Giżycko - Oficjalna strona miasta

19/01/2021

MAZURSKA MAJÓWKA Giżycko | program imprez i wydarzeń

18/04/2019

Majówka na Mazurach i właśnie w  Giżycku!

Mieszkańców i turystów zapraszamy do wspólnej zabawy i rekreacji, udziału w wydarzeniach sportowych, koncertach oraz piknikach. Przedstawiamy program najciekawszych imprez odbywających się w Giżycku i okolicy. Rozpoczynamy tradycyjnie 1 maja Wielkim Otwarciem Sezonu z widowiskową Paradą Jednostek Pływających, inaugurującym symbolicznie sezon turystyczny i żeglarski na Mazurach. 

 

Zobaczcie  jak było podczas Wielkiego Otwarcia Sezonu w ubiegłym roku WIDEO Facebook.

Nie może Was zabraknąć. Zapraszamy do Giżycka – żeglarskiej stolicy Polski!

PONIŻEJ PROGRAM MAZURSKIEJ MAJÓWKI

 

WIELKIE OTWARCIE SEZONU I MAZURSKA MAJÓWKA – PROGRAM

1 MAJA ŚRODA

 • 1 maja WIELKIE OTWARCIE SEZONU przy moście obrotowym w Giżycku, połączone z symbolicznym otwarciem i Paradą Jednostek Pływających na kanale Łuczańskim (Giżyckim):
 • od godz. 11.00 „Zdobywanie Mostu”pokaz sprzętu wojskowego żołnierzy 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej i wojsk sojuszniczych NATO, pokaz mażoretek, występ zespołu wokalnego GCK „Z wiatrem”, koncert zespołu EKT Gdynia
 • I Mazurski Rajd Motocykli Zabytkowych start godz. 11.00 ul. Nadbrzeżna
 • 11.50 Zaprzysiężenie ratowników Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego
 • godz. 12.00 oficjalne rozpoczęcie uroczystości – WIELKIE OTWARCIE SEZONU i UROCZYSTE OTWARCIE MOSTU OBROTOWEGO (przybycie gości o godz. 11.30)
 • Powitanie gości przez Burmistrza Giżycka Wojciecha Karola Iwaszkiewicza
 • Zielone Światło dla wodniakówi symboliczne uruchomienie sygnalizacji świetlnej przez przedstawiciela Urzędu Żeglugi Śródlądowej
 • Uroczyste otwarcie mostu obrotowegona Kanale Łuczańskim (Giżyckim) dla ruchu żeglownego, dokonane przez władze miasta, regionu oraz zaproszonych gości
 • PARADA JEDNOSTEK PŁYWAJĄCYCH oraz KONKURS na najładniej udekorowaną jednostkę pływającą i przebraną załogę, widowiskowy pokaz flyboard, stoiska z kulinariami, rękodziełem, atrakcje dla najmłodszych
 • 13.00 ”Oda do radości” z okazji 15-lecia Polski w Unii Europejskiej, II cz. pokazu taneczno-akrobatycznego mażoretek i koncertu EKT Gdynia
 • Tego dnia przy moście obrotowym będzie również mobilny punkt Giżyckiej Karty Mieszkańca, w którym będzie można dowiedzieć się na czym polega giżycki program i jakie zniżki w obiektach można otrzymać, a także złożyć na miejscu wniosek o wydanie karty (więcej o GKM www.gkm.gizycko.pl). W namiocie „Giżycko” opowiemy też o Giżyckiej Karcie Dużej Rodziny, systemie teleopieki osób starszych – „Przycisku życia” i „Kopercie życia”.

UWAGA. ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU:

30.04.2019:
wprowadzenie zakazu parkowania po obu stronach jezdni na ul. Nadbrzeżnej
(odcinek: od skrzyżowania z ul. Olsztyńską do skrzyżowania z ul. Kolejową).

1.05.2019:
od godziny 5.00 do godziny 19.00 zamknięty dla ruchu kołowego będzie:
– ul. Nadbrzeżna (odcinek od skrzyżowania z ul. 3 Maja do skrzyżowania z ul. Kolejową)
– ul. Olsztyńska (od skrzyżowania z ul. Owsianą do Mostu Obrotowego)
– ul. Moniuszki (odcinek: od Mostu Obrotowego do skrzyżowania z ul. Św. Brunona)

W tym czasie planowane jest przygotowanie, przeprowadzenie oraz uprzątnięcie terenu, na potrzeby organizacji Wielkiego Otwarcia Sezonu. Prosimy w miarę możliwości mieszkańców o niekorzystanie z pojazdów prywatnych. Jeżeli zajdzie taka konieczność pojazdy prywatne będą odprowadzane poza teren imprezy w asyście pracowników służb porządkowych.

MAJÓWKA – KORZYSTAJMY Z BEZPŁATNEJ KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Zachęcamy jednocześnie do korzystania z bezpłatnej komunikacji w związku z czasowymi utrudnieniami w przeprawie przez Kanał Łuczański (Giżycki), jakie mogą wystąpić z powodu zamknięcia mostu dla ruchu kołowego oraz pieszego i budowy nowej kładki nad kanałem, przez którą przejście będzie możliwe w połowie czerwca. Rozkład jazdy gizycko.kiedyprzyjedzie.pl

Przydatne informacje: 
Linia 25 odjazdy z przystanku al. Wojska Polskiego Rondo kierunek – Królowej Jadwigi Rondo: 7.37, 10.22, 12.37, 14.22, 15.37
(pozostałe kierunki z przystanku zobacz… i cały rozkład jazdy komunikacji na terenie miasta oraz gminy Giżycko zobacz…)
 

ROZKŁAD MOSTU OBROTOWEGO ONLINE

Przypominamy też o aplikacji „Most Obrotowy” i stronie most.gizycko.pl, gdzie można w łatwy sposób sprawdzić aktualne godziny otwarcia mostu oraz skorzystać z  licznika wskazującego czas, przez który most będzie otwarty lub zamknięty dla ruchu wodnego i kołowego.

 

 • 1 maja Wernisaż wystawy malarstwa „Grafika polska” Port Ekomarina sala konferencyjna godz. 17.00
  Kontynuacja cyklu wystaw organizowanych przez Mazurską Fundację Sztuki Art Progress,przedstawiających dokonania uznanych artystów z kraju i zagranicy. Tegoroczna wystawa będzie prezentacją dzieł polskich artystów od XVIII do XXI wieku we wszystkich technikach graficznych: Daniel Chodowiecki akwaforty, Artur Grottger litografie, Franciszek Starowieyski heliografie, Władysław Skoczylas drzeworyty, Edward Dwurnik serigrafie.

 

 • 1 maja Prolog – Lotnicza Majówka z Wojskiem
  Oficjalne otwarcie sezonu imprez 2019 na lotnisku Kętrzyn Wilamowo, na które zaprasza Aeroklub Krainy Jezior ze Stanisławem Tołwińskim na czele, organizatorem widowiskowych pokazów Mazury AirShow nad jez. Niegocin w Giżycku (3-4.08). Wśród atrakcji lotniczej majówki: ekspozycja bojowego sprzętu wojskowego i możliwość aktywnego uczestniczenia w różnych propozycjach programowych oraz całodzienne piknikowanie. Wojskowa Majówka organizowana w 15. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej nawiązuje również do Święta Flagi i Święta Konstytucji 3 Maja. Lotnicza Majówka z Wojskiem/Wojskowa Majówka wyróżniona jest certyfikatem marki regionalnej „Produkt Warmia Mazury”. To tradycyjna – otwarta dla wszystkich impreza, inaugurująca sezon imprez i nawigacyjno-szkoleniowy na lotnisku.

 

 • 1-3 maja Filmowe Giżycko i projekcje w Kinie Nowa Fala
  W repertuarze Kina Nowa fala podczas majówki m.in. Praziomek (wyjątkowy film dla całej rodziny) i Avengers: Koniec gry (hit grany od 26 kwietnia codziennie przez dwa tygodnie tak, jak kina na całym świecie). Na ekranie Nowej Fali 3 maja zobaczymy również premierowo słonika „Dumbo”. W nowej, bardzo widowiskowej wersji legendarnej bajki zobaczymy m.in. Colina Farrella, Eve Green, Michalea Keatona czy Dannego DeVito. Za kamerą sam Tim Burton – polecamy nie tylko najmłodszym. Bilety można zakupić również online kino.gizycko.pl.

 

 

2 MAJA CZWARTEK

 

 • 2 maja XXII OGÓLNOPOLSKIE BIEGI RODZINNE Garnizonowy Festyn Majowy las miejski oficjalne otwarcie godz. 11.00 (zapisy do biegów 9.00-10.45, atrakcje od 10.00, 11.15 Bieg Chartów, 11.30 Bieg główny, ok. 13.00 wręczenie pucharów i rozlosowanie nagród, 14.00 zakończenie). W programie prelekcja z okazji ŚWIĘTA FLAGI, konkursy i występy, pokaz sprzętu i wyszkolenia 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanejim. Zawiszy Czarnego w Giżyckuoraz zastępu ratowniczo-gaśniczego PSP, punkty promocji zdrowia, wspólna rozgrzewka z BBL, ciepły posiłek dla zawodników, atrakcje dla dzieci. Corocznie w giżyckich biegach 2 maja udział bierze kilkuset uczestników, ale to wydarzenie nie tylko dla miłośników biegów. Lokalizacja imprezy i malownicza leśna trasa, sprzyjają wszelkiej aktywności, rekreacji i spacerowym. Dodatkowym atutem imprezy jest duża pula nagród do losowania. Nagrodę otrzymuje m.in. największa rodzina, najstarszy i najmłodszy uczestnik biegów oraz osoby z najdalszego zakątka kraju i świata.

 

3 MAJA PIĄTEK

 

 • 3 maja OBCHODY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
  godz. 10.00 Msza św. w intencji Ojczyzny w Sanktuarium św. Brunona z udziałem pocztów sztandarowych jednostek wojskowych, przedstawicieli samorządu, giżyckich instytucji, organizacji kombatanckich i społecznych, szkół, ZHP oraz mieszkańców. Bezpośrednio po mszy złożenie kwiatów – mur pamięci przy Sanktuarium św. Brunona.

 

 • 3 maja Rajd „Rowerowe Mazury” Rotary Club – Giżycko i okolice
  (start godz. 10.00 Hotel Europa, trasa 30 km – Nowy Harsz Gospodarstwo Agroturystyczne Melnik nad jez. Dargin)

 

 • 3 maja MAZURSKIE SPOTKANIA Z WODĄ, RYBĄ I TRADYCJĄ
  Piknik integracyjny w Amfiteatrze na plaży gminnej w Wilkasach, organizowany przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka „Wielkie Jeziora Mazurskie” we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Rekreacji w Wilkasach, pod patronatem Marszałka Województwa. Gwiazdą tegorocznej edycji wydarzenia będzie doskonale znany miłośnikom piosenki żeglarskiej zespół Mechanicy Shanty. Impreza rozpocznie się już rano zawodami wędkarskimi na Kanale Niegocińskim, przygotowanymi przez członków Wędkarskiej Grupy Wilkasy – stawką będą m.in. puchary za największą rybę. Część rekreacyjno-artystyczna start godz. 13.30: biesiada muzyczna „Zaczarowane Mazury” w wykonaniu teatru Hals z Gdyni, występy zespołu ludowego Jarzębiny oraz grup tanecznych i wokalistów GOKiR Wilkasy, koncert MECHANICY SHANTY, konkurs grillowania ryby, warsztaty z makramy, sianka i gipsu oraz plecenia sieci rybackich, pokazy Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie i ratownictwa OSP Kamionki, animacje dla najmłodszych – malowanie buziek i toreb, dmuchany plac zabaw, megaścianka, park zdalnie sterowanych zabawek, fotobudka. Nagrody dla najaktywniejszych uczestników – rejsy statkiem po jeziorze Niegocin, a dla smakoszy degustacja sushi z mazurskich ryb.

 

4 MAJA SOBOTA

 

 • 4 maja RYDZEWSKA MAJÓWKA Rydzewo gmina Miłki
  Jak co roku podczas pierwszego długiego weekendu majowego Rydzewo zamieni się w folklorystyczne centrum Mazur, a to za sprawą organizowanego przy Gospodzie pod ”Czarnym Łabędziem” Przeglądu Kapel Ludowych, Jarmarku Staroci i Rękodzieła, czyli ”Rydzewskiej Majówki”. Impreza propaguje twórców ludowych i integruje przedstawicieli różnych kultur zamieszkujących szeroko rozumiany region Polski północno-wschodniej, takich jak mniejszości litewskie, ukraińskie, niemieckie, białoruskie, Mazurów, Warmiaków, Kurpi, Podlasian i Suwalczan. W ramach Rydzewskiej Majówki odbędzie się również XIII edycja Mistrzostw. Świata w Rżeniu Mazurskiego Konia.

 

 

Zapraszamy również na WYDARZENIA, które przed nami jeszcze w KWIETNIU:

 

25 kwietnia CZWARTEK

Międzynarodowy Festiwal Zbliżenia Kultur 17.00 Giżyckie Centrum Kultury sala kinowo-widowiskowa. Organizacja Rotary Club Giżycko we współpracy z GCK, wstęp wolny (bezpłatne wejściówki do odbioru w GCK od 22 kwietnia)

 

26-28 kwietnia PIĄTEK-NIEDZIELA

Rajd Rowerowy „Mazurskie Fortyfikacje” LOT Mazury, start Pasaż Portowy w Giżycku (7 km, 16 km – rodziny z dziećmi, 30 km, 60 km). Atrakcje: rejs statkiem, warsztaty mydlarskie, ognisko, zwiedzanie schronów I i II wojny św. Link do wydarzenia na Facebook, opis programu na stronie LOT Mazury

 

26 kwietnia PIĄTEK

Recital „Jedno serce – dwie Ojczyzny”– syberyjski bard Evgen Malinowski

Mono-spektakl autobiograficzny składający się z wybranych przez samego artystę, wyjątkowo subiektywnie do tematu, pieśni i poezji rosyjskich oraz polskich autorów. W recitalu wybrzmią także utwory autorstwa samego artysty. Cały program i płyta o tym samym tytule jest 50-letnim podsumowaniem całego życia artystycznego, rodzinnego i prywatnego Evgena Malinowskiego, na przestrzeni 25 lat od urodzenia w Rosji i 25 lat życia w Polsce odkąd przyjechał. Intencją całości recitalu jest misja zbliżania kultur, jaką artysta obrał sobie na całe swoje życie publiczne. Wszystkie komentarze, recytacje i prowadzenie koncertu odbywają się w języku polskim. Czas trwania ok. 120 min. Dochód z koncertu będzie przeznaczony na wyjazdy dzieci i młodzieży z Giżyckiej Grupy Regatowej.

Bilety w cenie 40 zł do nabycia w Kapitanacie Portu EKOMARINA lub przed koncertem.

Evgen (Eugeniusz Malinowski) – aktor filmowy i teatralny, reżyser, muzyk, charyzmatyczny pieśniarz, twórca Międzynarodowego Festiwalu Pieśni i Poezji Włodzimierza Wysockiego oraz Międzynarodowego Festiwalu Zbliżenia Kultur w Warszawie. Założyciel i wieloletni Prezes Fundacji na rzecz zbliżania kultur OPEN ART.

 

26 kwietnia PIĄTEK

VII Regionalny Konkurs Piosenki Polskiej Kormoran GOKiR Wilkasy

 

29 kwietnia PONIEDZIAŁEK

Spektakl pt. „Upadek” Teatru Formy Tenebris

Premiera odbędzie się w poniedziałek 29 kwietnia o godz. 18.30 w sali widowiskowej GCK. Wstęp za okazaniem bezpłatnych wejściówek, które można odebrać w sekretariacie GCK. Na spektakl zapraszamy w imieniu młodych aktorów i Grażyny Darskiej, sprawującej opiekę artystyczną nad przedsięwzięciem. Z kwietniowego numeru Mojego Giżycka:

“Upadek” na deskach GCK
Złość. Smutek. Frustracja. Ludzie nie rozmawiają o swoich uczuciach. Te negatywne zaczynają nimi rządzić, decydować za nich samych. Jednostki tworzące grupę skupiają się na swojej krzywdzie. Społeczeństwo przestaje funkcjonować. Jak to się stało? Czy liczy się drugi człowiek? Co jest w stanie to naprawić? Niezwykle poważny problem, jakim jest dehumanizacja, w swoim najnowszym spektaklu pod tytułem „Upadek” biorą na tapetę członkowie Teatru Formy „TENEBRIS”, działającego przy Giżyckim Centrum Kultury (…)”

 

Fot. UM Giżycko mojegizycko.pl / Tomasz Karolski

Autor: Małgorzata Kulas-Szyrmer

Zobacz również

BIP

BIP

koronawirus2

koronawirus2

Kalendarz wydarzeń

Sty
1
pt
całodniowy Chata Świętego Mikołaja – warszt...
Chata Świętego Mikołaja – warszt...
Sty 1 – Mar 3 całodniowy
Chata Świętego Mikołaja - warsztaty kreatywne
Chata Św. Mikołaja to miejsce, gdzie w przyjemnej, ciepłej atmosferze, będzie można wziąć udział w kreatywnych warsztatach i poczuć magię...
Sty
31
nie
całodniowy Finał WOŚP w Giżycku
Finał WOŚP w Giżycku
Sty 31 całodniowy
Finał WOŚP w Giżycku
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Niedziela 31 stycznia 2020 29 Finał   Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w tym roku po...
Mar
7
nie
całodniowy Kaziuki Wileńskie
Kaziuki Wileńskie
Mar 7 całodniowy
Kaziuki Wileńskie
Giżyckie Centrum Kultury co roku zaprasza na muzyczno-taneczne widowisko w wileńskim klimacie. W tegorocznej edycji Wileńskich Kaziuków również nie zabraknie...
Mar
8
pon
całodniowy Dzień Kobiet z SMALL BAND
Dzień Kobiet z SMALL BAND
Mar 8 całodniowy
Dzień Kobiet z SMALL BAND
Burmistrz Giżycka zaprasza na Dzień Kobiet 8 marca 2021 | GCK W tym roku w sali widowiskowej Giżyckiego Centrum Kultury ...
Kwi
9
pt
całodniowy XX. Międzynarodowy Konkurs Akord...
XX. Międzynarodowy Konkurs Akord...
Kwi 9 – Kwi 10 całodniowy
XX. Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy Concertina 2021  Drukuj
Kwi
10
sob
całodniowy [ZMIANA TERMINU] CONCERTINA. KON...
[ZMIANA TERMINU] CONCERTINA. KON...
Kwi 10 całodniowy
    [ZMIANA TERMINU] XX Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy Muzyki Popularnej i Rozrywkowej CONCERTINA 2021 9 – 10 kwietnia 2021 r....
Maj
13
czw
całodniowy [ZMIANA TERMINU] Jubileusz Ireny...
[ZMIANA TERMINU] Jubileusz Ireny...
Maj 13 całodniowy
[ZMIANA TERMINU] Jubileusz Ireny Santor | koncert w GCK
      Jubileusz Ireny Santor Koncert odbędzie się 13 maja 2021 w sali widowiskowej GCK (zmiana z 19 września...
Lip
15
czw
całodniowy MAZURY HIP–HOP FESTIWAL 2021
MAZURY HIP–HOP FESTIWAL 2021
Lip 15 – Lip 17 całodniowy
MAZURY HIP–HOP FESTIWAL 2021
      Impreza przeniesiona na  15-17 lipca 2021 XIX edycja MAZURY HIP–HOP FESTIWAL 16-19 lipca 2020 Twierdza Boyen (bilety)...

dog-3071334_1920

Zaadoptuj psa z Bystrego

play-store

play-store

app-store

app-store

windows-store

windows-store

eko miasto

eko miasto

EPUAP

EPUAP

Dziennik ustaw

Dziennik ustaw

Monitor polski

Monitor polski

Newsletter