Giżycko - Oficjalna strona miasta

23/06/2021

Dudek, Radecka, Siódmiak, Urbaś i Jankowski – trening gwiazd sportu z młodymi zawodnikami z Giżycka

16/11/2016

Doświadczenie vs. entuzjazm

 Młodzi zawodnicy z Giżycka trenować będą
z gwiazdami sportu

 

Dudek, Radecka, Siódmiak, Urbaś i Jankowski to nazwiska sportowców, którzy dzięki swoim osiągnięciom zapisali się na kartach historii polskiego sportu. Swoje doświadczenie przekażą ponad 160 młodym sportowcom podczas 8. Regionalnych Rozgrywek Klubów Sportowych Orange. Wśród nich pojawią się reprezentanci powiatu giżyckiego. Wspólny trening odbędzie się w czwartek 17 listopada w hali OSiR Włochy w Warszawie.

 

W gronie 12 klubów, które zmierzą się w walce o zwycięstwo podczas ostatnich w tym roku Regionalnych Rozgrywek Klubów Sportowych Orange znalazł się UKS przy Gimnazjum w Giżycku. Klub aktywnie uczestniczy w imprezach sportowych, zajmując czołowe miejsca w rozgrywkach wojewódzkich. Jako szkoła zostali sklasyfikowani na 3 miejscu we współzawodnictwie sportowym szkół gimnazjalnych województwa warmińsko-mazurskiego SZS. Drużyna zdobyła I miejsce w Turnieju o Puchar Orange oraz Puchar Fairplay.

 

Wyniki badań wskazują, że dzieci regularnie uprawiające sport są zdrowsze i lepiej radzą sobie ze stresem. Znacznie szybciej nawiązują relacje z rówieśnikami oraz osiągają lepsze wyniki w nauce[1]. Regularna aktywność fizyczna uczy je dyscypliny i odwagi, a także motywuje do mierzenia się z różnymi wyzwaniami. Mimo to sprawność fizyczna młodych ludzi w Polsce z roku na rok się pogarsza[2]. Dlatego Orange Polska od 2014 roku prowadzi program Kluby Sportowe Orange, który promuje aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia wśród lokalnych społeczności.

 

– Jestem w programie od samego początku i widzę jak ogromny postęp udało się osiągnąć każdemu z klubów. Zawodnicy garną się do sportu i zachęcają do tego samego zarówno swoich rówieśników jak i starszych: rodziców, a nawet dziadków. My chcemy podtrzymać tę motywację i stworzyć warunki do dalszego rozwoju. Dlatego już niedługo spotkamy się z zawodnikami z kolejnych dwunastu klubów, podczas ostatnich w tym roku, ósmych Regionalnych Rozgrywek Klubów Sportowych Orange – mówi Jerzy Dudek, ekspert merytoryczny programu.

 

Obecnie 100 klubów objętych programem bierze udział w regionalnych rozgrywkach. To kolejna (po „Pucharze Orange”) możliwość dla młodych sportowców do poznania zawodników z pozostałych klubów oraz bezpośredniej rywalizacji. Spotkanie w Warszawie to wyjątkowa okazja dla podopiecznych programu do wspólnego treningu z Jerzym Dudkiem, Mileną Radecką, Arturem Siódmiakiem (mężem znanej reprezentantki Polski w piłce ręcznej – Karoliny Siódmiak, pochodzącej z Giżycka!), Marcinem Urbasiem i Tomaszem Jankowskim.

 

Na potrzeby Regionalnych Rozgrywek Klubów Sportowych Orange, eksperci opracowali specjalne konkurencje. Niwelują one różnice wiekowe pomiędzy dziećmi i dodatkowo rozwijają je poza dyscypliną, którą na co dzień trenują. Każde sportowe wyzwanie, z którym mierzyć się będą młodzi zawodnicy łączy w sobie elementy piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej i lekkoatletyki.

 

– Realizujemy rozgrywki w taki sposób, aby wszyscy zawodnicy czuli się docenieni. Każdy otrzyma pamiątkowy medal, z każdym w trakcie spotkania wymieniamy podania, przybijamy piątki i robimy zdjęcia. Chcemy, żeby rozgrywki były dla nich fajną przygodą i dobrą zabawą. Doskonale pamiętam jak wyjątkowe było dla mnie moje pierwsze spotkanie z profesjonalnym sportowcem oraz możliwość wysłuchania jego rad. Chcę sprawić, aby każdy z zawodników mógł poczuć się równie wyjątkowo – mówi Milena Radecka, ambasadorka programu Kluby Sportowe Orange.

 

Warszawa będzie ósmym miastem, które w tym roku odwiedzą trenerzy, eksperci i ambasadorzy programu, aby przeprowadzić rozgrywki dla klubów.

 

Uczestnicy Regionalnych Rozgrywek Klubów Sportowych Orange w Warszawie:

UKS Jagiellończyk – Jedlnia, woj. mazowieckie

SKS Janowe Biedronki – Gzowo, woj. mazowieckie

KSO Orzełek – Parysów, woj. mazowieckie

UKS Jedlanka – Jedlińsk, woj. mazowieckie

GKS Góra – Nowa Góra, woj. mazowieckie

UKS CINIS-TAK – Łazy, woj. mazowieckie

UKS Olimpijczyk Białowieża – Białowieża, woj. podlaskie

KSO Sokół – Łączna, woj. świętokrzyskie

KS ORIONE – Ostojów, woj. świętokrzyskie

UKS Rozogi – Rozogi, woj. warmińsko-mazurskie

UKS przy Gimnazjum w Giżycku – Giżycko, woj. warmińsko-mazurskie

UKS Dziewiątka – Puławy, woj. lubelskie

 

Harmonogram Regionalnych Rozgrywek Klubów Sportowych Orange w Warszawie (17.11.2016):

Ośrodek Sportu i Rekreacji Włochy, ul. Gładka 18, 02-172 Warszawa

10.00 – 10.30 – przyjazd drużyn, powitanie, losowanie grup

10.30 – 12.30 – I faza rozgrywek

12.30 – 13.30 – przerwa w rywalizacji (uczestnicy idą na lunch, w tym samym czasie odbywają się warsztaty trickboardowe)

13.30 – 14.00 – aktywności sportowe z udziałem Ambasadorów KSO

14.00 – 15.40 – II faza rozgrywek, na zakończenie mecz Ambasadorzy i trenerzy Orange kontra zawodnicy

15.40 – 15.50 – ceremonia wręczenia pucharów, medali pamiątkowych i zakończenie turnieju

15.50 – 16.00 – zakończenie Regionalnych rozgrywek KSO (autografy i wspólne zdjęcia z Jerzym Dudkiem, Mileną Radecką, Arturem Siódmiakiem, Tomaszem Jankowskim i Marcinem Urbasiem)

 

Patronat honorowy nad programem objęli Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Sportu i Turystyki. Partnerem programu została firma New Balance.

 

Informacje na temat programu można znaleźć na www.klubysportoweorange.pl oraz pod numerem telefonu +48 510 555 666, dostępnym w dni robocze w godz. od 9.00 do 17.00. Można również napisać maila na adres info@klubysportoweorange.pl

[1] Designed to Move. A Physical Activity Action Agenda, American College of Sports Medicine, Access to Sport Nike International for Sport Science and Physical Education, designedtomove.org

[2] Władysław Pańczyk (2012), Aktywność rekreacyjno-turystyczna w świetle ponowoczesnych, zdrowotnych potrzeb społecznych, w: Kultura fizyczna i sport w zwierciadle nauk społecznych (red.) W. J. Cynarski, J. Kosiewicz, K. Obodyński

 

fot. Maciej Nowaczyk

Autor: Dawid Klukiewicz

logo-NSP-1

logo-NSP-1

BIP

BIP

koronawirus2

koronawirus2

Kalendarz wydarzeń

Cze
21
pon
całodniowy XXVII Mistrzostwa Polski Żeglarz...
XXVII Mistrzostwa Polski Żeglarz...
Cze 21 – Cze 24 całodniowy
XXVII Mistrzostwa Polski Żeglarzy z Niepełnosprawnością
 XXVII Mistrzostwa Polski Żeglarzy z Niepełnosprawnością 21 – 24 czerwca jez. Kisajno „Oczy Mazur” MCŻiTW (MSŻ)Drukuj
Cze
25
pt
całodniowy XVII Festiwal Sportów Wodnych Os...
XVII Festiwal Sportów Wodnych Os...
Cze 25 – Cze 27 całodniowy
XVII Festiwal Sportów Wodnych Osób Niepełnosprawnych I edycja
XVII Festiwal Sportów Wodnych Osób Niepełnosprawnych I edycja 25 – 27 czerwca  jez. Kisajno „Oczy Mazur” MCŻiTW | MSŻ (II edycja 31.08-2.09)Drukuj
19:00 Rozpoczęcie lata 2021 – GIŻYCKO ...
Rozpoczęcie lata 2021 – GIŻYCKO ...
Cze 25@19:00 – 22:00
Rozpoczęcie lata 2021 - GIŻYCKO - letnią stolicą Mazur
    Rozpoczęcie lata 2021 – GIŻYCKO – letnią stolicą Mazur Piątek 25.06. godz.19:00 Plaża Miejska w Giżycku – WSTĘP BEZPŁATNY   Muzyczne wspomnienia Przeboje Anny Jantar i Krzysztofa Krawczyka Dagmara Kajdel Adam Chrola Kabaret...
Cze
26
sob
całodniowy I Warsztaty Żeglarskie i Motorow...
I Warsztaty Żeglarskie i Motorow...
Cze 26 – Lip 12 całodniowy
I Warsztaty Żeglarskie i Motorowodne dla Osób Niepełnosprawnych jez. Kisajno „Oczy Mazur” MCŻiTW | PSŻN Pomorskie Stowarzyszenie Żeglarzy Niepełnosprawnych (wszystkie terminy: I 29.06-12.07, II 14-27.07, III 29.07-11.08, IV 13-26.08, V 21.09-4.10, VI 6-19.10)Drukuj
całodniowy Międzysołecka Liga Piłki Nożnej ...
Międzysołecka Liga Piłki Nożnej ...
Cze 26 całodniowy
Międzysołecka Liga Piłki Nożnej | Półfinał 26.06.2021 Bystry (GOKiR Wilkasy)Drukuj
całodniowy Seniorada Klubu Seniora Wilkasy
Seniorada Klubu Seniora Wilkasy
Cze 26 całodniowy
Seniorada Klubu Seniora Wilkasy 26 czerwca Wilkasy (GOKiR Wilkasy)Drukuj
całodniowy Sobótka – obchody Nocy Świętojań...
Sobótka – obchody Nocy Świętojań...
Cze 26 całodniowy
Sobótka – obchody Nocy Świętojańskiej Sobota 26 czerwca Bystry  Drukuj
09:00 Giżycka Konferencja Ornitologiczna
Giżycka Konferencja Ornitologiczna
Cze 26@09:00 – 13:00
Giżycka Konferencja Ornitologiczna
Giżycka Konferencja Ornitologiczna 26 czerwca 2021 r. o godz. 9.00 Sala konferencyjna w Porcie Ekomarina, ul. Dąbrowskiego 14 Giżycka Konferencja Ornitologiczna to kontynuacja edukacyjnego przedsięwzięcia poprzednich IV edycji Mazurskich Konferencji Ornitologicznych organizowanych we współpracy z...
18:00 KONCERT zespołu Cellofuny
KONCERT zespołu Cellofuny
Cze 26@18:00 – 19:30
KONCERT zespołu Cellofuny
Koncert wiolonczelowy ZESPOŁU CELLOFUNY 26 czerwca o godz.18.00 Hotel Mazury  Drukuj
Cze
27
nie
całodniowy Aktywne Lato z Radiem ZET Port E...
Aktywne Lato z Radiem ZET Port E...
Cze 27 całodniowy
Aktywne Lato z Radiem ZET Port Ekomarina GiżyckoDrukuj

dog-3071334_1920

Zaadoptuj psa z Bystrego

play-store

play-store

app-store

app-store

windows-store

windows-store

eko miasto

eko miasto

EPUAP

EPUAP

Dziennik ustaw

Dziennik ustaw

Monitor polski

Monitor polski

Newsletter