Giżycko - Oficjalna strona miasta

30/11/2020 , 0°C

Nieprzetarty Rejs – relacja z imprezy

03/10/2017

W dniach 25 – 28 września w Międzynarodowym Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej w Giżycku odbyła się kolejna impreza żeglarska dla osób niepełnosprawnych. W tegorocznym „Nieprzetartym Rejsie” wzięło udział 200 uczestników z 20 opiekunami z całej Polski. Przyjechały ekipy z ,Łukowa, Ryżek, Reszla, Marcinkowa, Kwidzyna, Skórca, Jedwabna, Prejłowa, Białej Podlaskiej, Radomia, Kisielan. Zajęcia na wodzie i na lądzie prowadziły 54 osoby (instruktorzy  i wolontariusze). Głównym organizatorem imprezy było Pomorskie Stowarzyszenie Żeglarzy Niepełnosprawnych we współpracy z Mazurską Szkołą Żeglarstwa i Polskim Związkiem Żeglarzy Niepełnosprawnych.

Dzięki znakomitej pogodzie przeprowadzono wszystkie zaplanowane zajęcia a wśród nich: żeglowanie na dezetach, tangach, sasankach i venusach. Oprócz tego zorganizowano wiele konkursów, dyskotekę, grill i koncert szantowy zespołu „Załoga Dr. Bryga”.

Zwycięzcy regat i konkursów otrzymali puchary i dyplomy. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki i losowali nagrody rzeczowe.

Zadanie zostało zrealizowane przy wsparciu finansowym Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.  Organizatorzy dziękują wolontariuszom, a szczególnie harcerzom z Giżyckiego Hufca ZHP.

 

Wyniki regat:

Klasa DZ

    1. Jacht „Pierwsza Szklanka” –  Marian Zakowicz – sternik, Iwona Grochulska, Beata Rychlik, Jolanta Symkowska, Krystian Symkowski, Irena Kaczmarczyk,Krystyna Kowalczyk, Andrzej Ważyński, Teresa Dawidowicz, Anna Świerczewska, Marek Moltko.
    2. Jacht „Balanga”- Waldemar Woźniak – sternik, Waldemar Butkiewicz, Marcin Franczuk, Dorota Kocemba, Artur Grzegorzewski, Jakub Mikitiuk, Jarosław Lewczuk, Wioleta Socawa, Żaneta Rogala, Renata Kuszneruk, Piotr Chazan.    
    3. Jacht „Hulaj Dusza” – Jerzy Miłosz – sternik, Katarzyna Krawczewska, Robert Łapa, Waldemar Drozdowski, Krzysztof Rosiński, Zbyszko Świderski, Irena Maciaszek, Jadwiga Senderowska,Weronika Deptuła, Beata Wojciechowska.
    4. Jacht „W Rejs” –Leszek Król – sternik, Andrzej Skubniewski, Karol Krawczak, Elwira Kąkol, Hanna Dybowska, Aldona Dąbrowska, Marek Dobrowolski, Renata Dobrowolska, Mariola Leszczuk, Sylwester Kobyliński, Anna Dyrdowska.
    5. Jacht  „Zero Łosia” – Janusz Wilczyński – sternik, Aneta Majak,Rozalia Michałowska, Jan Prusinowski, Robert Rak, Rafał Piegat, Andrzej Rutkowski, Teresa Giedwidz, Danuta Sterynowicz, Janina Lisiecka, Danuta Bieżuńska.
    6. Jacht „Bar Młodzieży” – Feliks Basłyk – sternik, Cezary Piechowicz, Jacek Jakubowski, Wojciech Pogodziński, Jolanta Bojar, Danuta Ławecka, Krzysztof Urbański, Tadeusz Sykuła, Iwona Goławska, Mieczysław Karaban, Marian Zadrożny.
    7. Jacht „W Tango” – Bogdan Jałoszyński – sternik, Grzegorz Suchodolski, Leszek Nurzyński, Barbara Kryczka, Aneta Redzik, Mariusz Luty, Piotr Szumański, Lidia Chojnowska, Izabela Ostrysz, Kinga Kintop, Łukasz Miechowiecki.
    8. Jacht „Czwarta Szklanka” – Andrzej Dziekoński –sternik, Natalia Konieczna, Eliza Sobota, Piotr Wróbel, Wioleta Jezierska, Krzysztof Karpiński, Damian Pioterczak, Zbigniew Tomasik, Ilona Przeździak, Marcin Buraczyński, Marek Kowalski.

 

Klasa „Sasanka”

  1. Andrzej Bury – sternik – Paweł Majewski, Cezary Majewski, Damian Labuszewski, Mateusz Jagielski
  2. Leszek Szeląg – sternik – Ewa Marchlewicz, Miochał Pryjomski, Damian Konnert, Agnieszka Sitnicka
  3. Michał Rutkowski – sternik – Daniel Ozimek, Marian Kasjaniuk, Witold Stępień, Jacek Popławski, Katarzyna Kulig
  4. Grzegorz Włochowicz – sternik – Roman Tetmer, Damian Strzelczyk, Stanisław Jaśkiewicz, Ewa Turan
  5. Elrzbieta Stolarska – sternik – Marek Cieślik, Agnieszka Pypeć, Adam Jakubczyk, Małgorzata Pietralska
  6. Marzena Kundera – sternik – Ludmiła Elert, Paweł Kosowski, Mariusz Kiljan, Zbigniew Rola
  7. Marek Nawrocki – sternik – Edyta Rawa, Monika Parapura, Alina Stępień Paweł Maciak
  8. Mirosław Piotrowski – sternik – Daniel Mińczuk, Jadwiga Hoffmann, Mariola Korwin, Zofia Zielazowska

Foto: archiwum organizatora

 

 


 

 

Autor: Justyna Maciejewska-Kucfir

Zobacz również

BIP

BIP

koronawirus2

koronawirus2

Kalendarz wydarzeń

Lis
11
śr
całodniowy Cyklu turniejów Mazuria Cup 2020
Cyklu turniejów Mazuria Cup 2020
Lis 11 2020 – Sty 11 2021 całodniowy
Organizator: Mazuria GiżyckoDrukuj
Gru
1
wt
całodniowy Chata Świętego Mikołaja – warszt...
Chata Świętego Mikołaja – warszt...
Gru 1 2020 – Sty 31 2021 całodniowy
Chata Świętego Mikołaja - warsztaty kreatywne
Chata Św. Mikołaja to miejsce, gdzie w przyjemnej, ciepłej atmosferze, będzie można wziąć udział w kreatywnych warsztatach i poczuć magię...
Gru
5
sob
11:00 III Mazurski Kiermasz lokalnie p...
III Mazurski Kiermasz lokalnie p...
Gru 5@11:00 – 15:00
III Mazurski Kiermasz lokalnie poukładanych smaków i rozmaitości
    III MAZURSKI KIERMASZ lokalnie poukładanych smaków i rozmaitości w Hotelu St. Bruno 5 grudnia (sobota) 2020 godz. 11.00 –...
Gru
6
nie
17:00 KONCERT MIKOŁAJKOWY SMALL BAND
KONCERT MIKOŁAJKOWY SMALL BAND
Gru 6@17:00 – 18:30
KONCERT MIKOŁAJKOWY SMALL BAND
„Na jazzową nutę” KONCERT ZESPOŁU SMALL BAND Niedziela, 6 grudnia o godz. 17.00     Zapraszamy na wyjątkowy koncert mikołajkowy...
Gru
7
pon
całodniowy Mundial Mazuria Giżycko
Mundial Mazuria Giżycko
Gru 7 całodniowy
Organizator: Mazuria GiżyckoDrukuj
Gru
11
pt
całodniowy Świąteczno-Mikołajkowa Gala Tane...
Świąteczno-Mikołajkowa Gala Tane...
Gru 11 całodniowy
Świąteczno-Mikołajkowa Gala Taneczna 11 grudnia 2020 (piątek) Szkoła Podstawowa nr 7 w Giżycku   organizator: Stowarzyszenie Promocji Tańca „Lecdance” wraz...
Gru
13
nie
całodniowy [ODWOŁANE COVID-19] JARMARK BOŻ...
[ODWOŁANE COVID-19] JARMARK BOŻ...
Gru 13 całodniowy
JARMARK BOŻONARODZENIOWY i Wigilia na Pasażu 13 grudnia (niedziela) 2020 Pasaż Portowy zgłoszenia wystawców – GCKDrukuj
Gru
19
sob
12:00 CHOINKA ROTARIAŃSKA 2020 ONLINE
CHOINKA ROTARIAŃSKA 2020 ONLINE
Gru 19@12:00 – 14:00
CHOINKA ROTARIAŃSKA 2020 ONLINE
CHOINKA ROTARIAŃSKA 2020 Sobota, 19 grudnia w godz. 12.00 – 14.00 SPOTKANIE ONLINE (połączenie przez ZOOM, relacja na żywo na...
Gru
31
czw
23:30 [ODWOŁANE COVID-19] SYLWESTER na...
[ODWOŁANE COVID-19] SYLWESTER na...
Gru 31 2020@23:30 – Sty 1 2021@00:30
[ODWOŁANE COVID-19] SYLWESTER na Pasażu Portowym
SYLWESTER na Pasażu Portowym 31 grudnia 2020 (czwartek) godz. 23.30-00.30 WSTĘP WOLNYDrukuj
Kwi
10
sob
całodniowy [ZMIANA TERMINU] CONCERTINA. KON...
[ZMIANA TERMINU] CONCERTINA. KON...
Kwi 10 całodniowy
    [ZMIANA TERMINU] XX Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy Muzyki Popularnej i Rozrywkowej CONCERTINA 2021 9 – 10 kwietnia 2021 r....

dog-3071334_1920

Zaadoptuj psa z Bystrego

play-store

play-store

app-store

app-store

windows-store

windows-store

eko miasto

eko miasto

EPUAP

EPUAP

Dziennik ustaw

Dziennik ustaw

Monitor polski

Monitor polski

Newsletter