Giżycko - Oficjalna strona miasta

26/11/2020 , 0°C

Twierdza Boyen areną kolejnej edycji Runmageddonu – już w sobotę!

20/09/2016

Już w najbliższą sobotę na terenach Twierdzy Boyen w Giżycku odbędą się zawody w ramach największego w Polsce cyklu biegów przeszkodowych Runmageddon. Forteca gościć będzie fanów ekstremalnego biegania, którzy będą zmagać się z 6 kilometrową trasą formuły Rekrut. Jak przystało na obiekt z militarnym przeznaczeniem, uczestnicy pokonywać będą m.in. wozy bojowe ustawione przez 15. Giżycką Brygadę Zmechanizowaną im. Zawiszy Czarnego oraz zasieki pod ostrzałem historycznej grupy rekonstrukcyjnej. Zawody w Giżycku będą jednym z ostatnich etapów przygotowań uczestników, przed czekającymi ich na początku listopada I Mistrzostwami Polski Biegów Przeszkodowych, które odbędą się w Poznaniu.

START RUNMAGEDDONU – GODZINA 7.00

ZAKOŃCZENIE RUNMAGEDDONU – GODZINA 13.00

plakat runmageddon

UWAGA!
24.09.2016 r. w czasie trwania RUNMAGEDDON do godz. 13.00 wstęp na Twierdzę Boyen bezpłatny.
Od godz. 13.00 zostanie wznowiony odpłatny ruch turystyczny.

 

Pakiet informacji na Runmageddon w Twierdzy Boyen
(mapa, parking, strefa KIDS, pakiet startowy)

 

Zawodnicy biorący udział w Runmageddonie zdobywali już w tym roku podwarszawską Twierdzę Modlin. Tym razem w najbliższą sobotę na ich drodze stanie zlokalizowana w Giżycku, wzniesiona z rozkazu Fryderyka Wilhelma IV, króla Prus  – Twierdza Boyen. Tereny warowni oraz okolicznego jeziora Popówka z dużą ilością bagien i gęstych zarośli będą areną rywalizacji w formule Runmageddon Rekrut. Zadaniem uczestników będzie pokonanie 6 kilometrowej trasy biegu, na której znajdzie się ponad 30 przeszkód. Bieg prowadzić będzie wałami obronnymi i murami, a także przez wiele historycznych budynków znajdujących się w Twierdzy Boyen.

fot. BikeLife

Fot. BikeLife (6)

 

Sporym wyzwaniem ale i niewątpliwie dużą atrakcją, będzie konieczność dotarcia na drugi brzeg jeziora za pomocą rozwieszonej Tyrolki. Taka przeszkoda pojawi się na biegach Runmageddonu dopiero po raz drugi w historii. Nad bezpieczeństwem uczestników będą czuwać ratownicy z WOPR-u, organizatorzy nie przewidzieli bowiem opcji dotarcia na drugi brzeg w suchym ubraniu i „strefa zrzutu” znajdować się będzie jeszcze nad wodą. Na trasie biegu znajdą się m.in. wozy bojowe 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej oraz zasieki, które będą pod ostrzałem członków historycznej grupy rekonstrukcyjnej, więc nie tylko drut kolczasty będzie dbał o to, by zawodnicy czołgali się przy samej ziemi. Tuż przed metą, uczestników biegu obijać będzie drużyna futbolu amerykańskiego – Olsztyn Lakers.

 

„W najbliższą sobotę w Giżycku na trasie Runmageddonu Rekrut znów bawić się będą tłumy zawodników. Szczególnie cieszymy się z tego, że na listach startowych znajduje się wielu debiutantów, którzy chcą zmierzyć się ze sobą i dołączyć do grona tych, dla których bieganie przez przeszkody stało się wielką pasją. Twierdza Boyen i jej okoliczne tereny są wprost wymarzone do organizacji takiego biegu jak Runmageddon i jestem pewna, że na uczestników czekają niezapomniane przeżycia oraz solidna dawka adrenaliny. Do wzięcia udziału w Runmageddonie zapraszam nie tylko startujących zawodników, ale także ich przyjaciół i kibiców oraz mieszkańców Giżycka, dla których przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji.” – powiedziała Karolina Wojtanowska, dyrektor Runmageddonu Mazury.

 

Runmageddon Rekrut w Giżycku będzie jedną z ostatnich okazji do sprawdzenia swojej formy przed zbliżającymi się I Mistrzostwami Polski Biegów Przeszkodowych, które zostaną rozegrane już 6 listopada, podczas Finału Ligi Runmageddonu w Poznaniu.

fot. BikeLife

Fot. BikeLife (7)

 

W Giżycku szansę przetestowania własnej wytrzymałości i sprawności otrzymają nie tylko zawodnicy. Wszyscy chętni mogą podjąć wyzwanie w strefie Runmageddon Challenge czekają na nich m.in. wyjątkowe treningi WOD (Workout of The Day) z wykorzystaniem Riga, czyli  – systemu drążków i słupów, na których będzie należało wykonać odpowiednie ćwiczenia. Na najlepszych czekają gadżety Runmageddonu oraz wejściówki na zawody Runmageddon Games.

fot. BikeLife

Fot. BikeLife (8)

 

Podczas Runmageddonu w Twierdzy Boyen, swoją strefę będą mieli również najmłodsi fani ekstremalnych biegów przeszkodowych. Specjalnie dla nich, organizatorzy przygotowali trasę Runmageddonu KIDS, na której znajdzie się wiele nie mniej wymagających przeszkód niż w przypadku „dorosłego” biegu. Na dzieci w wieku od 4 do 11 lat czeka trasa o długości około 1 km, a na niej 10 przeszkód. Rywalizacja najmłodszych toczyć się będzie w godzinach od 10:15 do 11:45. Wszyscy chętni mogą zgłosić swoją pociechę do biegu za pomocą strony www.runmageddon.pl lub bezpośrednio na miejscu  w strefie KIDS znajdującej się obok Biura Zawodów.

 

Partnerem sobotniej imprezy są Miasto Giżycko, Giżyckie Centrum Kultury,
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Giżycku
oraz 15. Giżycka Brygada Zmechanizowana im. Zawiszy Czarnego.

 

***************************************************************************************************************************************************

O biegu Runmageddon (www.runmageddon.pl)

Runmageddon to największy cykl ekstremalnych biegów przez przeszkody w Polsce. Organizatorami imprezy są Fundacja Runmageddon oraz firma Extreme Events.

Runmageddon zwiastuje koniec ery nudnych biegów ulicznych oferując jego uczestnikom ekstremalne wrażenia. To wydarzenie nastawione na dobrą zabawę, do której pretekstem jest wysiłek fizyczny i rywalizacja o miano najtwardszego zawodnika. Uczestnik prąc naprzód wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą się z wodą oraz ogniem.  Imprezy pod szyldem Runmageddonu odbywają się w formułach Intro (3 km i +15 przeszkód), Rekrut (6km i +30 przeszkód), Classic (12km i + 50 przeszkód) oraz Hardcore (21km i +70 przeszkód).

Cechą, która wyróżnia Runnmageddon wśród innych biegów przeszkodowych jest gęstość rozmieszczenia przeszkód na trasie oraz pomysłowość w ich budowaniu. Runmageddon jako pierwszy w Europie zorganizował we wrześniu 2015 nocny bieg przeszkodowy  W maju 2016 zorganizował Górski Festiwal Runmageddonu, podczas którego w 3 dni odbyły się 4 ekstremalne biegi, łącznie z rozegranym po raz pierwszy na świecie biegiem w formule ULTRA na dystansie ponad 44km z ponad 140 przeszkodami.

 

To jak, nie możesz się doczekać!?

KLIKNIJ TUTAJ I SIĘ ZAPISZ!

 

 

Autor: Dawid Klukiewicz

BIP

BIP

koronawirus2

koronawirus2

Kalendarz wydarzeń

Lis
11
śr
całodniowy Cyklu turniejów Mazuria Cup 2020
Cyklu turniejów Mazuria Cup 2020
Lis 11 2020 – Sty 11 2021 całodniowy
Organizator: Mazuria GiżyckoDrukuj
Gru
1
wt
całodniowy Chata Świętego Mikołaja – warszt...
Chata Świętego Mikołaja – warszt...
Gru 1 2020 – Sty 31 2021 całodniowy
Chata Świętego Mikołaja - warsztaty kreatywne
Chata Św. Mikołaja to miejsce, gdzie w przyjemnej, ciepłej atmosferze, będzie można wziąć udział w kreatywnych warsztatach i poczuć magię Świąt. W specjalnie zaaranżowanej świątecznej scenerii spotkać będzie można Św. Mikołaja, który z pewnością nie...
Gru
5
sob
11:00 III Mazurski Kiermasz lokalnie p...
III Mazurski Kiermasz lokalnie p...
Gru 5@11:00 – 15:00
III Mazurski Kiermasz lokalnie poukładanych smaków i rozmaitości
    III MAZURSKI KIERMASZ lokalnie poukładanych smaków i rozmaitości w Hotelu St. Bruno 5 grudnia (sobota) 2020 godz. 11.00 – 15.00 Zapraszamy na III Mazurski Kiermasz lokalnie poukładanych smaków i rozmaitości. Na stoiskach będzie można...
Gru
7
pon
całodniowy Mundial Mazuria Giżycko
Mundial Mazuria Giżycko
Gru 7 całodniowy
Organizator: Mazuria GiżyckoDrukuj
Gru
11
pt
całodniowy Świąteczno-Mikołajkowa Gala Tane...
Świąteczno-Mikołajkowa Gala Tane...
Gru 11 całodniowy
Świąteczno-Mikołajkowa Gala Taneczna 11 grudnia 2020 (piątek) Szkoła Podstawowa nr 7 w Giżycku   organizator: Stowarzyszenie Promocji Tańca „Lecdance” wraz z Klubem Tańca Towarzyskiego „Czar Par”Drukuj
Gru
12
sob
całodniowy V Rotariańska Choinka
V Rotariańska Choinka
Gru 12 całodniowy
V Rotariańska Choinka 12 grudnia (sobota) 2020 Pasaż PortowyDrukuj
Gru
13
nie
całodniowy [ODWOŁANE COVID-19] JARMARK BOŻ...
[ODWOŁANE COVID-19] JARMARK BOŻ...
Gru 13 całodniowy
JARMARK BOŻONARODZENIOWY i Wigilia na Pasażu 13 grudnia (niedziela) 2020 Pasaż Portowy zgłoszenia wystawców – GCKDrukuj
Gru
31
czw
23:30 [ODWOŁANE COVID-19] SYLWESTER na...
[ODWOŁANE COVID-19] SYLWESTER na...
Gru 31 2020@23:30 – Sty 1 2021@00:30
[ODWOŁANE COVID-19] SYLWESTER na Pasażu Portowym
SYLWESTER na Pasażu Portowym 31 grudnia 2020 (czwartek) godz. 23.30-00.30 WSTĘP WOLNYDrukuj
Kwi
10
sob
całodniowy [ZMIANA TERMINU] CONCERTINA. KON...
[ZMIANA TERMINU] CONCERTINA. KON...
Kwi 10 całodniowy
    [ZMIANA TERMINU] XX Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy Muzyki Popularnej i Rozrywkowej CONCERTINA 2021 9 – 10 kwietnia 2021 r. Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Giżycku   CZESŁAW MOZIL “Muzyczny Stand-Up” 10 kwietnia 2021...
Maj
13
czw
całodniowy [ZMIANA TERMINU] Jubileusz Ireny...
[ZMIANA TERMINU] Jubileusz Ireny...
Maj 13 całodniowy
[ZMIANA TERMINU] Jubileusz Ireny Santor | koncert w GCK
      Jubileusz Ireny Santor Koncert odbędzie się 13 maja 2021 w sali widowiskowej GCK (zmiana z 19 września 2020 z powodu stanu epidemii koronawirusa)   Bilety: 100 zł (- 20% z GKM) dostępne...

dog-3071334_1920

Zaadoptuj psa z Bystrego

play-store

play-store

app-store

app-store

windows-store

windows-store

eko miasto

eko miasto

EPUAP

EPUAP

Dziennik ustaw

Dziennik ustaw

Monitor polski

Monitor polski

Newsletter