Giżycko - Oficjalna strona miasta

25/11/2020 , 0°C

Dudek, Radecka, Siódmiak, Urbaś i Jankowski – trening gwiazd sportu z młodymi zawodnikami z Giżycka

16/11/2016

Doświadczenie vs. entuzjazm

 Młodzi zawodnicy z Giżycka trenować będą
z gwiazdami sportu

 

Dudek, Radecka, Siódmiak, Urbaś i Jankowski to nazwiska sportowców, którzy dzięki swoim osiągnięciom zapisali się na kartach historii polskiego sportu. Swoje doświadczenie przekażą ponad 160 młodym sportowcom podczas 8. Regionalnych Rozgrywek Klubów Sportowych Orange. Wśród nich pojawią się reprezentanci powiatu giżyckiego. Wspólny trening odbędzie się w czwartek 17 listopada w hali OSiR Włochy w Warszawie.

 

W gronie 12 klubów, które zmierzą się w walce o zwycięstwo podczas ostatnich w tym roku Regionalnych Rozgrywek Klubów Sportowych Orange znalazł się UKS przy Gimnazjum w Giżycku. Klub aktywnie uczestniczy w imprezach sportowych, zajmując czołowe miejsca w rozgrywkach wojewódzkich. Jako szkoła zostali sklasyfikowani na 3 miejscu we współzawodnictwie sportowym szkół gimnazjalnych województwa warmińsko-mazurskiego SZS. Drużyna zdobyła I miejsce w Turnieju o Puchar Orange oraz Puchar Fairplay.

 

Wyniki badań wskazują, że dzieci regularnie uprawiające sport są zdrowsze i lepiej radzą sobie ze stresem. Znacznie szybciej nawiązują relacje z rówieśnikami oraz osiągają lepsze wyniki w nauce[1]. Regularna aktywność fizyczna uczy je dyscypliny i odwagi, a także motywuje do mierzenia się z różnymi wyzwaniami. Mimo to sprawność fizyczna młodych ludzi w Polsce z roku na rok się pogarsza[2]. Dlatego Orange Polska od 2014 roku prowadzi program Kluby Sportowe Orange, który promuje aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia wśród lokalnych społeczności.

 

– Jestem w programie od samego początku i widzę jak ogromny postęp udało się osiągnąć każdemu z klubów. Zawodnicy garną się do sportu i zachęcają do tego samego zarówno swoich rówieśników jak i starszych: rodziców, a nawet dziadków. My chcemy podtrzymać tę motywację i stworzyć warunki do dalszego rozwoju. Dlatego już niedługo spotkamy się z zawodnikami z kolejnych dwunastu klubów, podczas ostatnich w tym roku, ósmych Regionalnych Rozgrywek Klubów Sportowych Orange – mówi Jerzy Dudek, ekspert merytoryczny programu.

 

Obecnie 100 klubów objętych programem bierze udział w regionalnych rozgrywkach. To kolejna (po „Pucharze Orange”) możliwość dla młodych sportowców do poznania zawodników z pozostałych klubów oraz bezpośredniej rywalizacji. Spotkanie w Warszawie to wyjątkowa okazja dla podopiecznych programu do wspólnego treningu z Jerzym Dudkiem, Mileną Radecką, Arturem Siódmiakiem (mężem znanej reprezentantki Polski w piłce ręcznej – Karoliny Siódmiak, pochodzącej z Giżycka!), Marcinem Urbasiem i Tomaszem Jankowskim.

 

Na potrzeby Regionalnych Rozgrywek Klubów Sportowych Orange, eksperci opracowali specjalne konkurencje. Niwelują one różnice wiekowe pomiędzy dziećmi i dodatkowo rozwijają je poza dyscypliną, którą na co dzień trenują. Każde sportowe wyzwanie, z którym mierzyć się będą młodzi zawodnicy łączy w sobie elementy piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej i lekkoatletyki.

 

– Realizujemy rozgrywki w taki sposób, aby wszyscy zawodnicy czuli się docenieni. Każdy otrzyma pamiątkowy medal, z każdym w trakcie spotkania wymieniamy podania, przybijamy piątki i robimy zdjęcia. Chcemy, żeby rozgrywki były dla nich fajną przygodą i dobrą zabawą. Doskonale pamiętam jak wyjątkowe było dla mnie moje pierwsze spotkanie z profesjonalnym sportowcem oraz możliwość wysłuchania jego rad. Chcę sprawić, aby każdy z zawodników mógł poczuć się równie wyjątkowo – mówi Milena Radecka, ambasadorka programu Kluby Sportowe Orange.

 

Warszawa będzie ósmym miastem, które w tym roku odwiedzą trenerzy, eksperci i ambasadorzy programu, aby przeprowadzić rozgrywki dla klubów.

 

Uczestnicy Regionalnych Rozgrywek Klubów Sportowych Orange w Warszawie:

UKS Jagiellończyk – Jedlnia, woj. mazowieckie

SKS Janowe Biedronki – Gzowo, woj. mazowieckie

KSO Orzełek – Parysów, woj. mazowieckie

UKS Jedlanka – Jedlińsk, woj. mazowieckie

GKS Góra – Nowa Góra, woj. mazowieckie

UKS CINIS-TAK – Łazy, woj. mazowieckie

UKS Olimpijczyk Białowieża – Białowieża, woj. podlaskie

KSO Sokół – Łączna, woj. świętokrzyskie

KS ORIONE – Ostojów, woj. świętokrzyskie

UKS Rozogi – Rozogi, woj. warmińsko-mazurskie

UKS przy Gimnazjum w Giżycku – Giżycko, woj. warmińsko-mazurskie

UKS Dziewiątka – Puławy, woj. lubelskie

 

Harmonogram Regionalnych Rozgrywek Klubów Sportowych Orange w Warszawie (17.11.2016):

Ośrodek Sportu i Rekreacji Włochy, ul. Gładka 18, 02-172 Warszawa

10.00 – 10.30 – przyjazd drużyn, powitanie, losowanie grup

10.30 – 12.30 – I faza rozgrywek

12.30 – 13.30 – przerwa w rywalizacji (uczestnicy idą na lunch, w tym samym czasie odbywają się warsztaty trickboardowe)

13.30 – 14.00 – aktywności sportowe z udziałem Ambasadorów KSO

14.00 – 15.40 – II faza rozgrywek, na zakończenie mecz Ambasadorzy i trenerzy Orange kontra zawodnicy

15.40 – 15.50 – ceremonia wręczenia pucharów, medali pamiątkowych i zakończenie turnieju

15.50 – 16.00 – zakończenie Regionalnych rozgrywek KSO (autografy i wspólne zdjęcia z Jerzym Dudkiem, Mileną Radecką, Arturem Siódmiakiem, Tomaszem Jankowskim i Marcinem Urbasiem)

 

Patronat honorowy nad programem objęli Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Sportu i Turystyki. Partnerem programu została firma New Balance.

 

Informacje na temat programu można znaleźć na www.klubysportoweorange.pl oraz pod numerem telefonu +48 510 555 666, dostępnym w dni robocze w godz. od 9.00 do 17.00. Można również napisać maila na adres info@klubysportoweorange.pl

[1] Designed to Move. A Physical Activity Action Agenda, American College of Sports Medicine, Access to Sport Nike International for Sport Science and Physical Education, designedtomove.org

[2] Władysław Pańczyk (2012), Aktywność rekreacyjno-turystyczna w świetle ponowoczesnych, zdrowotnych potrzeb społecznych, w: Kultura fizyczna i sport w zwierciadle nauk społecznych (red.) W. J. Cynarski, J. Kosiewicz, K. Obodyński

 

fot. Maciej Nowaczyk

Autor: Dawid Klukiewicz

BIP

BIP

koronawirus2

koronawirus2

Kalendarz wydarzeń

Lis
11
śr
całodniowy Cyklu turniejów Mazuria Cup 2020
Cyklu turniejów Mazuria Cup 2020
Lis 11 2020 – Sty 11 2021 całodniowy
Organizator: Mazuria GiżyckoDrukuj
Lis
25
śr
całodniowy Dzień Pluszowego Misia
Dzień Pluszowego Misia
Lis 25 całodniowy
Dzień Pluszowego Misia  25 listopada 2020 (środa) organizacja: MBPDrukuj
Gru
1
wt
całodniowy Chata Świętego Mikołaja – warszt...
Chata Świętego Mikołaja – warszt...
Gru 1 2020 – Sty 31 2021 całodniowy
Chata Świętego Mikołaja - warsztaty kreatywne
Chata Św. Mikołaja to miejsce, gdzie w przyjemnej, ciepłej atmosferze, będzie można wziąć udział w kreatywnych warsztatach i poczuć magię Świąt. W specjalnie zaaranżowanej świątecznej scenerii spotkać będzie można Św. Mikołaja, który z pewnością nie...
Gru
5
sob
11:00 III Mazurski Kiermasz lokalnie p...
III Mazurski Kiermasz lokalnie p...
Gru 5@11:00 – 15:00
III Mazurski Kiermasz lokalnie poukładanych smaków i rozmaitości
    III MAZURSKI KIERMASZ lokalnie poukładanych smaków i rozmaitości w Hotelu St. Bruno 5 grudnia (sobota) 2020 godz. 11.00 – 15.00 Zapraszamy na III Mazurski Kiermasz lokalnie poukładanych smaków i rozmaitości. Na stoiskach będzie można...
Gru
7
pon
całodniowy Mundial Mazuria Giżycko
Mundial Mazuria Giżycko
Gru 7 całodniowy
Organizator: Mazuria GiżyckoDrukuj
Gru
11
pt
całodniowy Świąteczno-Mikołajkowa Gala Tane...
Świąteczno-Mikołajkowa Gala Tane...
Gru 11 całodniowy
Świąteczno-Mikołajkowa Gala Taneczna 11 grudnia 2020 (piątek) Szkoła Podstawowa nr 7 w Giżycku   organizator: Stowarzyszenie Promocji Tańca „Lecdance” wraz z Klubem Tańca Towarzyskiego „Czar Par”Drukuj
Gru
12
sob
całodniowy V Rotariańska Choinka
V Rotariańska Choinka
Gru 12 całodniowy
V Rotariańska Choinka 12 grudnia (sobota) 2020 Pasaż PortowyDrukuj
Gru
13
nie
całodniowy [ODWOŁANE COVID-19] JARMARK BOŻ...
[ODWOŁANE COVID-19] JARMARK BOŻ...
Gru 13 całodniowy
JARMARK BOŻONARODZENIOWY i Wigilia na Pasażu 13 grudnia (niedziela) 2020 Pasaż Portowy zgłoszenia wystawców – GCKDrukuj
Gru
31
czw
23:30 [ODWOŁANE COVID-19] SYLWESTER na...
[ODWOŁANE COVID-19] SYLWESTER na...
Gru 31 2020@23:30 – Sty 1 2021@00:30
[ODWOŁANE COVID-19] SYLWESTER na Pasażu Portowym
SYLWESTER na Pasażu Portowym 31 grudnia 2020 (czwartek) godz. 23.30-00.30 WSTĘP WOLNYDrukuj
Kwi
10
sob
całodniowy [ZMIANA TERMINU] CONCERTINA. KON...
[ZMIANA TERMINU] CONCERTINA. KON...
Kwi 10 całodniowy
    [ZMIANA TERMINU] XX Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy Muzyki Popularnej i Rozrywkowej CONCERTINA 2021 9 – 10 kwietnia 2021 r. Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Giżycku   CZESŁAW MOZIL “Muzyczny Stand-Up” 10 kwietnia 2021...

dog-3071334_1920

Zaadoptuj psa z Bystrego

play-store

play-store

app-store

app-store

windows-store

windows-store

eko miasto

eko miasto

EPUAP

EPUAP

Dziennik ustaw

Dziennik ustaw

Monitor polski

Monitor polski

Newsletter