Giżycko - Oficjalna strona miasta

24/11/2020 , 0°C

DNI GIŻYCKA 2016 – weekend pełen imprez

30/05/2016

DNI GIŻYCKA 3-5 czerwca

koncert Ewy Farny

Piłkarski Turniej GWIAZD i Akcja Charytatywna

 

Drodzy mieszkańcy, przed nami świętowanie 404. rocznicy nadania praw miejskich i obchody Dni Giżycka. Już za nami Puchar Wyspy Giżyckiej w Biegach Ulicznych. Jedna z największych imprez biegowych na Mazurach, rozgrywana na dystansie półmaratonu, biegu na 10 km i 5 km nordic walking, w tym również Bieg Zawiszaka z udziałem służb mundurowych. Dzieciom również przygotowano specjalną trasę oraz szereg niespodzianek.

plakat - ok - 1900px internetowy

 

3 czerwca na plaży miejskiej w Giżycku o godzinie 15.00 zaplanowaliśmy Giwerę, czyli Giżyckie Weryfikacje Artystyczne. Jest to przegląd zespołów wykonujących różne style muzyczne, organizowany przez Giżyckie Centrum Kultury. Impreza jednodniowa, w formie konkursu adresowana do grup niekomercyjnych i niemedialnych. Dominującym stylem GIWERY jest rock i jego odmiany. Początkowo skierowana do wykonawców z Giżycka i okolic, z biegiem lat stała się imprezą ogólnopolską. Dotychczas Jury przeglądu nagradzało zespoły Nagrodą Główną, a zgromadzona publiczność honorowała swego faworyta Nagrodą Publiczności. W składach komisji jurorskich pracowali: Mariusz Sikorski, Paweł Mułyk, Sebastian Bednarczyk, Dariusz Leczycki, Wojciech Iwaszkiewicz, Tomasz Uminowicz, Arkadiusz Połojański, Wojciech Wrona, którym serdecznie dziękujemy za wparcie i bezinteresowność.

Giwera jak co roku skierowana jest do artystów-muzyków niekomercyjnych i niemedialnych.
Usłyszymy i zobaczymy 10 grup z różnych zakątków naszego, pięknego kraju w różnych odcieniach stylistycznych.

Wykonawców oceniać będzie JURY w składzie:
Krzysztof Połojański (Warszawa) – muzyk, kompozytor, gitarzysta basowy,
pierwszy raz w Jury GiWERY Wojciech Wrona (Ełk) – muzyk, gitarzysta, współtwórca wielu projektów muzycznych.
Mariusz Sikorski (Giżycko) – muzyk, saksofonista, jazzman, wieloletni Juror GIWERY.
Ocenie podlegać będzie kreatywność, pomysły, aranżacje, warsztat i wyraz ogólny.

Zespoły walczą o:
– I miejsce (2,5 tys. zł minus podatek),
– II miejsce (1,5 tys. zł minus podatek),
– III miejsce (1,0 tys zł minus podatek).

Szczegóły na stronie: http://www.giweragizycko.cba.pl/

phoca_thumb_l_2015.225

 

3 czerwca od godziny 21.00 odbędzie się również druga edycja Wake’n’Bass festiwal – imprezy, która łączy zawody wake i imprezę muzyki elektronicznej. W tym weekend odbędzie się oficjalne otwarcie sezonu Wake Gp by Mastercraft, międzynarodowe zawody wakebordowe i wakesurfowe. Warto wspomnieć, że Fundacja Polish Water Sport Federation Plus odpowiedzialna za realizacje festiwalu jaki i zawodów sportowych ma na koncie szereg realizacji związanych ze sportami wodnymi m.in. mistrzostw Europy i Afryki, Międzynarodowymi Mistrzostwami na wyciągu 2.0. Wieczorem na plaży miejskiej  odbędzie sie część muzyczna festiwalu. Za jej line up odpowiada Gooral. Wystąpią: VSHOOD – zespół z Białegostoku, który udowodnił, że w Polsce można zrobić dobry dubstep. RAWSKI – dj, który od wielu lat gra dobrą klubową muzykę taneczną znany również z audycji w polskim radio Czwórka. ROS – dj drum’n’bassowy odpowiedzialny m.in za wytwórnie Addiction i wiele polskich bookingów światowej czołówki gatunku. SQUAL – również od kilkunastu lat na scenie połamanych rytmów, współtwórca m.in AXMusique.

wnb_plkt_B3_RGB

 

Na specjalnym koncercie 4 czerwca w ramach Dni Giżycka wystąpi Ewa Farna (wyjątkowo scena przy Porcie Żeglugi Mazurskiej i oczywiście wstęp wolny).

5 czerwca na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 7, o godzinie 15:00 został zaplanowany „Piłkarski Turniej Gwiazd” połączony z akcją charytatywną na rzecz małego giżycczanina BARTKA FRĄCZKA. Bartuś urodził się 2 czerwca 2015 r. z zaburzeniem napięcia mięśniowego, hipoplazją ciała modzelowatego. Chłopiec wymaga wieloetapowego leczenia, w tym finansowego wsparcia na pilną rehabilitację. W tym dniu Bartek wraz mamą i rodziną będą towarzyszyć GWIAZDOM na Orliku, gdzie zostanie rozegrany mecz i zbiórka na leczenie chłopca. W Piłkarskim Turnieju Gwiazd zaszczycą nas swoją obecnością BURMISTRZOWIE I PREZYDENCI MIAST, oraz aktorzy i byli piłkarze reprezentacji Polski jak: RADOSŁAW MAJDAN, PIOTR ŚWIERCZEWSKI, PRZEMEK CYPRJAŃSKI, BILGUN ARIUNBAATAR, RAFAŁ MASERAK, ROBERT MOSKWA, JAREK JAKIMOWICZ, TOMASZ JACHIMEK. W PRZERWIE MECZU KONKURSY PIŁKARSKIE DLA NAJMŁODSZYCH: SŁYNNY „TURBO KOZAK”.

turniej-gwiazd-2016-baner5

Tego dnia odbędą się także Zawody pływackie na Krytej Pływalni, podsumowujące cały sezon. Serdecznie zapraszamy na widownię i prosimy jednocześnie już teraz o gorący doping!

Na Pasażu Portowym, od godziny 11.00, pod okiem Witolda Czuksanowa, dziennikarza i autora książek znanego fanom ogrodnictwa, wspólnie stworzymy kwiatowy herb Giżycka, w trakcie trwania akcji „Polska w kwiatach”.

Podczas Dni Giżycka 5 czerwca Hotel St. Bruno zaplanował również występ kabaretowy Andrzeja Grabowskiego. Warto dodać, że Pan Andrzej Grabowski jest związany z Grodziskiem Mazowieckim – naszym miastem partnerskim. Ze szczegółowym programem Dni Giżycka można zapoznać się w naszym kalendarium i na stronach internetowych miasta.

Grabowski-plakat-B2

Zapraszam serdecznie wszystkich mieszkańców, przedsiębiorców oraz ludzi dobrego serca do włączenia się do kolejnej akcji charytatywnej.
Wcześniejsza pomoc okazana przez nas dała szansę Krystianowi Czyrko i jego rodzinie na nowe życie.
Razem możemy więcej!

Burmistrz Giżycka

Wojciech Karol Iwaszkiewicz

 

DLA PRZYPOMNIENIA HARMONOGRAM

Dni Giżycka 2016

Autor: Dawid Klukiewicz

BIP

BIP

koronawirus2

koronawirus2

Kalendarz wydarzeń

Lis
11
śr
całodniowy Cyklu turniejów Mazuria Cup 2020
Cyklu turniejów Mazuria Cup 2020
Lis 11 2020 – Sty 11 2021 całodniowy
Organizator: Mazuria GiżyckoDrukuj
Lis
25
śr
całodniowy Dzień Pluszowego Misia
Dzień Pluszowego Misia
Lis 25 całodniowy
Dzień Pluszowego Misia  25 listopada 2020 (środa) organizacja: MBPDrukuj
Gru
1
wt
całodniowy Chata Świętego Mikołaja – warszt...
Chata Świętego Mikołaja – warszt...
Gru 1 2020 – Sty 31 2021 całodniowy
Chata Świętego Mikołaja - warsztaty kreatywne
Chata Św. Mikołaja to miejsce, gdzie w przyjemnej, ciepłej atmosferze, będzie można wziąć udział w kreatywnych warsztatach i poczuć magię Świąt. W specjalnie zaaranżowanej świątecznej scenerii spotkać będzie można Św. Mikołaja, który z pewnością nie...
Gru
5
sob
11:00 III Mazurski Kiermasz lokalnie p...
III Mazurski Kiermasz lokalnie p...
Gru 5@11:00 – 15:00
III Mazurski Kiermasz lokalnie poukładanych smaków i rozmaitości
    III MAZURSKI KIERMASZ lokalnie poukładanych smaków i rozmaitości w Hotelu St. Bruno 5 grudnia (sobota) 2020 godz. 11.00 – 15.00 Zapraszamy na III Mazurski Kiermasz lokalnie poukładanych smaków i rozmaitości. Na stoiskach będzie można...
Gru
7
pon
całodniowy Mundial Mazuria Giżycko
Mundial Mazuria Giżycko
Gru 7 całodniowy
Organizator: Mazuria GiżyckoDrukuj
Gru
11
pt
całodniowy Świąteczno-Mikołajkowa Gala Tane...
Świąteczno-Mikołajkowa Gala Tane...
Gru 11 całodniowy
Świąteczno-Mikołajkowa Gala Taneczna 11 grudnia 2020 (piątek) Szkoła Podstawowa nr 7 w Giżycku   organizator: Stowarzyszenie Promocji Tańca „Lecdance” wraz z Klubem Tańca Towarzyskiego „Czar Par”Drukuj
Gru
12
sob
całodniowy V Rotariańska Choinka
V Rotariańska Choinka
Gru 12 całodniowy
V Rotariańska Choinka 12 grudnia (sobota) 2020 Pasaż PortowyDrukuj
Gru
13
nie
całodniowy [ODWOŁANE COVID-19] JARMARK BOŻ...
[ODWOŁANE COVID-19] JARMARK BOŻ...
Gru 13 całodniowy
JARMARK BOŻONARODZENIOWY i Wigilia na Pasażu 13 grudnia (niedziela) 2020 Pasaż Portowy zgłoszenia wystawców – GCKDrukuj
Gru
31
czw
23:30 [ODWOŁANE COVID-19] SYLWESTER na...
[ODWOŁANE COVID-19] SYLWESTER na...
Gru 31 2020@23:30 – Sty 1 2021@00:30
[ODWOŁANE COVID-19] SYLWESTER na Pasażu Portowym
SYLWESTER na Pasażu Portowym 31 grudnia 2020 (czwartek) godz. 23.30-00.30 WSTĘP WOLNYDrukuj
Kwi
10
sob
całodniowy [ZMIANA TERMINU] CONCERTINA. KON...
[ZMIANA TERMINU] CONCERTINA. KON...
Kwi 10 całodniowy
    [ZMIANA TERMINU] XX Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy Muzyki Popularnej i Rozrywkowej CONCERTINA 2021 9 – 10 kwietnia 2021 r. Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Giżycku   CZESŁAW MOZIL “Muzyczny Stand-Up” 10 kwietnia 2021...

dog-3071334_1920

Zaadoptuj psa z Bystrego

play-store

play-store

app-store

app-store

windows-store

windows-store

eko miasto

eko miasto

EPUAP

EPUAP

Dziennik ustaw

Dziennik ustaw

Monitor polski

Monitor polski

Newsletter