „Sonate für Klarinette und Klakier”

 

25 maja:

11:00 – Mistrzostwa Województwa w Lekkoatletyce – Stadion Miejski MOSIR, ul.Moniuszki 5

12.00 – Powiatowy Dzień Strażaka – Uroczysty Apel – plac im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

13.00 – Powiatowy Dzień Strażaka – Piknik Strażacki – plac im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Wśród atrakcji m.in.: prezentacja pojazdów pożarniczych, instruktaże medyczne, strażacki tor przeszkód, zabawa ze sprzętem strażackim, konkurs plastyczny dla dzieci, strażacka grochówka.

12:00 – Wystawa fotograficzna Stowarzyszenia MamooLec – plac im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

19:00  – Uroczyste otwarcie Dni Giżycka – Plaża Miejska

           

W programie:

            19:30 – Koncert Liber & InoRos

            21:30 – Koncert Sylwii Grzeszczak

 

PLAKAT DO POBRANIA

 

26 maja:

9:00 – 17:00 – Dzień Otwarty w Twierdzy Boyen – ul. Turystyczna 1. Wśród atrakcji m.in.: warsztaty artystyczne, konkursy, dioramy historyczne,  bezpłatne zwiedzanie obiektu z przewodnikiem, pokaz sprzętu wojskowego 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej

10:00 – Rozpoczęcie Sezonu Motoryzacyjnego 2019 z Warmińsko-Mazurskim Moto Clubem – Port Ekomarina, ul. Dąbrowskiego 14

 

Informacje Organizatora: Kolejna edycja kultowego rodzinnego, motoryzacyjnego eventu organizowanego przez Warmińsko-Mazurski Moto Club w Giżycku. Partnerem wydarzenia jest: MintEvents. Pełen dochód z eventu przeznaczony będzie na leczenie i rehabilitację Filipka Czerniawskiego, który jest naszym podopiecznym od kilku lat. Dzięki naszym imprezom i Waszemu wsparciu postawiliśmy go wspólnymi siłami na nogi, lecz nadal potrzebuje naszej pomocy, bo rehabilitacja, która jest niezbędna do całkowitego wyleczenia wymaga dużego nakładu finansowego.

Event jak co roku składa się z dwóch części składowych: Portu Ekomarina w Giżycku (8.00-14.30) oraz Lotniska Pierkunowo pod Giżyckiem (15.00-18.00).
Koszt uczestnictwa w wydarzeniu:
– Ekomarina: 10 zł od samochodu, płatne na wjeździe do Ekomariny bezpośrednio do puszki na zbiórkę charytatywną dla Filipka.
– Lotnisko Pierkunowo: 10 zł od samochodu, płatne na wjeździe na lotnisko, bezpośrednio do puszki na zbiórkę charytatywną dla Filipka.
Jeżeli planujesz odwiedzić imprezę w obu miejscach, przygotuj się na jedną i drugą opłatę (opłata w Ekomarinie nie zwalnia z opłaty na lotnisku). Dla Ciebie to 20 zł, dla Filipka cegiełka i wkład w kosztowną rehabilitację. Warto pomagać!

Aby utrzymać jak najwyższy poziom naszych imprez, wjazd na teren imprezy w Ekomarinie poprzedzony jest selekcją (nie obowiązuje motocykli).
ZGŁOSZENIA Ekomarina:
Port Ekomarina (wystawa pojazdów/motocykli, stosika wystawowe, konkurencje pucharowe stance):
Chcesz zaprezentować swoje auto podczas wydarzenia? Wyślij zgłoszenie na:
mint.events1@gmail.com
W tytule maila: Rozpoczęcie Sezonu Motoryzacyjnego z Warmińsko-Mazurskim Moto Clubem.
W treści:
1. Strefa do której się zgłaszasz:
2. Marka/ Model auta:
3. Rok produkcji:
4. Miasto
5. Krótki opis auta
6. Imię, nazwisko, nr telefonu
7. Minimum 4 zdjęcia (przód/tył/bok/środek)
Oraz dopisek: “Akceptuję i zobowiązuje się do przestrzegania regulaminy ogólnego imprezy”
Dostałeś/łaś indywidualne zaproszenie od Katarzyna Prokopczuk na naszą imprezę? Masz gwarantowany wjazd 🙂 W celu weryfikacji wyślij nam maila z powyższą treścią, z dopiskiem: Zostałem zaproszony/na.
Odpowiedzi na zgłoszenia wysyłane będą sukcesywnie co tydzień, o czym będziemy informować w wydarzeniu.

WJAZD do Ekomariny dla zakwalifikowanych aut:
Możliwy jedynie w godzinach: 8.00-10.00
Spóźnisz się? Poinformuj nas o tym w wiadomości prywatnej.
Każdy kierowca otrzyma na wjeździe regulamin, który musi podpisać i zobowiązuje się go przestrzegać. Koszt wjazdu- 10 zł od auta bezpośrednio do puszki na zbiórkę charytatywną dla Filipka.

Strefy:
Klasyki
Stance
Off Road
Gruz
Car Audio
Race

LOTNISKO PIERKUNOWO (niewielki tor do driftingu):
WJAZD: Każda osoba wjeżdżająca na teren lotniska (kierowcy oraz pasażerowie) zobowiązana jest do podpisania regulaminu obowiązującego na jego terenie. Nie obowiązuje selekcja. Koszt wjazdu to 10 zł od samochodu, płatne na wjeździe na lotnisko, bezpośrednio do puszki na zbiórkę charytatywną dla Filipka.
Osoby chcące potrenować na torze:
Zgłoszenia na miejscu- w biurze organizatora. Koniecznym jest wrzutka do puszki na zbiórkę dla Filipka min. 20 zł oraz podpisanie regulaminu i bezwzględne stosowanie się do wskazówek organizatora. Po zarejestrowaniu otrzymasz nr startowy, który należy przykleić na przedniej szybie – tylko z taką naklejką zostaniesz dopuszczony do treningu.
DRIFT TAXI – min. 20 zł do puszki na zbiórkę charytatywną dla Filipka

BEFORE PARTY:
Tradycją naszej imprezy jest before party w Pasaż Club&Food 🙂
W tym roku również zapraszamy w to miejsce: 25.05.2019(sobota) godz. 21.00 🙂

KONKURENCJE (Ekomarina):
Każda po 3 miejsca:
1. Najlepsze Auto Tuning
2. Najlepsze Auto Klasyk
3. Najlepsza Felga
4. Najniższe Auto
5. Najgłośniejszy Wydech Auto
6. Najgłośniejszy Wydech Motocykl
7. Najlepsze Car Audio
8. Najładniejszy rysunek auta ( konkurencja dla dzieci )

Regulamin:
1. Kierowcy i widzowie uczestniczą w imprezie na własną odpowiedzialność i odpowiadają karnie bądź cywilnie za szkody wyrządzone organizatorowi, innym kierowcom lub widzom oraz szkody wyrządzone w mieniu obiektu imprezy zarówno przez ich pojazdy jak i ich samych.
2. Osoby małoletnie uczestniczą w imprezie na wyłączną odpowiedzialność osób, które sprawują nad nimi pieczę
3. Organizator imprezy nie ponosi odpowiedzialności za przedmioty pozostawione na terenie imprezy oraz szkody wyrządzone przez uczestników.
4. Uczestników imprezy obowiązuje przestrzeganie stosownych przepisów prawa o ruchu drogowym i o bezpieczeństwie imprez masowych.
5. Na terenie imprezy obowiązuje zakaz rozpalania grilli.
6. Na terenie imprezy obowiązuje ograniczenie prędkości do 10 km/h.
7. Podczas trwania imprezy uczestnicy zobowiązani są bezwzględnie stosować się do wytycznych organizatora.

Oświadczenie dla kierowców:
Decydując się na uczestnictwo w charakterze kierowcy/pasażera podczas imprezy oświadczam, że zapoznałem(am) się z regulaminem imprezy. Oświadczam, że pojazd jest w pełni sprawny i może bezpiecznie uczestniczyć w imprezie. W związku z niniejszym, zwalniam, zapewniam niewinność oraz zabezpieczam organizatorów od jakichkolwiek roszczeń, żądań, działań, zobowiązań, kosztów i wydatków (oraz sum, które kiedykolwiek z nich może zapłacić w ramach ugody lub kompromisu wobec takich roszczeń lub zobowiązań pieniężnych) które mogę wysuwać ja lub jakakolwiek inna osoba po mojej śmierci lub w wypadku odniesienia przeze mnie obrażeń (łącznie z szokiem nerwowym) lub jakiejkolwiek innej osoby oraz wszelkich strat lub szkód mienia powstałych w jakikolwiek sposób, wynikających bezpośrednio lub pośrednio z mojego udziału lub w związku z moim udziałem jako kierowcy lub pasażera. Niniejsze zobowiązanie będzie wiążące co do mojego majątku, spadkobierców, najbliższej rodziny, wykonawców testamentu, administratorów oraz innych osobistych przedstawicieli. Przyjmuję do wiadomości, iż moja akceptacja udziału jako kierowcy, opisanego w niniejszym oświadczeniu, odnosi się tylko do daty zaproponowanej powyżej. Upoważniam do wykorzystania moich fotografii, obrazów wizualnych, nagrań dźwiękowych i/lub wywiadów z moim udziałem w jakikolwiek sposób i w dowolnym terminie na całym świecie bez zobowiązań jakichkolwiek płatności wobec mnie. Oświadczam, iż zapoznałem się z regulaminem ogólnym imprezy i go akceptuję.

 

14:00 – Zawody Strong Man o Puchar Burmistrza Giżycka 2019 – Plaża Miejska

15:00 – Turniej gry w Boule (Pétanque) – Park im. Rogera Goemaere’a, ul. Św. Brunona (naprzeciwko hotelu ST. Bruno)

 

PLAKAT DO POBRANIA

Autor: Katarzyna Zadroga

Zobacz również

BIP

BIP

koronawirus2

koronawirus2

Kalendarz wydarzeń

Sty
1
pt
całodniowy Chata Świętego Mikołaja – warszt...
Chata Świętego Mikołaja – warszt...
Sty 1 – Mar 3 całodniowy
Chata Świętego Mikołaja - warsztaty kreatywne
Chata Św. Mikołaja to miejsce, gdzie w przyjemnej, ciepłej atmosferze, będzie można wziąć udział w kreatywnych warsztatach i poczuć magię...
Sty
31
nie
całodniowy Finał WOŚP w Giżycku
Finał WOŚP w Giżycku
Sty 31 całodniowy
Finał WOŚP w Giżycku
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Niedziela 31 stycznia 2020 29 Finał   Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w tym roku po...
13:00  Mecz ligi wojewódzkiej młodziczek
 Mecz ligi wojewódzkiej młodziczek
Sty 31@13:00 – 14:30
 Mecz ligi wojewódzkiej młodziczek
   Mecz ligi wojewódzkiej młodziczek MTS Giżycko vs MKS Truso Elbląg   Niedziela 31 stycznia 2021 r. o godz. 13.00...
Mar
7
nie
całodniowy Kaziuki Wileńskie
Kaziuki Wileńskie
Mar 7 całodniowy
Kaziuki Wileńskie
Giżyckie Centrum Kultury co roku zaprasza na muzyczno-taneczne widowisko w wileńskim klimacie. W tegorocznej edycji Wileńskich Kaziuków również nie zabraknie...
Mar
8
pon
całodniowy Dzień Kobiet z SMALL BAND
Dzień Kobiet z SMALL BAND
Mar 8 całodniowy
Dzień Kobiet z SMALL BAND
Burmistrz Giżycka zaprasza na Dzień Kobiet 8 marca 2021 | GCK W tym roku w sali widowiskowej Giżyckiego Centrum Kultury ...
Kwi
9
pt
całodniowy XX. Międzynarodowy Konkurs Akord...
XX. Międzynarodowy Konkurs Akord...
Kwi 9 – Kwi 10 całodniowy
XX. Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy Concertina 2021  Drukuj
Kwi
10
sob
całodniowy [ZMIANA TERMINU] CONCERTINA. KON...
[ZMIANA TERMINU] CONCERTINA. KON...
Kwi 10 całodniowy
    [ZMIANA TERMINU] XX Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy Muzyki Popularnej i Rozrywkowej CONCERTINA 2021 9 – 10 kwietnia 2021 r....
Maj
13
czw
całodniowy [ZMIANA TERMINU] Jubileusz Ireny...
[ZMIANA TERMINU] Jubileusz Ireny...
Maj 13 całodniowy
[ZMIANA TERMINU] Jubileusz Ireny Santor | koncert w GCK
      Jubileusz Ireny Santor Koncert odbędzie się 13 maja 2021 w sali widowiskowej GCK (zmiana z 19 września...

dog-3071334_1920

Zaadoptuj psa z Bystrego

play-store

play-store

app-store

app-store

windows-store

windows-store

eko miasto

eko miasto

EPUAP

EPUAP

Dziennik ustaw

Dziennik ustaw

Monitor polski

Monitor polski

Newsletter